Bohémsky štýl, ratanová taška a batikované oblečenie sú opäť v kurze. Toto sú horúce trendy na jar/leto 2019. Čo si o tom myslí módna stylistika Lenka Škodová?

Konečne prišlo pre mnohých vytúžené obdobie. Trendy na jar/leto 2019 sú oficiálne tu. My máme chuť zmeniť šatník a konečne odhodiť zimné veci. Séria Fahion Week-ov skončila. Na mólach sme mohli vidieť všetko, od háčkovania až po strapce, nášivky a prepracované estetiky. Poďme sa teda na to bližšie pozrieť.

Trendy na jar/leto 2019. Prírodné látky, jemné farby a bohémsky štýl
Zdroj: pinterst.com

Harmonické farebné palety a prírodné materiály

Túto sezónu budú dominovať jemné, zemité farby. Sú nerušivé a nič nimi nepokazíme. Naše outfity tak pôsobia ležérne, jednoducho a veľmi uvoľnene. Dominantným materiálom na jar/leto sa stal ľan.

Oblečenie z ľanu je pohodlné, príjemné a veľmi vhodné na leto. Táto ľahká tkanina vyrobená z vlákien ľanovej rastliny, má počiatky až v Mezopotámii. A je SPÄŤ!

Trendy na jar/leto 2019. Prírodné látky, jemné farby a bohémsky štýl
Zdroj : pinterest.com

Tie Dye zažíva renesanciu

Tie Dye je známy aj pod slovenským názvom batikovanie. Tento štýl je veľmi úzko spojený s kultúrou hippies. V 70. a 80. rokoch minulého storočia sa Tie Dye stal symbolom individuality. Mladí ľudia ním vyjadrovali najmä ideál slobody, mieru alebo sa takto oblečení ukazovali na študentských protestoch.

Mnohí odborníci na módu tvrdia, že Tie Dye má šancu, stať sa najvýraznejším trendom roku 2019. Už nie je len nálepkou znudených teenegerov či vyrastených „hippisákov“. Moderné batikované oblečenie je štýlové, sofistikované a veľmi pohodlné.

Trendy na jar/leto 2019. Prírodné látky, jemné farby a bohémsky štýl
Zdroj: Zara.com

 

Pre mňa je Tie Dye túto sezónu jeden z najvýraznejších vzorov, aký si na jar a leto môžete zaobstarať“ odporúča módna stylistka Lenka Škodová

 

,,Vracia sa v novej podobe a v modernom prevedení. Nájdete ho takmer na všetkom. Od oblečenia, kabeliek až po doplnky. Sám o sebe je dosť výrazný, preto je ideálne stlmiť jeho efekt neutrálnymi farbami. Funguje skvele s béžovou alebo bielou. Ak chcete získať retro nádych, kombinujte batikové kúsky s denimom. To je stávka na istotu“, komentuje Tie Dye štýl stylistka a módna redaktorka Lenka Škodová.

 

Ratan je v kurze

Ak sledujete módu, určite vám musel padnúť do oka tohtoročný kabelkový ,,must have‘‘ sezóny, a to ratanová taška. Tento doplnok môže krásne oživiť váš outfit a dodať mu úplne iný rozmer. Pôvod tejto tašky sa pripisuje ostrovu Bali. Je vyrobený z rastliny nazývanej Ata, ktorá je veľmi podobná listom palmy.

 

Ratanovou taškou nič nepokazíte. Naopak outfitu dodáte príjemný šmrnc.

Trendy na jar/leto 2019. Prírodné látky, jemné farby a bohémsky štýl
Zdroj: pinterest.com

Bohémske doplnky

Pri našich outfitoch nemôžeme zabudnúť na správny výber doplnkov. Amulety, farebné kamienky, perly  a čelenky sú klasickými znakmi pre štýl boho, ktorý je obľúbený najmú na letných festivaloch. Túto sezónu sa nebojte byť odvážne aj počas nedovolenkových dní. So správnym výberom boho doplnkov určite zahviezdite.

,,Boho štýl je jeden z trendov, ktorý sa vracia takmer každú sezónu. Je neodmysliteľnou súčasťou hlavne leta a festivalov. Je veľmi ženský a rafinovaný. Najlepšie sa s ním viete vyhrať kombináciou rôznych doplnkov s boho nádychom.
Must-have je šatka do vlasov či šperky s vintage efektom. Čo sa týka oblečenia, tak túto sezónu môžete staviť na sieťované či háčkované šaty, ktoré boho look dotiahnu do dokonalosti“, tvrdí Lenka Škodová.
Trendy na jar/leto 2019. Prírodné látky, jemné farby a bohémsky štýl
Zdroj: Pinterest.com

Naše tipy na záver

Pri hľadaní podobných kúskov vám odporúčame navštíviť nasledovné predajne, ktoré ponúkajú naozaj kvalitné odevy za prístupné ceny.

K udržateľnej móde nám nedá nespomenúť aj slovenskú značku Créeme, ktorá vyrába spodné prádlo z organickej bavlny.