Oranžový nádych, hrubé okraje od uší až po bradu, moc tmavé líčka a neprekryté kruhy pod očami. Večný problém žien – nájsť nielen dobrý make-up, ale aj ďalšie 2 až 3 produkty, ktoré dotvoria prirodzený dojem. Hľadala, skúšala, porovnávala a predsa som našla. Toto sú moje 4 top produkty na ľahký make-up, ktoré dokonale prekryjú každú nerovnosť. Vhodný do práce, na stretko s kamoškou či rande s tajným ctiteľom ?.

1/ Základ je nie dobrý, ale výborný make-up.

Lancome Miracle air de teint spf 15 – ultra ľahký make-up

Lancôme Miracle Air De Teint je ultra ľahký make-up, s ktorým dosiahnete prirodzený vzhľad. Vyznačuje sa tekutou konzistenciou, ba priam olejovou. Veľmi rýchlo sa vstrebe a prispôsobivý povrchu pokožky. Pre moju bledú pleť je vhodný odtieň číslo 2, ktorý je tak akurát a nezanecháva žiaden oranžový efekt. Tento makeup je vhodný na bežné používanie (napr. do práce, do obchodu, na stretnutie). Značku Lancome nájdete v každej dobrej parfumérii Marionaud, Fun parfumeria alebo v sieti obchodov Douglas. Dostupný je aj na eshope Notino.

Čo ma na tomto make up prekvapilo, je jeho aplikácia. Z počiatku som „kapátku“ moc nedôverovala, no napokon sme si k sebe cestu našli. Ak vám vyhovujú tekuté konzistencie a občas máte chuť, zahrať sa na doktorku s „kapkacím“ dávkovač, smelo do toho ?.

Mnohí z vás ste možno nevedeli, že značku Lancôme od roku 1964 vlastí spoločnosť L´Oreal. No aj napriek tomu sa stále drží svojich francúzskych tradícií.  Lancome oslavuje ženy a pomáha im získať sebadôveru. Tejto kozmetike dôveruje veľa žien po celom svete vrátane Isabelle Rossellini, Kate Winslet, Anne Hathaway, Penelope Cruz a Julia Roberts.  Medzi najslávnejšie výrobky patrí parfum Tresor Eau de Parfum, ďalej korektor pod oči Bi-Facil Eye Remover či riasenka Definicils, ktorá zostala špičkou na trhu už viac ako desať rokov.

 

2/ Na unavené oči je tu skvelý korektor.

Yves Saint Laurent Touche Éclat Touche Éclat – krémový korektor

Korektor Yves Saint Laurent Touche Éclat Touche Éclat zamaskuje všetky nedokonalosti pleti a dodá tvári bezchybný vzhľad. Pre tento korektor je charakteristická krémova textúra, no nemusíte mať z nej žiadne obavy. Príjemne sa prispôsobí jemnej pleti v okolí očí, bez toho, aby vytváral obrysy vrások. Je naozaj výborný a dlho vydrží. Osobne používam odtieň 2 Luminous Ivory. No pokiaľ ho zabudnem na návšteve u dievčat, rady si ho požičajú, hoci majú aj iný typ pleti. Či kamošky alebo žienky z rodiny si ho nevedia vynachváliť. Medzi nami, dievčata, tak kolujú 3 až 4 korektery a vždy sa zaradujeme, ak si ho jedna či druhá zabudne v kabelke ? .

Tento korektor nazývam aj „písací“, pretože na jeho aplikáciu ho musíte, jednoducho, „vyklikať“. Miesto tušu, vám vyjde krémová konzistencia, ktorú si nanášate už rovno na problémové partie na pleti. Potom stačí už len prstami vklepať do pokožky a malý vysoko prekrývací zázrak je na svete. Dostupný je v parfumeriach alebo na eshopoch.

Čo vieme o značke Yves Saint Laurent? Už z názvu cítiť symbol jedinečnosti, kreativity a luxusu. Čo ide ruka v ruke s vyššou cenou, prestížou a vzácnosťou. A čo vieme o jeho zakladateľovi Yvesovi? Mnohí z vás možno netušili, že bol spočiatku plachý chlapec, ktorý keď mal 17, pozbieral všetku odvahu a vydal sa do Paríža. Zaklopal na dvere riaditeľa francúzskeho Vogue, Michel de Brunhoff, a ukázal mu jeho kresby. Bingo, boli okamžite uverejnené v módnej biblií. Po škole pracoval ako jediný asistent Christiana Diora a bol ním až do jeho smrti. Od roku 1957 sa stal riaditeľom spoločnosti po zosnulom Diorovi. A tvoril. Kombinoval. Poburoval aj ohuroval svet. Ten módny, kozmetický, i svet žien a mužov. To bol Yves Saint Laurent.

 

3/ Na koniec sa už len prepudrovať.

L Oreal Infalible 24H powder foundation – fixačný púder

Môj vždy verný „prekrývač leského čela“ sa stal púder od značky L´Oreal. Infalible 24H powder foundation je dlhotrvajúci fixačný púder, ktorý zanecháva pleť matnú a bez lesku. Krásne sa snúbi aj s farebným tónom makeupu od Lancome. Nedám na neho dopustiť! Toleruje ho aj moja problematická pleť, ktorá má jednoducho s každým nejaký ten „problém“ ?.

Dostať ho v otvárateľnom puzdre, ktoré je rozdelené na dva priečinky. V jednom je schovaný samotný púder, ktorý je pevnej konzistencie, tzn. na aplikáciu treba použiť vankúšik. Čo sa týka nanášania púdru pomocou vankúšika, nemajte obavy, nezanecháva farebné škvrny na tvári. A v druhom priečinku sa nachádza zrkadielko s aplikačným vankúšikom. Nájdete ho v každej dobrej drogérií, lekárni alebo v parfumériach či na eshope.

Spoločnosť L´Oreal je na trhu viac ako celé jedno storočie. Kedysi malá spoločnosť, ktorú založil v roku 1909 Eugene Schueller sa postupom času rozrástla na najväčšieho výrobcu kozmetiky na svete. Na trhu môžeme nájsť nielen dekoratívnu kozmetiku, ale aj parfumy, farby na vlasy, rôzne šampóny a iné výrobky na starostlivosť o vlasy.

 

4/ Prirodzené „zdravíčko“ na líca sa vždy zíde.

Dior Diorblush Vibrant Colour – púdrová lícenka

Kúzelná púdrová lícenka Diorblush z domu Dior sa môže pochváliť širokou paletou odtieňov dostupných v 4 farebných zoskupeniach (ružová, červená, koralová a nahá) a 3 povrchových úpravách (iridescentné, matné, saténové). Pre môj bledší typ pleti je najvhodnejší odtieň 553 Coctail Peach. ! Jeho prášková štruktúra sa bezproblémovo zmieša s pokožkou a necháva len závoj čistého sfarbenia. Tieto jedinečné púdre značky Dior vám vydržia až 5 hodín! Krásne drží a pritom nevyzerá umelo. Naozaj dodáva efekt naturálneho „zdravíčka“.

Diorblush je dodávaný so skosenou štetkou. Pre zdravý vzhľad naneste Diorblush pomocou plochej, skosenej kefky, najlepšie je použiť tú, ktorú ste obdržali s púdrom. Pri aplikácii kontúrovania použite šikmú hranu kefy. Na doladenie odporúčam použiť klasický veľký, hustý štetec. Tieto púdre je možné kúpiť aj cez eshop za lepšie ceny, ale pred tým by som si ho radšej otestovala. Nie kvalitu, ale odtieň. Ten je veľmi dôležitý, rovnako ako je dôležitá investícia do neho.

Dior, jednu z absolútne najexkluzívnejších francúzskych značiek luxusného tovaru, založil už v roku 1946 nemenej slávny návrhár Christian Dior. Značka Dior je unikátna okrem iného svojím etnobotanickým prístupom. Už desiatky rokov vyberajú jej výskumníci kvety so vzácnymi kvalitami, kultivujú ich a získavajú z nich prírodné ingrediencie s jedinečným kozmetickým potenciálom. Dior tiež používa vlastnú unikátnu, náročnú a až puntičkársku manuálnu techniku a v neposlednom rade spolupracuje so špičkovými vedcami, ktorí využívajú to najlepšie z vedeckého pokroku na naplnenie filozofie značky: poskytnúť koži krásu a mladosť tým najtrvalejším možným spôsobom, a tak urobiť ženy krajšie dnes, aj do budúcnosti. Tak teda poďme sa urobiť krajšie, čo poviete? ?

Žiadna omietka. Len ľahký make-up, ktorý dokonale prekrýva. ženuškáreň

Fotografie pripravila Gabriela Ujcaková.