Sympatická ryšavka vždy odhodlaná nájsť ten najlepší kozmetický produkt. Aj takto by sme označili Katku Kubincovú, ktorej sme sa opýtali, ako efektívne bojovať proti vráskam. Poď sa nimi inšpirovať. 

Pozor na slnko!

Katka tvrdí, že základ akejkoľvek starostlivosti o pleť je prevencia, a to platí aj pre zrelú pleť a pleť s vráskami. V prvom rade si treba dávať pozor na nebezpečné slnečné žiarenie. Nie nadarmo sa hovorí, že by sme sa mali chrániť dostatočným ochranným faktorom, s čím súhlasí aj beauty poradkyňa: “Väčšina vrások je spôsobená slnečným žiarením, preto je úplný základ chrániť pleť pomocou ochranného faktora pred slnečným žiarením.”

Zdroj: instagram.com / katka.zrkadielko

Retinoly a retinoidy

Pokiaľ chceš zabrániť vzniku ďalších vrások, vždy si do kabelky pribaľ jedno malé balenie krému s ochranným faktorom, tvoja pleť ti za to určite poďakuje. To, že vzniku vrások sa nedá úplne vyhnúť, si myslí aj Katka, ktorá tvrdí, že je to prirodzený proces. “Najúčinnejšia a najoverenejšia zbraň sú retinoly a retinoidy, ktoré sú obsiahnuté v krémoch pre zrelú pleť alebo sérach,” radí odborníčka a ďalej pokračuje, “treba ich však pravidelne nanášať na pleť, mali by byť súčasťou našej večernej rutiny.” Prízvukuje aj to, že pokiaľ zanedbáme prvý krok, a to nanášanie ochranného faktoru na pleť, tak aplikácia krémov s retinolom a retinoidom prídu navnivoč. 

Oplatí sa počkať

“Na výsledok si budete musieť pár týždňov počkať, ale stojí za to, pretože tieto rady naozaj fungujú,” hovorí Katka. My sme si jej rady zobrali k srdcu a budeme sa teraz poctivejšie starať o svoju pleť. Pokiaľ by si sa jej chcela ešte niečo opýtať, nájdeš ju na jej instagrame alebo facebooku. Dokonca robí aj skvelé videá, určite sa oplatí pozrieť minimálne jedno z nich.