Handmade móda pre najmenších sa nesie v duchu “pohodlné neznamená nudné”. Predstavujeme vám KIWI – ručne šité detské oblečenie plné fantázie.

 

Ako vznikol nápad navrhovať a šiť oblečenie pre detičky?

Cit pre módu a umelecké vlohy máme v rodine. Moja prababička plietla svetríky pre celú Trnavu, babička maľuje obrazy a moja maminka maľovala kreslené postavičky na tričká. Od útleho detstva vnímam módu, umenie a kombinácie farieb.

Samotný nápad vznikol pred 3 rokmi, vtedy ešte pri mojej 6 mesačnej dcérke. Prvá vecička – “šmolko čiapka” bola ušitá pre ňu. U nás v rodine platí, že “jablko nepadá ďaleko od stromu” a napriek tomu, že mám vyštudovaný ekonomický odbor v šití oblečenia som sa, ako sa vraví, našla.

“V každej našej KIWI vecičke je všitý kúsok lásky.” Tvrdí mamička, pre ktorú je šitie detského oblečenia hračkou
Zdroj: NOSIMEKIWI

Aké boli začiatky značky KIWI?

Začiatky boli zábavné. Spomínam si, ako som sa trápila s prvými tepláčikmi. No na podnet mojej kamarátky, ktorá mi tvrdila „to dáš“ som to riskla a dala to. A tak vznikla značka KIWI.

Postupne som nabrala odvahu a pustila sa aj do šitia náročnejších „kúskov“ akými sú mikiny, kraťasky, sukničky, šaty či dokonca softshellové nohavice. Mimochodom, KIWI je meno nášho 7 ročného mopslíka, preto logom značky je packa.

 

Nachádza sa v tvojej ponuke rovnaké oblečenie pre deti i dospelých?

KIWI tepláčiky môže mať celá rodina – detičky, mamičky i oteckovia. Príjemne sa nosia, sú mäkučké a razom si ich zamilujete.

 

 

“V každej našej KIWI vecičke je všitý kúsok lásky.” Tvrdí mamička, pre ktorú je šitie detského oblečenia hračkou
Zdroj: NOSIMEKIWI

Prezradíš nám, čím sa značka KIWI odlišuje od ostatných?

Všetky vecičky šijeme vlastnoručne spolu s mojím manželom vo voľnom čase v našej obývačke.

„Preto naše vecičky nie sú veľkovýrobným ošiaľom. Sú vyrobené v limitovanom množstve s citom pre kvalitu a detail. Každý jeden kúsok je ušitý s láskou, pričom dbáme na kvalitu, nie na kvantitu.“

Kto nás pozná, osobne vie, že milujeme farby, a preto všetky naše vecičky sú hravé a farebné.

Látky si vyberáme naozaj dôkladne. Na prvom mieste je kvalita. Vecičky sú ušité z kvalitných látok, ktoré spĺňajú požiadavky OEKO-TEX ® Standard 100 – materiál je certifikovaný ako zdravotne nezávadný a vhodný aj pre deti do 3 rokov.

A na druhom mieste dizajn, ako sa hovorí, musí nám to padnúť do oka.

“V každej našej KIWI vecičke je všitý kúsok lásky.” Tvrdí mamička, pre ktorú je šitie detského oblečenia hračkou
Zdroj: NOSIMEKIWI

Kde berieš inšpiráciu?

Nekonečnou inšpiráciou sú pre mňa naše dve detičky. Nápadov mám v hlave neúrekom, no jediné čo mi chýba, je čas, keďže som momentálne doma na materskej dovolenke s našimi dvomi deťmi.

No napriek nedostatku voľného času sa naša značka KIWI postupne rozrastá. Prednedávnom sme si otvorili vlastný e-shop: www.nosimekiwi.sk. Sama som zvedavá, kde budeme o ďalšie 3 roky, ale verte, že:

 „Najkrajší pocit je ten, keď sa ku vám vaši zákazníci vracajú, pretože ich detičky chcú nosiť len KIWI.“

“V každej našej KIWI vecičke je všitý kúsok lásky.” Tvrdí šikovná mamička, pre ktorú je šitie detského oblečenia hračkou
Zdroj: NOSIMEKIWI

A na záver vám ponúkame tipy, čo si obliecť:

Módne tipy pre dievčatá

Dievčenská móda je nápaditá a veľmi kreatívna. V ponuke KIWI pre malé slečny nájdete gulôčky, srdiečka, letné kvietky, lístočky, plameniakov a nesmieme zabudnúť ani na obľúbené packy.

Módne tipy pre chlapcov

Módne trendy nemôžu chýbať ani v chlapčenskom šatníku. “IN” je stále starý známy maskáčový vzor a tiež klasická modrá farba.  No ani tu sa fantázii medze nekladú, a preto KIWI s láskou ušili napr. krásne smaragdové pudláčiky s drobnými fliačkami.

 

Ďakujeme veľmi pekne za rozhovor Dianke Szabovej a milé mamíčky, ak aj Vás spolu s príjemným oteplovaním napadá, že je vhodný čas oživiť Vášmu drobcovi šatník, navštívte stránku www.nosimekiwi.sk V ponuke nájdete mikiny, tepláky, nákrčníky a čiapky rôznych vzorov a farieb – od žltej až po mentolovo zelenú.