Firma Mydlove vyrába svoje produkty len z tých najkvalitnejších surovín a s prírodným zafarbením. Dnes ti prezradíme, čo všetko stojí za výrobou jedného liečivého mydla.

 

Ako vznikol nápad Mydlove? 

Nezačala som vyrábať mydlá s tým, že idem zakladať značku. Ani vo sne by ma nenapadlo, že by sa moje výrobky mohli niekomu páčiť. Moje hranie sa s mydlami začalo ako zábava na materskej namiesto večerného pozerania TV, keď dcérka spinkala.

Chcela som vytvoriť mydlo, ktoré bude vhodné pre jej ekzematickú suchú pokožku. Podarilo sa mi to a mydlo s kozím mliekom jej naozaj pomohlo! 

Výroba mydla ma chytila za srdce a časom som tomu prepadla. Zrazu som chcela experimentovať v mydle s bylinkami, korením, ovocím, zeleninou, ílmi a esenciálnymi olejmi. Chcela som vyrobiť prírodné mydlá bez umelých farbív či vôní, vhodné na rôzne typy pokožky.


Čo všetko si vyžaduje príprava jedného mydla? 

Pri výrobe mydla je najdôležitejšie mať výborný recept. Ja som nakoniec po niekoľkoročných skúšaniach vytvorila 3 recepty, ktoré sú podľa mňa, mojej rodiny aj známych, a teraz to potvrdzujú aj moji zákazníci, najlepšie na rôzne typy pokožky.

Mydlo s kozím mliekom, olivové mydlo a mydlo s himalájskou alebo morskou soľou. Každé z týchto mydiel, podľa olejov pridaných do mydla, majú iné vlastnosti, inú tvrdosť či vytvárajú iné bubliny.

Tieto mydlá sú ďalej podľa rôzne pridaných ingrediencií vhodné na pokožku citlivú, zrelú, suchú, aknóznu či zmiešanú. Pred samotnou výrobou mydla si dávam záležať na výbere kvalitných ingrediencií.

Vyžaduje si to nájsť správneho dodávateľa na kvalitné suroviny. Výroba mydla je pomerne zdĺhavá záležitosť. Je treba byť precízny pri vážení surovín a kreatívny počas samotnej výroby.

Ja si potrpím na to, aby moje mydlá aj v kúpeľni vyzerali pekne, preto sa hrám s dizajnom. Zvolila som zväčša zemitú kombináciu farieb, ktoré rôzne miešam, prekladám a vkladám.

 

Kde vidíte svoj najväčší pracovný posun? V čom ste sa zlepšili? 

Z hrania sa s mydlami sa nakoniec stala moja vášeň a bolo treba nájsť si priestor, kde sa tomu môžem venovať naplno. Tu sa mi naskytla príležitosť, otvoriť si výrobňu v srdci Trenčianskych Teplíc blízko kúpeľov. 

Keďže chcem, aby moje mydielka boli farbené len prírodným spôsobom, najväčšia výzva pre mňa bola, nájsť tú správnu bylinku, korenie, ovocie či zeleninu, ktoré mydlo krásne zafarbia a farba nevybledne ani po roku.

Druhou výzvou bolo nájsť tie správne esenciálne oleje, ktoré rýchlo z mydla nevyprchajú.

Treťou výzvou bolo spojiť esenciálne oleje tak, aby vytvorili dokonalú vôňu.

V mydle môžu totiž esenciálne oleje voňať inak pred zmydelnením a inak po ňom.

Zároveň som začala vyvíjať ďalšie produkty. Chcela som ekologický šampón na mastné vlasy a vyrobila som citrusovo-borovicový šampón, ktorý teraz zbožňujú aj moji zákazníci.

V súčasnosti okrem mydla, tuhých šampónov a tuhých kondicionérov na vlasy vyrábam aj iné výrobky. Chuť do výroby mi dodávajú skvelé recenzie od zákazníkov. Vďaka nim ma práca ešte viac baví a viem, že to čo robím, má zmysel. 


Aké sú vaše ambície do budúcna?

V blízkej budúcnosti sa chystám rozširovať mydlá, šampóny, kondicionéry a telové maslá o rôzne, pre pokožku priaznivé ingrediencie a prírodné vône. Chcem, aby mali ľudia možnosť výberu. Bude aj jedna mydlová a šampónová špecialita, ovplyvnená liečivou vodou z kúpeľov Trenčianske Teplice.

Druhá túžba, na ktorej plánujem popracovať, je e-shop, z ktorého bude, obrazne povedané, cítiť vône a emócie.

Ktorý produkt by ste odporučili žene a ktorý mužovi?

Muži majú radi olivové mydlo s francúzskym ílom a aktívnym uhlím, alebo mydlo s aktívnym uhlím a kozím mliekom pre ich čistiace vlastnosti a bylinkovo zemitú vôňu. Čoskoro chystám ešte jedno mydlo, ktoré bude priamo adresované pánom.

Dámy milujú napríklad olivové mydlo s gerániovou ružou, kávové pílingové mydlo či levanduľové mydlo s kozím mliekom. Univerzálne mydlo, ktoré sa páči asi každému pohlaviu, je osviežujúce citrusové mydlo alebo olivové mydlo s jemnou mätou.

 

Ďakujeme veľmi pekne za rozhovor. V prípade záujmu o liečivé mydlá, firmu Mydlove nájdete aj na Facebooku či Instagrame.