Danielka Klementovičová má dlhoročné skúsenosti s pripravovaním dokonalých vizáží. Pred štrnástimi rokmi začala v  parfumérii a odvtedy jej učarovala práca s kozmetikou, poradenstvom a líčením. Dnes má svoj kozmetický salón v Trnave. Vedie aj individuálne kurzy líčenia pre ženy. Razí heslo, že žena by na sebe mala vždy vyzdvihnúť to, čo je na nej najkrajšie, no zároveň by stále mala ostať prirodzená. Špeciálne pre Ženuškáreň prezradila jej najväčšie finty pri líčení.

Podkladová báza 

Najdôležitejšie je, aby sme si pleť dôkladne pripravili na aplikáciu make-upu. Na očistenú pleť naneste hydratačný krém a nechajte ho vsiaknuť. Ak máte mastnú pleť, použite gélovú formu. Odporúčam aplikovať aj kofeínové očné sérum. Pokiaľ vás trápia vyrážky, naneste na problémové partie špeciálny krém na zretušovanie pórov, napríklad od značky Benefit. Kto má naopak suchšiu pleť, tak na rozjasnenie použite hydratačné podkladové bázy. Stačí naozaj málo, aby zbytočne nezaťažovala pleť.

Zdroj: facebook.com / Daniela Klemetovičová

Make-up 

Najprv si nanesiete korektor, najviac sa mi osvedčil ten v tekutej forme. Aplikujte ho pod oči a ešte od koreňa nosa k jeho špičke. Vznikne vám akýsi trojuholník, ktorý do pleti jemne vpracujte navlhčeným beauty blenderom. Jedine tak nerozbijete jeho štruktúru. Rovnaké pravidlo platí aj pri nanášaní make-upu. Vždy použite navlhčený beauty blender, ktorým ho jemne vpracujete do pokožky. Ešte jeden tip – make-up nanášajte od stredu tváre smerom von. Vyhnete sa tak výraznému a rušivému predelu, ktorý vzniká pri nesprávnej aplikácii make-upu na končiacich rysoch tváre. Trvácnosť make-upu predĺžite transparentným fixačným púdrom. Ak máte mastnú pleť, zvoľte minerálny alebo zmatňujúci.

Kontúrovanie tváre 

Tu platí jedno zásadné pravidlo – vždy kontúrujte tvár do oválu, tzn. na všetko, čo je mimo oválu naneste kontúru. Napríklad, keď máte vysoké čelo, tak by ste sa mali zamerať na vrch čela. Vždy sa snažte kontúry rozpracovať do stratena, aby nevznikli výrazné ryhy. Odporúčam použiť neutrálne farby, nech nie sú ani moc oranžové a ani moc ružové. Rozjasňovač aplikujte na vrch líca, kde najviac dopadá svetlo. Môžete ho dať aj do kútiku oka, pod obočie alebo nad vrchnú peru. Farba na líce sa dáva na „jabĺčka“ tváre. Všetko to zafixujte špeciálnym fixačným sprejom, ktorý predlžuje trvácnosť make-upu. 

Obočie 

Viac ako 90 percent žien má nesprávne vytrhané obočie. Dajte si na tom záležať a radšej sa choďte poradiť s odborníčkou. Momentálne je trendy prirodzene strapaté obočie, ktoré je celkom jednoduché na úpravu. Ak ho chcete viac zvýrazniť, použite pomádu na obočie, ktorá vydrží naozaj po celý deň. Najprv si obočie učešte a potom malými ťahmi pomádou zafarbite miesta, kde chýbajú chĺpky. Je dobré použiť aj fixačný gél na obočie, ktorý mu dodá ten správny punc.

Zdroj: facebook.com / Daniela Klementovičová

Tiene 

Krásne líčenie si viete vyčarovať aj s neutrálnymi farbami. Ak neviete, ktorý odtieň vám najlepšie sadne, tak poradím, že modré a zelené oči rozjasní medená alebo fialová farba. Pri hnedých očiach môžete zvoliť tmavšie odtiene. Ak máte spadnuté viečka, snažte sa tieň roztiahnuť do vrchu a vytieňovať ho dostratena. Opticky to otvorí oko. Dobrú službu urobí aj ceruzka na oči. Bielu ceruzku aplikujte do vnútornej časti oka, rozjasní to pohľad. Ak chcete byť viac tajomná, na vrchné viečko naneste naopak čiernu alebo hnedú ceruzku.

Ak ťa tipy a triky pri líčení od Daniely Klementovičej zaujali a rada by si sa dozvedela aj niečo viac, neváhaj sa na túto skvelú vizážistku obrátiť. Nájdeš ju na facebooku alebo v Trnave v salóne BibiChic.