Ideš tento rok na ples a chceš zahviezdiť? Make-up je neoddeliteľnou súčasťou tvojho večerného outfitu. Preto je veľmi dôležité, ako sa nalíčiš. My sme pre teba zistili, ako to urobiť čo najlepšie. Toto radí vizážistka Adela Kubečková. 

Aké sú najaktuálnejšie trendy v líčení na plesovú sezónu? 

Na dymové líčenie nebude krok vedľa, to z módy nevyjde nikdy. Dymové líčenie nemusí byť iba čierne alebo sivé, ale napr.aj smaragdové či hnedé. Úplne aktuálne trendy sú buď jemnosť, alebo naopak extravagancia, nič medzi tým. Čiže makeup zvolíme podľa svojho vkusu, šiat alebo aj podľa toho, aký sme farebný a črtový typ. 

Keď má žena šaty v sýtych a výrazných farbách (napr. červená, tyrkysová,..), aký by k nim mala zvoliť make-up? 

Ak má žena šaty, ktoré sú veľmi výrazné už samy o sebe, makeup sa väčšinou volí v jemnejších, nude farbách. Maximálne sa pridá nejaký farebný akcent, ak si trúfame aj farebná linka do vnútra oka. 

Ženy so závalitou postavou majú tendenciu siahať po čiernych “zoštíhlujúcich” róbach. Ako by sa mali nalíčiť, aby ich tvár pôsobila opticky užšie a zároveň, aby nepôsobili fádne? 

Ak sa čokoľvek potrebuje zužovať, siahnuť po tmavej farbe je výborný trik. Ak nechceme pôsobiť fádne, nemusí byť v líčení použitá automaticky čierna, ale už spomínaná smaragdová, kráľovská modrá či bordová. Čo sa týka zužovania tváre, vždy sa používajú tmavšie, zemité odtiene hnedej. 

Platí pravidlo, že aká farba šiat, také odtiene na oči alebo farba rúžu? 

Nie, takéto pravidlo dnes už neplatí. Naozaj sa netreba farieb báť. Vždy je ideálne skombinovať jednu výraznú farbu a inú už tlmenejšiu napríklad sýtu ružovú a bledožltú.

Aké sú najväčšie líčiace prešľapy, ktorým by sme sa mali vyvarovať? 

Podľa mňa sú najväčšie prešľapy v líčení: veľmi viditeľné kontúrovanie (príliš tmavé alebo zle rozpracované), veľa vrstiev riasenky či nepresne nanesený rúž. 

Prezraďte, aké produkty treba použiť na to, aby nám make-up vydržal čo najdlhešie. 

Výdrž makeupu tkvie hlavne v správne zvolených podkladových bázach, kvalitnom púdri a v neposlednom rade vo fixačnom spreji.  

 

Páčia sa ti články o líčení? Čo tak si prečítať ešte tento? 

V líčení nie sú žiadne hranice. Nebojte sa odviazať. Rozhovor s make-up artistkou Klaudiou