Kórejčanky berú starostlivosť o pleť ako investíciu a venujú jej veľa času. Mnohé z nich praktizujú 10 krokovú starostlivosť o pleť, a to denno-denne. Viac o nej prezradila Charlotte Cho, kurátorka a spoluzakladateľka Soko Glam, obchodu s kozmetickými produktami.

 

1. Čistenie 1

Ide o prvý krok čistenia, kedy sa z tváre zmyje make-up, odlíči sa maskara, rúž. Na toto čistenie sa používa olejový prípravok, ktorý rozpustí kožný maz, zvyšky make-upu a ostatné nečistoty.

Kórejčanky majú dokonalú pleť. Takto sa o ňu starajú.
Zdroj: harpersbazaar.com

2. Čistenie 2

Druhým krokom je čistenie na báze vody. Použiť môžete penové čistiace prípravky, krémy, gély, obrúsky, mliečka… Ako usmerňuje Cho, pleť neškrabte, ale čistite jemnými krúživými pohybmi. Výborným pomocníkom na dôkladné vyčistenie je LumiSpa, dostupná aj na Slovensku.

 

Veľmi dôležité je pleť dokonale vyčistiť, ráno aj večer. Večer, aby sa zbavila všetkých nánosov z dňa. Ráno, aby sme odstránili mastnotu a odumreté čiastočky, ktoré počas noci vyplávali na povrch.

3. Píling

Najkrajšia pokožka je bez akýchkoľvek odumretých kožných buniek. Na ich odstránenie sa výborne hodí píling,  nazývaný tiež exfoliácia. S touto procedúrou však opatrne, stačí ju vykonávať 2 -3 x do týždňa a zamerať sa najmä na problémové partie tváre. Najčastejšie sú to viditeľné póry či čierne bodky na nose.

4. Toner

„Odstraňuje zvyšky z predchádzajúcich troch krokov, pričom upokojuje a obnovuje rovnováhu pH,“ vysvetľuje Cho. Pre tieto účinky si vyberte toner, ktorý má hydratačné a rozjasňujúce účinky, nie alkoholové zložky.

5. Esencia

Popri dvojkrokovom čistení sa považuje za najdôležitejšiu súčasť starostlivosti o pleť. Je to výživný tekutý koncentrát, ktorý účinne zlepšuje proces bunkovej obnovy pleti. Pleť je potom pružnejšia, pevnejšia, jasnejšia.

6. Sérum

„V podstate ide o zhustenú, esenciálne bohatú verziu vitamínov s oveľa jemnejšou konzistenciou,“ objasňuje Cho.  Pomáhajú predchádzať starnutiu, strate kolagénu a elasticity pleti.

7. Maska

Unavenej pleti poskytuje relax a rozžiari ju. Kórejčanky milujú tzv. „sheet masks“, teda listové masky a aplikujú ich aj každý večer. Pre optimálnu starostlivosť však stačí použiť masku 1 – 2 x do týždňa. Či si vyberiete masku listovú, gélovú, krémovú, je len na vás.

Kórejčanky majú dokonalú pleť. Takto sa o ňu starajú.
Zdroj: glamourmagazine.co.uk

8. Očný krém

Nie je tajomstvo, že pleť okolo očí je jemnejšia a potrebuje špeciálnu starostlivosť. Tá spočíva v osobitnom kréme, a aj v tom, že ho do očného okolia vklepkávame prstami, nerozotierame. Správna aplikácia zaručí, že očné okolie bude zvhlčené, nebudú sa tvoriť vrásky ani opuchy.

9. Denný krém alebo emulzia

Dodáva hydratáciu, ktorá je pre krásnu pleť nevyhnutná. „Prípravok nanášajte končekmi prstov a preveďte jemnú masáž, podporíte tak krvný obeh,“ uvádza Cho. „A nezabudnite na krk!“ My dodávame, že denný krém by mal určite obsahovať UV filter.

10. Nočný krém

Pleť počas noci neoddychuje, ale regeneruje sa. Preto potrebujeme aj nočný krém, ktorý dodáva extra dávku hydratácie. Ten používame bez UV filtrov, aby bola pokožka čo najmenej zaťažovaná.

Spomínané produkty viete dostať pre každý typ pleti. Ako zistiť ten svoj typ sme spomínali tu.

 

K tomuto článku nás inšpiroval magazín elle.com, ktorý sa tiež venuje ženám a ich kráse. Myslíte si, že je takáto starostlivosť zdĺhavá? Zaberie asi 15 min ráno aj večer. Odmenou vám však bude naozaj dokonalá pleť.