Ak si moderná žena, ktorá si nevie predstaviť fungovanie bez telefónu, toto je článok presne pre teba. Tieto mobilné aplikácie ti ušetria čas, nervy aj peniaze. 

 

Niekedy je toho naozaj dosť a ty nevieš, čo skôr. Našťastie, taká malá vecička ako mobilný telefón ti dokáže v bežnom živote veľmi pomôcť.

Okrem iných vecí aj tým, že budeš používať mobilné aplikácie. Dajú sa aplikovať na rôzne oblasti života (práca, škola, zdravie..). V tomto článku ti prinášam výber najviac osvedčených. Vyskúšaj ich!

A je úplne jedno, či máš iPhone alebo telefón s Androidom. Tieto aplikácie sú podporované oboma operačnými systémami.

 

NÁKUPY

Listonic

Písať si nákupný zoznam na lístočky je síce milé, ale praktickejšie je to s Listonicom. Vytvoríš si nákupný zoznam, ktorý vieš zdieľať s druhou osobou. Zoznam sa pravidelne aktualizuje o zmeny, ktoré vykonáš. Keď kúpiš paradajky, jednoducho ich vyškrtneš zo zoznamu a drahý už vie, že nemusí z práce utekať do zelovocu. Položky sa ukladajú do pamäte aplikácie. Nabudúce si už len vyberieš zo zoznamu a nemusíš znova písať.

Stocard

Ak si vášnivou zberateľkou klubových kariet, bodov a zliav ako ja, tento typ aplikácie oceníš. Klubové karty jednoducho naskenuješ do aplikácie a pri pokladni si necháš kartu načítať cez obrazovku tvojho smartfónu. Z peňaženky môžeš karty povyberať, aby bolo viac miesta na peniaze. Navyše sa stane s appkou Stocard tvoje nakupovanie ekologickejšie.

Tieto mobilné aplikácie uľahčia každodenný život modernej ženy
Zdroj: forbes.sk

FINANCIE

Wallet

Z množstva aplikácií na sledovanie príjmov, výdavkov a peňažných tokov odporúčam Wallet. Nájdeš tu množstvo kategórii a ak by ti nestačili, vieš si pridať vlastné. Takisto môžeš aplikáciu spárovať aj s účtami v slovenských bankách a reálne využiť na správu financií. K dispozícii je aj platená verzia. Pozor na to, keď si budeš aplikáciu spúšťať.

Bankové aplikácie

Okrem tejto appky ti odporúčam na správu financií nainštalovať aj aplikáciu tvojej banky, pomocou ktorej vieš jednoducho poslať peniaze, nastaviť si limity, aktivovať či blokovať karty. Medzi najpoužívanejšie patria George Slovensko, Tatra Banka, VÚB Mobil Banking aČSOB Smart Banking

 

ORGANIZÁCIA

Google kalendár

Mať veľa aktivít a fungovať bez diára snáď ani nie je možné. Klasické diáre milujem, napriek tomu používam aj túto aplikáciu. K jednotlivým udalostiam si vieš priložiť obrázok alebo mapu a všetko si prehľadne pozrieť ako denné, týždenné alebo mesačné udalosti. Ak ti na tvoj Gmail príde lístok na koncert, termín sa automaticky poznačí v kalendári. Google kalendár spolupracuje aj s ostatnými kalendármi v tvojom telefóne. Dobré, že?

Tieto mobilné aplikácie uľahčia každodenný život modernej ženy
Zdroj: blog.google.com

 

FIT A ZDRAVIE

Argus

Bez tejto aplikácie ani nevstaň z postele. A to doslova. Argus ráta tvoje kroky, ale aj pitný režim a kalórie. Sleduje tvoju váhu, počíta kilometre a zachytí aj tvoj spánkový cyklus. Všetky tieto informácie sa dajú použiť na vytvorenie stratégie pre zdravý životný štýl. Svoj progres vieš cez telefón zdieľať s priateľmi alebo sa sama môžeš inšpirovať ľuďmi, ktorí v aplikácii zdieľajú svoje tipy.

Menštruačný kalendár

Výlučne ženská záležitosť, vďaka ktorej budeš mať prehľad o svojom cykle, ovulácii aj plodných dňoch. Pred návštevou lekára nemusíš tuho rozmýšľať, ako to bolo minulý mesiac. Menštruačný kalendár pomôže aj vtedy, ak plánuješ tehotenstvo. A ak neplánuješ, zíde sa ti hádam ešte viac 🙂 .

Tieto mobilné aplikácie uľahčia každodenný život modernej ženy
Zdroj: play.google.com

DIANIE VO SVETE

Podcast addict

Keď práve nemáš chuť počúvať hudbu, svoj telefón vieš využiť aj inak. Podcasty sú nahovorené zvukové záznamy na rôzne témy. Vieš si takto vypočuť správy, učiť sa cudzí jazyk, počúvať rozhovory na rôzne témy. Stačí si do telefónu nainštalovať aplikácie pre podcasty, napríkald Podcast addictMôžeš si vybrať z množstva dostupných podcastov rôznych mediálnych subjektov. V drvivej väčšine sú zdarma a ponúkajú rôznorodý a kvalitný obsah.

SPOMIENKY

Fotky Google

Fotiek a videí nikdy nie je dosť. Len kam s nimi? Aplikáciu Fotky Google mám rada preto, lebo ponúka zdarma neobmedzené úložisko. Navyše sa k fotkám vieš dostať z akéhokoľvek zariadenia, nie si viazaná len na svoj telefón alebo SIM kartu. Tvorba albumov, triedenie podľa miesta, predmetu fotenia alebo času je samozrejmosť. Tiež oceníš možnosť úpravy fotiek. A takisto sa tu vieš pohrať aj s videom.

 

 

Toto je pár tipov, ktoré sa osvedčili mne. Samozrejme, mobilných aplikácií existuje oveľa viac. V každom prípade platí, že ak si ich nainštaluješ do mobilu, v tvojom živote už nebude taký chaos. Bežné povinnosti zvládneš efektívnejšie a ostane ti aj viac času na oddych.