Mnohé ženy trápi nepekné akné, ktorého by sa rady zbavili. Mirka Kucejová sa venuje starostlivosti o pleť už nejakú tú dobu a musíme uznať, že je vo výbere kozmetiky naozaj oborníčka. Inšpiruj sa jej skvelými radami, ktoré ti zaručene pomôžu k vysnívanej pleti. 

Čistenie je základ 

Aknózna pleť je jedna z najnáročnejších čo sa týka starostlivosti. Ranné a večerné čistenie je neoddeliteľnou súčasťou bežnej dennej rutiny. Netreba však zabúdať, že len voda nestačí! V rámci výberu kozmetiky odporúčam čítať zloženie.Treba sa vyhýbať alkoholu, prípadne parfumáciam, sulfátom a podobným látkam, ktoré majú dráždivý efekt a vysúšajú pleť.

Kvalitná kozmetika 

Stavte na nekomedogénnu kozmetiku a zložky, ktoré dokážu regenerovať, hydratovať, potlačiť zápal a dostať pleť do rovnováhy (výťažky z bylín a plodov – levanduľa, geranium, argan, čajovník.., vitamíny, probiotiká..). Samozrejme nesmie chýbať ranná a večerná starostlivosť – krém, olej, sérum.

View this post on Instagram

#mojbeautyday Vyzerá presne takto! Vždy sa teším na tento čas, kedy svoju pleť ošetrím doma a nikam nemusím chodiť. Aj keď návštevu kozmetičky netreba podceňovať! V prvom kroku čistím svoju pleť Cleanserom. V druhom kroku používam Rosehip peeling, ktorý nechám 20 minút pôsobiť. Počas tejto doby pôsobia enzýmy a požierajú odumreté bunky. Po 20. minútach si pleť navlhčím a krúživymi pohybmi robím mechanický peeling, ktorým odstránim to, čo enzýmy nestihli popapať ? Pleť poriadne umyjem a v treťom kroku nanášam Shea masku. Nechávam ju pôsobiť 20-30 minút. Pleť vždy na konci premasírujem. Táto maska mojej pleti zabezpečuje potrebnú hydratáciu a dodáva jej šťavu. Všetky spomínané výrobky sú z @marinamiracleslovakia V štvrtom kroku aplikujem olej, ktorý nanášam na vlhkú pleť. Vďaka tomu sa rýchlejšie vstrebe a prenikne do pokožky. Ako vyzerá ten váš #mojbeautyday ? Foto: @shine_vision #naucsatoajty#mymkechskincare#skincare#skin#skincareroutine#beauty#krasa#zdravie#starostlivost#plet#kozmetika

A post shared by Mymkech S K I N C A R E (@mymkech) on

Pravidelná exfoliácia 

Odporúčam robiť exfoliáciu (odstraňovať z pleti odumreté bunky) 1 – 2x do týždňa. Ideálne na aknóznu pleť sú enzymatické peelingy, ale aj detoxikačné masky. Skúsiť taktiež môžete AHA, BHA, PHA kyseliny nižšej koncentrácie. 

Zdravý životný štýl 

Na záver už len dodám, že len správny výber kozmetiky nestačí. V prvom rade si treba uvedomiť, že potrebujeme vyváženú stravu, dostatok vitamínov, tekutín, pravidelný pohyb a taktiež treba dbať na maximálnu hygienu – dotýkať sa pleti len čistými rukami, vždy mať čistý uterák a aj obliečku na vankúš.

Mirke ďakujeme za jej cenné rady, pevne veríme, že ti pomôžu a budeš sa konečne cítiť sama sebou. Pokiaľ by si sa jej chcela ešte niečo opýtať, nájdeš ju napríklad na jej Instagrame. Mirka ti určite rada pomôže.