V zimných mesiacoch sú naše vlasy vystavené chladu, vetru, prekúrenému prostrediu. Vlasy sú suché a chýba im lesk. Prinášame vám 5 užitočných rád od vlasovej stylistky Soni Janković ako chrániť vlasy, aby aj počas zimy zostali zdravé a krásne.

Ako ošetriť vlasy po lete, aby boli pripravené bojovať s vlhkým a chladným počasím, ktoré nás čaká? 

Po lete aj počas leta je veľmi dôležité vlas pravidelne podstrihnúť aspoň 1 centimeter z dĺžky, pretože v tomto období majú vlasy tendenciu sa viac lámať a vysušiť. V zime sa vlas regeneruje a dáva do poriadku. Na jeseň je normálne, že vlasy vypadávajú, ale to je iba chvíľkové obdobie a potom to prestane. Čiže myslím si, že zima menej škodí vlasu ako leto. V zime je asi najnepríjemnejšie elektrizovanie vlasov, ktoré podporujú bundy, svetre alebo šál. 

Prezradíte nám, ako si poradiť s týmto nežiaducim elektrickým efektom?

Proti elektrizovaniu existuje veľa produktov dostupných v drogériách, ale na domácu “prvú pomoc” odporúčam nalakovať tenký hrebeň a prečesať ním vlasy viackrát.

Platia nejaké zásady, ktoré by sme mali dodržiavať pri umývaní vlasov v zimnom období?

Pri umývaní vlasov v zime nie sú žiadne zásady. Umývame ich rovnako ako v lete. S tým, že opäť sa opakujem. V lete je starostlivosť intenzívnejšia. 

Starostlivosť o vlasy v chladnom období
Zdroj: Pexels.com

Existuje jednoduchý, ale efektívny trik na ochranu našich vlasov pred nepriaznivým počasím akým je napríklad vietor a chlad?

Veľmi dobrá ochrana, pomôcka či módny kúsok sú čiapky alebo klobúky. V zime je zima aj vlasom, a preto okrem ochranného krému (nájdete dostupný bežne v drogérii) vám veľmi pomôžu aj takéto doplnky.

Poradili by ste našim čitateľkám účinný recept na hydratáciu vlasov?

Na hydratáciu vlasov sú veľmi dobré oleje na vlasy, ale tam treba dávať pozor na to, aký si zvolíte, inak to môže mať opačný účinok. Domáci výborný recept je med s vajíčkom natrieť na vlasy, nechať pôsobiť 20 minút a potom dôkladne umyť.

Veľmi dôležité je pri umývaní vlasov pravidelne používať balzam alebo vlasový kondicionér. Tu by som rada podotkla, že je to to isté. Iné sú iba masky na vlasy, pretože sú silnejšie. Ďalšou mojou radou je vlasy pravidelne podstrihávať (maximálne raz za 3 mesiace) a nežehliť.

Soničke ďakujeme veľmi pekne za jej cenné rady a v prípade, že máte záujem sa o vláskoch a ich úprave či starostlivosti dozvedieť viac, môžete sledovať jej Instagramový profil @sonija_hair, na ktorom uverejňuje informácie o Workshope s názvom Krásne zdravá.