Po lete sme všetky tak krásne opálené alebo aspoň trošku „prismahnuté“. Treba to v septembri využiť, čo poviete? Pripravila som pre teba zopár tipov z dekoratívnej kozmetiky, ktoré príjemne podčiarknu spomienky z leta na tvojej tvári. Nebude chýbať Eyves Saint Laurent, Estée Lauder či Lancome. O týchto značkách ti prezradím aj jej históriu a kto za nimi stojí. V celku príjemné „po letné“ čítanie 🙂 .

1./ Zamatovohebké očné tiene

Eyves Saint Laurent Couture Palette Eye Contouring

„Očné tiene Yves Saint Laurent Couture Palette Eye Contouring vám umožnia vytieňovať viečka podľa vašich predstáv a dodajú každému líčeniu nový rozmer,“ tak píšu na internete. Keď človek brázdi eshopy, dopadne to tak, že má celý večer, týždeň, možno mesiac chrobáka v hlave. A tak mi to nedalo a zasa som navštívila moju obľúbenú predajňu s obľúbenými predavačkami. A začala diskusia. O očných tieňoch. Potom nasledovalo „skúšanie“.  Štetcami mi behala po očných viečkach raz jedna, potom druhá predavačka. A napokon sme dospeli k záveru – ku očným tieňom od Eyves Saint Laurent.

Po dvadsiatich minút a piatich odlíčení a nalíčení neskôr – odtieň Rosy contouring číslo 14. odtieň hodný letných lúčov a opálenej pleti. Hodí sa. Moc. Veľmi moc ku pleti, ku očiam hocijakej farby, ku pehách, ku iskre a úsmevu. Má jemnú štruktúru, ktorú ani nepostrehne, že ju máte na sebe. Trošku sa trbliece, ale nie moc, tak akurát. A s piatimi rôznymi farbami v mini paletke dokážete čarovať.

Veľmi príjemné zistenie pre všetky nešiky, ktoré nedostali do vienka „ako si šikovne nalíčiť očné tiene“, prináša oficiálna stránka značky Yves Saint Laurent manuál ako na to. Porozumela som tomu aj ja, čo sa moc do týchto vecí nevyznám, a to je už čo povedať. Takže už žiadne obavy o dokonalé prirodzené líčenie ?. Toto je video, ktoré vám veľmi pomôže.

 

2./ Mini riasenka na predĺženie, natočenie a objem

Estée Lauder Pure Color Envy Lash Multi Effects

Po celodennej šichte na slnku niekde v Santorini – teplo, strašné teplo, pot, slaný pot, zmiešaný s bielym pieskom a voda, tá z mora, zo sprchy, i od špliechajúcich detí. To je dosť nielen na vaše nervy, ale aj na vašu riasenku. Keď sa teda vyberiete niekde k moru alebo do Senca, nechajte radšej riasenky slabšej povahy doma a zaobstarajte si jednu statočnú, čo všetko vydrží. Ja som takú našla a volá sa Estée Lauder Pure Color Envy Lash Multi Effects.

Zabezpečila som si také cestovateľské „balenie“ – mám ju v mini verzií a môžem ju tak schovať do každého vrecka na rifľových šortkách či tajného vrecka na maxi šatách. Mini riasenka má super kartáčik, s ktorým si dokážete vytvoriť vždy iný vzhľad rias. Kúpila som si ju vo farbe čierna, no zoženiete ju aj v iných, „letných“ farbách. Hoci na príbalovom letáku píšu, že nie je vodeodolná, no z mojej skúsenosti viem, že vydrží toho veľmi veľa a veľmi dlho, ale podmorské potápanie by asi už na ňu bolo príliš.

Ďalším plusom tejto riasenky je, že zachováva jemnosť a hebkosť rias, samozrejme, po častejšom používaní. Obsahuje totiž výživné oleje. Ešte posledná vec, nemáte pri nej pocit, že nosíte tonu hrubého „cementu“ na očiach. Takže ak ste single a máte v pláne žmurkať celý deň na toho „feši“ z vedľajšej hotelovej izby, táto riasenka bude s vami rada spolupracovať ?.

 

3./ Hydratačný rúž s matným efektom

LANCÔME L’Absolut Rouge Matte

Vydrží všetko. Ľahký aperitív, predjedlo, horúci slepačí vývar aj hlavné jedlo. Potom ešte aj capuccino s penou a čokoládový koláč „na tajnáša“. A pri odchode sa nebudete musieť hanbiť žmurknúť na sexy čašníka. Ten rúž drží a tak sa môžete aj usmiať a prenechať osud v rukách „božích“ alebo v tých „čašníkových“, zaplatiť a možno (ne)odísť domov ?. Rúž Lancôme L’Absolu Rouge Matte krásne zvýrazní vaše pery a perfektne podčiarkne denné aj večerné líčenie.

Ja mám taký problém, že sa mi páčia veľké pery, a potom ešte jeden, že také pery nemám. Takže, ženy môjho rodu, musia vymýšľať, hľadať a skúšať všakovaké triky, aby také niečo dosiahli. Tento rúž mám veľmi rada, súcití so mnou, ba je priam empatický a vždy mi vytvorí krásne pery, ktoré vyzerajú plne a zdravo. Hydratuje, dlho vydrží, a do toho má ešte takú fajnú krémovú štruktúru, čo oceňujem najmä počas letných dní, kedy je dehydratované úplne všetko.

V predajni mi dievčatá vraveli, že sa mi k bledej (hoci už opálenej no stále bledej) pokožke najviac hodí odtieň 290 Poême. A veru, som spokojná. Dokonale mi pasuje k dennému i večernému líčeniu. Pokiaľ si chceš urobiť dôvod na návštevu obchodného centra, toto je veľmi dobrý dôvod, dôveruj mi, budeš zaručenie spokojná.