Niet pochýb o tom, že spodná bielizeň dokonale skrášli ženské telo. Niektoré z nás volia rafinovanejšie strihy, iné zasa uprednostňujú pohodlie. My vám ako inšpiráciu prinášame zoznam slovenských značiek, ktoré šijú dámsku bielizeň na mieru a len z tých najkvalitnejších materiálov. 

Créeme

Zakladateľka Créeme študovala módny dizajn na Fakulte umenia v Plzni, kde prišla do kontaktu s rôznymi materiálmi či látkami. Na základe toho, že dostala po čase alergickú reakciu na jeden zo syntetických materiálov sa rozhodla, že bude textílie študovať viac do hĺbky z čoho a ako sa vyrábajú.

Zistila, že bavlna vyrastá v béžovej a hnedej farebnosti podobnej ľudskej pokožke. Zároveň sa dozvedela, že v roku 2013 spoločnosť VÚTCH-Chemitex odobrala vzorky spodnej bielizne, ktorá bola na trhu a zistila, že sa hlavne vo farebnej spodnej bielizni nachádzajú ťažké kovy a karcinogénne látky. Práve z tohto dôvodu sa v spoločnosti Créeme rozhodli, že budú vytvárať bielizeň, ktorá bude zo 100% organickej nefarbenej bavlny.

Značka Créeme sa predovšetkým orientuje na výrobu každodennej spodnej bielizne pre ženy, ktoré je najbližšie k našej pokožke. Ak máte citlivú pokožku, tak podľa dermatológov by ste mali nosiť spodné prádlo, ktoré je vyrábané práve len zo 100% čistej bavlny. Avšak na konvenčnú bavlnu sa používajú počas pestovania pesticídy a insekticídy. Preto v Créeme používajú výhradne len GOTS certifikovanú organickú bavlnu, čo znamená, že jej výroba udržuje zdravie pôdy, ekosystémov a ľudí využívaním prírodných procesov a nie umelých vstupov.

Ich dizajn je výnimočný aj preto, lebo ním podporujú prirodzenú krásu, zdravie a pohodlie žien. Taktiež dbajú o to, aby ste v spodnej bielizni boli samy sebou, aby ste ju nosili a užívali hlavne pre seba.

Bruuuslovakia

Zakladateľka značky Bruuuslovakia sa vzdala práce v zdravotníctve, aby si splnila svoj tajný sen. Keďže ani jeden začiatok budovania kariéry nie je jednoduchý, ani začiatok Bruuuslovakia taký nebol, avšak postupnou snahou a vytrvalosťou sa to značke podarilo. Značka Bruuuslovakia vyrába prevažne nočnú a voľnočasovú bielizeň, ktorá pochádza zo Slovenska a je vyrábaná ručne.

Na rozdiel od značky Créeme sú vytvárané z jemného saténového materiálu. Táto značka dokonca obmieňa svoje kolekcie každé tri mesiace a niekedy ich aj prispôsobuje danému obdobiu. Zámerom vytvorenia značky Bruuslovakia bolo, aby poskytovala ženám pocit sebavedomia aj v posteli, prinášať ženám dokonalý pocit jedinečnosti a to aj keď sú v domácom oblečení. Značka má momentálne svoj vlastný ateliér, v ktorom sa tvoria nové kúsky nočnej bielizne.

Dedoles

Spoločnosť Dedoles je slovenský e-shop, ktorý sa od roku 2011 zaoberá predajom oblečenia s jedinečným dizajnom. „Po niekoľkých rokoch v módnom biznise sme sa rozhodli založiť si vlastnú značku veselej spodnej bielizne, pri ktorej by sme vedeli uplatniť našu kreativitu a dobrú znalosť trhu,“ hovoria zakladatelia značky. Spodná bielizeň Dedoles je určená všetkým, ktorí prostredníctvom módy vyjadrujú svoju jedinečnosť a radi obdarúvajú svojich blízkych. Dedoles ponúka dámske nohavičky, pánske boxerky a unisexové voľné trenky na spanie a voľný čas. Všetky produkty sú vyrobené z bavlny. Preferujeme prírodné materiály pre ich vzdušnosť a pohodlné nosenie.

V rovnakom dizajne sú vyrobené aj veselé ponožky rôznych strihov pre deti aj dospelých. Ponožky sú vyrábané z bavlny, v ponuke máme aj kolekciu vyrobenú z recyklovanej bavlny. Dlhodobo podporujú Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku prostredníctvom Ponožkovej výzvy, ktorá tento rok opäť pobeží počas celého marca. Z každého páru ponožiek, ktorý sa predá v mesiaci marec, venujeme finančný príspevok Spoločnosti Downovho syndrómu na Slovensku.