Poď si spríjemniť sychravé dni príjemným pobytom aj s tvojou polovičkou. Vybrali sme pre teba miesta, ktoré sú ako stvorené pre páry. Čaká ťa veľa pohody, pokoja a perfektného wellness. Ku jednotlivým hotelom sme pridali aj tipy na výlety, reštaurácie a zaujímavosti. 

Hotel Zochova chata 

Len pár kilometrov od Trnavy sa nachádza dokonalá “zašívareň”. Páry, ktoré túžia po nerušenom víkende si tu prídu na svoje. Uprostred lesa leží luxusný štvorhviezdičkový hotel, ktorý dokonca získal aj ocenenie vydavateľstva Eurostav za architektúru. Hotel Zochova chata sa pýši skvelým saunovým svetom. Dokonca si za poplatok môžete objednať privátnu vonkajšiu saunu aj s vírivkou. Počas trojhodinového vstupu máte v cene sekt, citronádu, medový píling, aromaterapiu a špeciálnu procedúru s brezovými halúzkami. Určite sa tu oplatí stráviť minimálne predĺžený víkend. 

Hotel Rozsutec 

Ak ste skôr na šport a leňošenie vo wellnesse si chcete zaslúžiť, tak potom zamierte na sever Slovenska. V prostredí Národného parku Malá Fatra sa v srdci Vrátnej doliny nachádza hotel Rozsutec. Neďaleko ubytovania leží obec Terchová, ktorá ponúka množstvo turistických trás. Keď sa budete vyhladovaný vracať naspäť, skočte si na najlepšie bezlepkové halušky ho hotela Diery alebo sa choďte pozrieť na Salaš Syrex, ako sa chovajú zvieratká. Po takomto celodennom výlete si rozhodnete wellness s chuti užijete. 

Oravský háj 

Oravský háj, ide o komplex niekoľkých veľkých chát, v ktorých sa môžete ubytovať a za ničím nemusíte ďaleko cestovať. Reštaurácia, wellness a všetky doplnkové aktivity nájdete na jednom mieste. Oravský háj je také malé romantické kráľovstvo pre všetkých zaľúbencov. Môžete si v ich jazierku zachytať ryby alebo si zaplatiť hodiny jazdenia na koni, počas zimy vám vedia zabezpečiť zasa jazdu na saniach. Nehovoriac ani o extra službách ako elektroliečba, ultrazvuk, rašelinový zábal alebo bankovanie. 

Gothal Liptovská osada 

Na Liptove sa môžete ubytovať do štýlových chalúpok, ktoré vám zabezpečia dostatočný komfort. Za príplatok sa dajú objednať raňajky priamo do postele, večer, naopak čerstvá pizza, ktorú vám vlastnoručne pripravia. Najviac sa nám páči, že v tomto komplexe nájdete všetko, čo potrebujete, vrátane perfektného wellness centra. Jedine tu môžete vyskúšať floating, plávať v bazéne, ktorý simuluje mŕtve more. Ak si zakúpite niektorý z balíčkov, získate niekoľko percentné zľavy napríklad na masáže, pedikúru, manikúru, solárium, kolagén.. V cene máte aj vstup na lezeckú stenu alebo na workout ihrisko. 

Wellness hotel Borovica 

A čerešnička na záver. Hotel Borovica je ako stvorený na krásne medové týždne alebo aspoň na romantický víkend vo dvojici. Nie je úplne na očiach verejnosti, skôr je zašitý v lese v blízkosti Štrbského plesa. Pokiaľ sa tam chystáte na pobyt, odporúčame využiť pobytový balíček pre páry. Čaká vás kráľovská aromatická masáž vo dvojici, romantický kúpeľ v jacuzze, fitness, no objednať si môžete aj raňajky do postele alebo dokonca výzdobu izby. Využiť sa dá aj jazda Štrbským plesom na koči alebo na saniach s konským záprahom. Čo poviete, nie je to priam rozprávková romantika? 

Zelená žaba 

Trenčianske Teplice patria medzi známe kúpeľné mestá na Slovensku, ktoré navštevuje veľa domácich i zahraničných turistov. No o wellness rezorte Zelená žaba vie však len málokto, je totiž ukrytý v srdci slovenskej prírody. V pokojnom prostredí, ktoré je obklopené hustým lesom, ťa čakajú štyri priestranné sauny, vírivky, ochladzovací bazén. Nachádza sa tu aj kúpalisko s reštauráciou, no počas zimy sú zatvorené. Saunový svet je otvorený od piatku do nedele, odporúčame sa tam rezervovať dopredu, býva často plne obsadený.