Babie leto je v plnom prúde. Aké sú trendy tejto jesene a čo by v dámskom šatníku určite nemalo chýbať sa dozviete v tomto článku, ktorý sme pre vás pripravili spolu s profesionálnou stylistkou Andreou Ziegler.

Andrea Ziegler študovala styling v Miláne, je spolumajiteľkou showroomu a e-shopu studio 9304. Okrem toho svojim klientkam ochotne ponúka módne poradenstvo, realizuje rôzne workshopy a dokonca sa onedlho môžete tešiť aj na jej nový YouTube kanál.

Ako sama vraví: „Postupné ochladzovanie prináša aj závan do šatníka. Farby sa stlmujú, nie sú až také žiarivé, ako v tých teplejších mesiacoch v roku. Trendy sú teplejšie, tlmenejšie odtiene sú typické pre jeseň. Móda má svoje pravidlá a systém. Ak sa ich budeme držať, tak budeme vždy dobre oblečení.“

Zvieracia potlač

Zvieracia potlač je aktuálna aj naďalej. Nemusí sa vyskytovať len na oblečení. Napríklad tiež na doplnkoch, ako sú kabelka či topánky. Niekedy stačí, ak je tento trend zakomponovaný len na doplnku a skvelý styling je na svete! 

Metalické látky

Metalické látky alebo tkanie je niečo, čo sa aktuálne nosí. Nielen do spoločnosti, ale aj na deň. Metalické šaty sú ideálne na spoločnosti na večeru, no dajú sa nosiť aj počas bežného dňa.

Trendy jesene 2019
Zdroj: Archív Andrea Ziegler

Je dobré vedieť sa inšpirovať a nie kopírovať. Nie každý vyzeráme rovnako dobre v tom istom oblečení. Rozmanitosť a pestrosť možností je tu na to, aby sme si vybrali to najlepšie a najvhodnejšie pre seba.

Plisované sukne

Plisované sukne sa tešia opäť popularite. Nie však každej dáme tento typ sukne pristane. Závisí to aj od dĺžky či materiálu, z ktorého je ušitá. Táto sukňa môže pridávať nežiaduci objem. Treba dať pozor, či je to práve ten kúsok, ktorý je lichotivý nielen k vašim krivkám postavy, ale tiež štýlu osobnosti. Nie všetko, čo je trendy, je pre každého. Potom je lepšie zvoliť inú alternatívu z možností, ktoré móda ponúka.

Módne trendy jesene 2019
Zdroj: Archív Andrea Ziegler

Káro

Káro je taký typický vzor hlavne v chladnejších mesiacoch. Dokonale vystihuje hlavne vianočný čas. Typická verzia je s červenou farbou. Aktuálne je „in“ aj káro v rôznych farebných kombináciách. Vyskytuje sa na šatách, sukniach, nohaviciach, sakách, jednoducho všade. Dokonca aj na doplnkoch.

Módne trendy jesene 2019
Zdroj: Archív Andrea Ziegler

Podľa môjho názoru môže byť trendy čokoľvek. Ak to ale neladí s krivkami postavy, osobnosťou, s farbou pokožky, so životným štýlom, potom bude žena vyzerať  skôr „out of fashion“ a nie štýlovo a trendy.

Tylová sukňa

Tylovú sukňu je možné skombinovať na niekoľko spôsobov. So sakom na elegantný štýl, s tričkom, s rifľovou bundou a teniskami na športovú verziu alebo dokonca so svetrom. Kreativite sa medze nekladú. Vhodná je taktiež na spoločenskú príležitosť, napríklad do divadla.

Módne trendy jesene 2019
Zdroj: Archív Andrea Ziegler

Andrejke ďakujeme veľmi pekne za odborné poradenstvo a módne inšpirácie na sezónu jeseň 2019. Ak máte záujem o osobnú analýzu, módne poradenstvo a asistenciu pri nakupovaní neváhajte Andrejku osloviť.