V Powerlogy hovoria, že kvalitné jedlo mení myslenie a víno je pre nás vážený prírodný nápoj, ktorý si treba ctiť, vážiť a požívať vedome, pre radosť tela a duše. Avšak nie každý si môže, či už pri jedle alebo bez neho, vínko vychutnávať. Firma Powerlogy preto prišla s nápadom vytvoriť víno, ktoré si vychutnajú aj ľudia s histamínovou diétou.

Powerlogy inak nazývaný aj ako koncept funkčných potravín čistej chuti neustále hľadá, objavuje, testuje či experimentuje s novými vyberanými prírodnými ingredienciami. V Powerlogy taktiež pracujú aj so špeciálnymi funkčnými zložkami ako sú napríklad MCT, kolagén, kofeín, L-Theanín, Theobromín, či s vybranými probiotikami a polyfenolmi pre zlepšenie životosprávy.

Produkty, ktoré ponúkajú, sú určené všetkým aktívnym ľuďom, ktorým záleží na životospráve a zlepšovaní vlastného výkonu, nie len toho fyzického, ale aj mentálneho. Avšak tím v Powerlogy je aj gurmánom, a preto dbajú aj na výslednú chuť ich produktov. Víziou POWERLOGY je pomôcť ľuďom pozitívne meniť stravovacie návyky v zmysle hesla EAT SMART – FEEL GREAT.

Čo Vás viedlo k založeniu Vašej značky Powerlogy? 

Powerlogy produktami chceme ukázať, že menej je často viac. Kvalita a čisté zloženie produktu, alebo aj celej životosprávy je pre nás dôležitejšie ako kvantita. Vyvíjame preto vlastné receptúry podľa našich prísnych štandardov kvality. Na trh prinášame produkty špecifické originálnou čistou chuťou, ale aj s funkčnou energiou, ktorá zdravo zasýti a na ktorú sa dá spoľahnúť.

Čím je Váš produkt – víno bez histamínu výnimočný od ostatných vín?

  • 100 % BIO certifikovaná kvalita a viac ako 18-ročná rodinná tradícia vinárstva;
  • čistota bez pridaného cukru, s prirodzenou fermentáciou pod 16 °C;
  • eliminácia vzniku zvyškového acetaldehydu a biogénnych amínov;
  • význačná a citeľná chuť čerstvej broskyne s vyváženou aciditou;
  • komplexita a hladkosť vďaka ročnému zreniu v pivnici;
  • detailné laboratórne testy na kontrolu minimálneho množstva síry a histamínu.
Zdroj: Powerlogy

Prečo môžu tomuto vínu dôverovať aj ľudia, ktorí nemajú problém s histamínom?

Power Sauvignon ponúka mimoriadne intenzívnu arómu a plnú chuť s jemnými kyselinkami. Vo fľaši je to „chameleón“ v tom najlepšom slova zmysle, ktorý dokáže zasiahnuť zmysly a poryvy emócií tak, ako hádam žiadna biela odroda vína, najmä keď sa vydarí. Prejavuje sa sviežimi broskyňovými notami, žihľavovým dojazdom a vyváženou mineralitou, čo perfektne ladí k slovenským ovčím a kozím, výrazným syrom.

Ľudia radi k vínku jedia rôzne pochutiny, niektorí radi syr, iní zas orechy či hrozno. Firma Powerlogy ponúka zákazníkom aj širokú škálu rôznych orechov či domácich masiel. Maslá, ktoré vyrábajú, sú zdravé, bez pridaného palmového oleja, aditív, rafinovaného cukru či lecitínov. Orechové maslá a krémy sa v 21. storočí postupne stali obľúbenou potravinou a súčasťou jedálnička väčšiny aktívnych ľudí.

My ďakujeme, že nám firma Powerlogy odpovedala na otázky a ak vás vína pre histaminikov zaujali, môžete navštíviť ich e-shop, kde okrem produktov nájdete aj ich blog či recepty.