Oleje ako produkt starostlivosti o pleť asi neunikli žiadnej kozmetickej maniačke. Či sú pre vás vhodné, v čom je ich prínos, aký si vybrať, a ako ich používať, to je celá veda. Aby sme sa vyhli skúšaniu naslepo, opýtali sme sa na to odborníkov. O svoje poznatky sa s nami ochotne podelili značky Soaphoria, MARK face and bodyOlival.

 

Tieto značky zhodne tvrdia, že oleje na tvár nie sú úplnou novinkou, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Používali sa už v období antiky. Dnešnú popularitu získali vďaka trendu udržateľného rozvoja a záujmu ľudí o prírodné alternatívy kozmetických produktov.

 

Výhod olejov je viacero

Stačí ich aplikovať v malom množstve a sú univerzálne na použitie kedykoľvek počas dňa, nie sú kategorizované ako krémy na denné a nočné. Sú vhodné ako ochranná bariéra pokožky pred vplyvmi vonkajšieho prostredia, na nočnú regeneráciu, aj ako podklad pod make-up.

Neverte ani mýtu, že oleje nie sú vhodné na mastný typ pleti. Oleje sa vyrábajú pre každý jeden typ pleti, je však potrebné zvoliť si pre seba ten správny. Okrem vyššie spomínaných účinkov oleje podporujú elasticitu pokožky, preto sú vhodné aj ako prevencia proti vráskam. Úspešne taktiež bojujú s rôznymi infekciami a zápalmi.

 

Aký je rozdiel medzi olejom a krémom na pleť?

Ako uvádza MARK face and body: „ Krém je zmes oleja a vody. Vďaka vode prenikne do pokožky a hydratuje ju. Olej vyživuje našu pokožku a uzamyká v nej vlhkosť. Preto je dobré mať po ruke obidva produkty.“

Tím Soaphoria odporúča: „ Buď preferovaný olej kombinovať s pleťovým krémom, alebo nanášať na vlhkú pleť, aby sa časom pleť nezačala vysušovať.“

Olival poukazuje aj na to, že: „Olej má na rozdiel od krému čisto prírodné zloženie A čo je skvelé, na každý neduh existuje prírodný olej, ktorý s ním vie pracovať. Stačí naniesť len pár kvapiek a je bezpečný aj pre citlivú pokožku v okolí očí.“

Miesto krému na tvár radšej olej? Aké benefity ponúkajú oleje a ktoré si vybrať?
Zdroj: pexels.com

Aké oleje odporúčajú samotné značky?

MARK face and body

Zakladatelia MARK face and body začali asi pred 3 rokmi sledovať kozmetické trendy z celého sveta. Mali ambíciu vytvoriť niečo výnimočné a zároveň zdraviu a kráse prospešné priamo tu na Slovensku. „Máme veľké šťastie na skvelú komunitu fanúšikov, ktorú sme si za posledné roky získali. Je pre nás veľmi dôležitá kvalita našich produktov a spokojnosť našich zákazníkov.“

Stretnúť ich môžete na rôznych kozmetických výstavách, veľtrhoch či festivaloch. Veľa informácií prinášajú aj na svojej stránke www.markscrub.com.

Zo svojej ponuky odporučili:

 • MARK organic oil Coffee obsahuje kávový olej, ktorý je bohatý zdroj kofeínu. Spolu s arganovým, jojobovým a ryžovým olejom vyživuje pokožku a chráni ju pred predčasným starnutím.
 • MARK organic oil Lemongrass s marhuľovým, hroznovým a olejom z citrónovej trávy zase navracia pokožke pružnosť a vitalitu.
 • MARK Golden shine oil na celé telo zas obsahuje oleje bohaté na betakarotén a iné antioxidanty, takže pokožku vyživuje, chráni a zjednocuje jej prirodzený odtieň. Navyše obsahuje jemné zlaté trblietky a pokožku tak doslova rozžiari.

Olival

Značku Olival založila pred vyše 20 rokmi Vlasta Pojatina, farmaceutka, ktorá milovala bylinky a chcela priniesť kvalitnú prírodnú kozmetiku dostupnú pre širokú verejnosť. Táto chorvátska kozmetika sa počas rokov vypracovala na jednotku medzi prírodnými značkami na domácom trhu a teší sa veľkej obľube i na mnohých európskych trhoch. Aktuálne ich produkty nájdete na pultoch v 101 Drogérie alebo na stránkach www.olival.sk.

Olival tvrdí, že každý olej má svoje špecifiká a účinky, preto jej výber znie takto:

 • Zlatý slamienkový olej pomáha v boji proti vráskam.
 • Sérum proti hyperpigmentácii je jednotkou v boji s týmto problémom.
 • Magický suchý olej predstavuje univerzálnu starostlivosť pre celé telo, tvár a vlasy.

Čistenie pleti ráno a večer by malo patriť k zaužívaným rituálom rovnako ako čistenie zubov.?Je jedno či používate…

Uverejnil používateľ Olival Slovensko Štvrtok 24. januára 2019

Soaphoria

Majiteľky Soaphorie zaviedla do čarovnej ríše liečivých bylín ich babička. O pár rokov neskôr si z dovolenky v Chorvátsku priniesli kúsok ručne vyrobeného mydla. Fascinovala ich forma, akou dokázali miestne manufaktúry pretvoriť krásu prírody, bohatstvo jej liečivých účinkov a rozmanitosť jej vôní do rôznych kozmetických výrobkov. Rozhodli sa teda, samy vyrábať prírodnú kozmetiku aj na Slovensku. Mnohé z byliniek si sami pestujú a exotické druhy kupujú od domácich dodávateľov.

Soaphoria má svoje kamenné predajne, produkty však nájdete aj v partnerských predajniach a na eshope www.soaphoria.sk.

Pre dievčatá zo Soaphorie bol veľmi ťažký oriešok odporučiť najlepší produkt, lebo každý olej má svoje charakteristické blahodarné vlastnosti. Nakoniec nám odporučili šípkový olej, ktorý má tieto benefity:

 • regeneruje poškodenú pokožku,
 • zabezpečí dlhotrvajúci mladistvý vzhľad pokožky,
 • vrásky zjemní a vyhladí,
 • má protizápalové účinky,
 • pomáha aj proti striam,
 • vhodný aj pri kožných problémoch ako psoriáza.

View this post on Instagram

"Vyskúšať kozmetiku Soaphoria je hotový zážitok! Očistiť si pokožku mydlom, ktoré nevysuší, ale rozmazná a prevonia celý priestor. Alebo si vychutnávať soľný kúpeľ neobyčajnej vône a blahodárnych účinkov. Inokedy ošetriť pokožku peelingom, po ktorom ostáva pokožka tak hebká, že bez výčitiek vynechám telový krém a mám pár minút navyše na ich pleťovú masku. Neviem sa dočkať, kedy miniem načaté, a vyskúšam znova nový zážitok v podobe neobyčajnej kozmetiky Soaphoria." #soaphoria #handmade #naturalandorganic #naturatandorganicproducts #skincare #bodycare #haircare #pamperingyourself #rucnavyroba #prirodnaaorganickakozmetika #starostlivostovlasy #starostlivostotelo #starostlivostoplet #hyckajseba

A post shared by Soaphoria.eu (@soaphoria.eu) on

Tip na záver: Oleje predstavujú jednoduchý spôsob, ako dodať vzácne živiny našej pokožke a nezaťažiť ju zbytočnou chémiou. Okrem tváre ich môžete pokojne používať na telo aj na vlasy. Dokonca ani v teplom letnom období sa olejov netreba vzdávať. Je však lepšie, kombinovať ich s prípravkami s SPF a pri styku s pieskom alebo vodou, opakovane naniesť na pokožku.

Veríme, že tieto poznatky vám pomôžu v starostlivosti o pleť a značkám MARK face and body, Olival a Soaphoria ďakujeme za spoluprácu.