Módne kúsky od Martiny Grešovej sú žiadané po celom Slovensku. Odela aj niekoľko celebrít vrátane Jasminy Alagič Vrbovskej, Márie Čírovej alebo Simony Leškovej. V rozhovore pre Ženuškáreň nám prezradila viac o svojej kariére, ale aj to, ako zbaliť chlapa.

Čo si myslíte o randení v súčasnosti?

Dnešná doba je iná. Kedysi to bolo tak, že keď ste sa s dotyčným spozorovali na ulici, okamžite ste ho oslovili, lebo ste nemali šancu ho vidieť opäť. Dnes používame sociálne siete, ktoré uľahčujú zoznamovanie. Neodsudzujem ich, možno je to práve dobrá voľba pre tých, ktorí sa hanbia.

Ste módna dizajnérka, čo odporúčate ženám, aby si obliekli, keď chcú zbaliť nejakého fešáka?

Myslím si, že móda nám pomáha pri zvádzaní mužov. Určite je totiž väčšia šanca, že zbalíme chlapa, keď sme pekne upravené, jemne nalíčené a slušne oblečené, ako keď ideme strapaté vyniesť odpadky do koša. Samozrejme, nehovorím, že starostlivosť o seba je alfa omega. Podstatné je aj naše vnútro, no v každom prípade obliekanie dokáže ovplyvniť to, aké budeme mať šance u mužov.

Čo by ste ženám poradili zobrať si na seba, keď idú na prvé rande?

Vždy záleží od toho, kde vás muž pozve. Ak idete na turistiku, moc toho nevymyslíte (smiech). Pokiaľ sa chystáte na večeru, zvolila by som nohavice a nejakú blúzku, to je moja obľúbená kombinácia alebo poprípade nejaké šaty. Najdôležitejšie je to, ako sa žena cíti. Ak si totiž na seba oblečie niečo, s čím nie je stotožnená, tak z nej bude vyžarovať neistota, bude sa ošívať, jednoducho tam nebude ten šmrnc.

Aj Vaše šaty sú také “šmrncové”! Prečo ste sa vlastne rozhodli šiť podľa vlastných predstáv?

Vždy, keď som išla s kamarátkami von, mala som určitú predstavu o tom, čo si oblečiem. Vybrala som sa teda do obchodného centra, no nikdy som tam nič také nenašla. Práve toto bol jeden z impulzov, ktoré ma presvedčili, aby som začala šiť. Chcela som niečo iné, neokukané. Tak sa začala moja cesta módnej dizajnérky.

Aké boli Vaše začiatky v novej záľube – šitie odevov?

Začiatky sú ťažké, teraz je to ťažké a ešte to aj bude ťažké, lebo človek musí makať, keď niečo chce. Keď som si povedala, že sa idem naučiť šiť, chodila som ešte do práce. Začínala som tam o ôsmej ráno a skončila o šiestej večer. Keď som prišla domov, musela som upratať, niečo si navariť a až potom som sa pustila do šitia. Chvalabohu, že hučanie šijacich strojov nikomu z našich susedov nevadilo. Vydržala som pri nich aj do štvrtej do rána!

Tak veľmi som v tom chcela byť dobrá, že ma nikdy nič neodradilo. Neustále som sa vzdelávala, čítala knihy, chodila na kurzy šitia, bolo toho hrozne veľa. Zoznamovanie s celým týmto procesom mi trvalo asi štyri roky. Potom som nabrala zručnosti a aj odvahu na to, aby som skončila v práci a začala sa naplno venovať tomu, čo ma napĺňa.

View this post on Instagram

Neviem ako som vedela zit bez teba, moja milovana praca, tvorivost, zivot, zivobytie, laska, tuzba, kreativita, motivacia @belvoirboutique ♥️ Ked som bola zamestnana, nerozumela som ludom, ked hovorili o svojom businesse, ze je to ako ich dieta, ze pre pracu spravia tak vela a tak velmi ju miluju a staraju sa o nu… skutocne som nerozumela… no teraz chapem… dakujem bohu, vesmiru, anjelom, rodine a priatelom a vsetkym, ktori ma posunuli a dotiahli a potiahli az sem… nemyslim si, ze budem milionar, ale robim co milujem a som stastna ??☺️♥️ ale kedze sa hovori viem, ze nic neviem… mozno budem aj to ???#amspendin’ Cena siat 195€ Velkostne sadnu od xs po m Jediny kus z tejto latky ??

A post shared by Belvoir Boutique ® (@kdebolotambolo) on

Nemali ste krízu? Predsa len štyri roky tvrdej driny dajú človeku poriadne zabrať..

Ja neviem, aká sila ma viedla, no aj v tej najväčšej fázy unavenosti som si povedala, že to stálo za to, stojí za to, a pevne verím, že to aj bude pokračovať len tým správnym smerom.

Na ktoré kúsky z Vašej tvorby ste najviac hrdá?

Nedá sa povedať, že na ktoré, lebo vždy, keď niečo vymyslíte, tak to je v tom danom momente to úplne najlepšie, čo sa vám páči. Potom zasa dostanete nový nápad a zrazu je najlepšie už niečo iné. Je to neustály proces a priebeh napredovania.

Párkrát si už na Vaše kúsky posvietili v novinách a nešetrili ani kritikou. No o pár dní neskôr sa ukázalo, že sa z Vášho nápadu stal nový trend. Ako viete predpovedať, čo bude v kurze?

Asi mám šiesty zmysel (smiech)! Áno, stalo sa mi to už viackrát, že ma ľudia kritizovali, napríklad za ružové šaty s perím, no potom to perie prišlo do kurzu a zrazu bolo všade. Asi viem vždy vystihnúť niečo špecifické.

Aké sú Vaše plány do budúcna so značkou Belvoir Boutique?

Už z názvu značky vyplýva, že by som mala mať butik. Zatiaľ mám len dielňu, ktorá sa ešte k tomu nachádza mimo Bratislavy. Preto by som si chcela v blízkej budúcnosti otvoriť priestor, kde by som svoje kúsky predávala. Mám veľa klientiek aj zo zahraničia, a preto uvažujem nad tým, že by som si ten “boutique” otvorila aj v Čechách, Viedni alebo v Budapešti, chcela by som sa tak rozptýliť po Európe.

Ak máš po tomto rozhovore chuť na nové šaty, neváhaj a klikaj na stránku Belvoir Boutique alebo si pozri Martinkin profil na Instagrame. Jej originálne kúsky ti vyrazia dych. Pevne veríme, že sme ťa inšpirovali a mala si z tohto rozhovoru rovnakú radosť, ako my v redakcii. Martinka, ďakujeme ešte raz za Váš čas!