Trend 70. a 90. rokov sa vrátil do našich šatníkov už približne pred rokom. Zvoncové nohavice patria k nim neodmysliteľne tiež. Prečo ich teda začať opäť nosiť? 

 

Zvoncové nohavice sú nadčasové a lichotia našej postave. Každá z nás si môže nájsť pre seba tie pravé. Je však dôležité vedieť, ako ,,zvonáče´´ nosiť a s čím ich kombinovať, aby vynikli naše krivky. Od toho sme tu práve my, aby sme vám dali zopár inšpiratívnych tipov.

 

Buďme štýlové

Veľa z nás má z tohto typu nohavíc strach. Bojíme sa, že nám nesadnú kvôli typu postavy. To však vôbec nemusí byť pravda. Tieto džínsy lichotia každej postave. Predĺžia ju a vyčarujú sexi zadok. Čo viac by sme si od nohavíc mohli priať? 🙂 Nielenže sú pohodlné, ale pôsobíme v nich naozaj štýlovo.

,,Zvonové nohavice sú podľa mňa veľmi nadčasovým kúskom a mali by byť v šatníku každej ženy. Samozrejme, my poznáme zvoncové nohavice len ako módny úlet jednej éry, prípadne ich zaraďujeme k hippie kúskom, ale nie je to tak,´´ hovorí Lea Buttonslovenská blogerka a fotografka.

 

Obľúbené aj u celebrít

Móda je neustále v pohybe. Veľké množstvo trendov sa k nám s úspechom vracia. Zvonové nohavice môžeme často vidieť na známych celebritách. Stačí, ak si prezrieme blogy alebo instagramy módnych blogeriek, kde načerpáme množstvo inšpirácií. Dokonalou kombináciou jednotlivých kúskov môže každá z nás zažiariť štýlom á la Kate Moss. Rady sa predsa stotožňujeme s tým, čo nosíme a navyše pôsobíme krásne.

Zvonové nohavice sú opäť trendy. Toto sú dôvody, prečo si ich obliecť
Zdroj: Pinterest

„Ak by som mala niekoho odporúčať ako inšpiráciu, tak je to určite Rachel Zoe. Tá vie najlepšie nosiť tieto nohavice,“ tvrdí Lea Button, slovenská blogerka.

Ako vyzerajú zvonové nohavice? 

Typické zvonové nohavice sú až ku kolenám úzke, od kolien dolu sa začínajú rozširovať. Existujú také,  ktoré sú veľmi široké, častejšie však vidíme na našich ženách ,, zvonáče´´  užšieho strihu.

Zvonové nohavice, aj keď to nie je pravidlom, bývajú  s vysokým pásom.  Dnes už ich nájdeme v rôznych farbách a vzoroch v mnohých obchodných reťazcoch. Máme si teda z čoho vyberať.

 

S čím ich kombinovať?

Je dôležité riadiť sa typom postavy. Podľa toho volíme napríklad typ topánok. Ak ste nižšej postavy, odporúčame nosiť topánky na opätku. Či už sú to lodičky, sandálky alebo jednoducho topánky s vyvýšenou podrážkou. Tak sa vám opticky ešte viac predĺži postava. Navyše, vysoký sed vám zakryje i partie, ktoré by ste chceli schovať.

Veľmi pekne pôsobia aj s teniskami. Vôbec nemusí byť pravidlom, že ak zvolíme k nohaviciam elegantné sako, musíme mať aj elegantné topánky. Naopak, sako s teniskami pôsobí naozaj cool.  Je na nás, do akého štýlu ich chceme kombinovať. Či už sa chystáme do práce, do školy, s priateľkami na víno alebo na spoločenskú príležitosť, vždy môžeme vyzerať úžasne!

Zvonové nohavice sú opäť trendy. Toto sú dôvody, prečo si ich obliecť
Zdroj: Pinterest.com

S teniskami? Áno!

Pre nás sa stali zvonové nohavice skoro každodennou súčasťou. A to práve so spomínanými teniskami.  Cítime sa v nich veľmi pohodlne a navyše pôsobíme štýlovo. Kombinujeme ich s obyčajným tričkom a sakom. Niekedy pre zmenu zasa so svetríkom hocakého strihu.

Ak sa chystáme niekam do spoločnosti, vymeníme tričko za blúzku alebo košeľu. Lodičky alebo ešte lepšie sandále na opätku tvoria so zvonami naozaj krásnu kombináciu. Už chýbajú len jednoduché doplnky a my hneď vyzeráme jemnejšie a elegantnejšie.

 

Kde ísť na nákup?

Zvonové nohavice nájdete  skutočne v množstve kamenných ale aj internetových obchodoch. Tu máte zopár tipov, ktoré vám uľahčia hľadanie:

 

Je smutné, že Slovenky sa ešte stále tak trocha boja byť výrazné, byť ,,iné´´. To naozaj nemusíte, ste krásne. Dokonalé kúsky váš pôvab len podčiarknu. Túto sezónu si určite jedny zaobstarajte, alebo aspoň vytiahnite tie zabudnuté zo skrine 🙂 .