Čierna farba – pre niekoho tabu, pre iného “must have”.  Čo si o tajomnej čiernej myslí Laura, odborníčka na taliansku módu a majiteľka dámskeho obchodu LO•RA, a ako podľa nej možno nosiť čiernu farbu, aby ste nevyzerali fádne, no naopak sviežo a trendy, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch. 

 

Čierna farba je jedna z mojich najobľúbenejších farieb. Aj keď ju mnoho ľudí vníma ako farbu smútku, opak je pravdou,“ hovorí Laura, majiteľka obchodu s talianskou módou.

Čierna farba je nadčasová, elegantná a úžasne sa dá kombinovať s inými kúskami oblečenia.

Je čierna farba vhodná na každú príležitosť?

Podľa jej slov je čierna tou správnou voľbou na každú príležitosť. Či už sa v nej rozhodnete vyraziť do spoločnosti alebo v nej budete tráviť svoj voľný čas, vaša voľba bude v každom prípade tá správna. Čierna je totiž farba, ktorá sa hodí takmer každému.

Ako nosiť čiernu a vyzerať v nej sviežo

    Zdroj: Archiv LO•RA

Výhodou je, že je vhodná pre akýkoľvek typ postavy. Jej jedinečnosť spočíva v tom, že dokáže na jednej strane veľa detailov zakryť, a na tej druhej, má schopnosť, nechať ich vyniknúť.

Preto by vo vašom šatníku nemali chýbať klasické kúsky ako čierna kožená bunda, kabát, kožená kabelka či kvalitné čižmy, radí Laura.

 

„Móda je v dnešných časoch veľmi kreatívna a je absolútne bez hraníc, preto sa nebojte farebnej kombinácie či dokonca kombinácie rôznych materiálov ako je koža, bavlna a satén. Práve spomínanými kombináciami máte možnosť vytvoriť si svoj vlastný a jedinečný štýl.“

Ako nosiť čiernu farbu tak, aby sme v nej pôsobili sviežo?

Čiernu farbu môžete nosiť absolútne so všetkým. Dokonale vynikne “v hlavnej úlohe”, ale aj ako doplnok. V prípade farebnej kombinácie jej oživenie zabezpečí šedá, biela, ružová, zelená alebo žltá farba. Pre odvážnejšie ženy je vhodnou voľbou aj červená.

Ako nosiť čiernu a vyzerať v nej sviežo
Zdroj: Archív LO•RA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Módne inšpirácie

Na záver máme pre vás ešte niekoľko módnych inšpirácií a v prípade, že vás  nadčasová talianska móda zaujala, navštívte Lauru v jej malom Taliansku, v obchode LO•RA na Bosákovej 7 v Bratislave. Rada vás privíta a poradí nielen v otázke ako oživiť čiernu, ale aj v mnohých iných.

Ako nosiť čiernu farbu a vyzerať v nej sviežo
Zdroj: Archív LO•RA
Ako nosiť čiernu farbu a vyzerať v nej sviežo
Zdroj: Archív LO•RA
Ako nosiť čiernu a vyzerať v nej sviežo
Zdroj: Archív LO•RA