Dobrá podprsenka dodáva žene pocit istoty a sebavedomia, zároveň zvýrazní alebo schová to, čo má, tvrdí Júlia Kasenčáková. Brafitting je aktuálna téma, ktorej by sme sa mali viac venovať, a preto vám ponúkame rozhovor s expertkou na podprsenkové poradenstvo.

 

Na svojom webe píšete, že sa brafittingu venujete už od 16 rokov. Čo Vás k tomu vtedy viedlo?

Máme rodinnú firmu – obchodík v Prešove, v ktorom som od začiatku pomáhala a pracovala. Mamina predtým šila, má skončenú odevnú priemyslovku. V móde a medzi ženami sa tým pádom pohybujem odmala. V obchodíku sme sa začali venovať spodnej bielizni, ženám a brafittingu už keď som nastúpila na strednú školu.

Odvtedy ste už absolvovali veľa kurzov. Ktorými sa môžete pochváliť? Možno, ktorým sa tak odlišujete od svojej konkurencie na Slovensku?

Brafitting, ako taký, tu nebol a stále nie je veľmi známy pojem. Nie je veľa kurzov, ktoré by človeka na túto prácu pripravili, ale zopár vytipovaných už mám. Som veľmi pyšná, že som sa mohla zúčastniť priamo vo výrobe nemeckej značky Anita, ktorá nás oboznámila s technológiami, výrobou, zamestnancami a ktorá nám dala v Nemecku a v Rakúsku školenie o brafittingu.

Ako si vybrať správnu podprsenku? Expertka na brafitting ti poradí, ako na to
Zdroj: Archív Júlia Kasenčáková

Potom, o rok neskôr, som absolvovala školenie o protetickej bielizni pre ženy po mastektómii. Je to výnimočný prístup, ktorý si veľmi vážim, najmä ak vidím, že ide o značku, ktorá počúva, aké potreby, požiadavky a pripomienky majú koneční spotrebitelia – zákazníčky. Okrem toho to bolo mnoho prehliadok, seminárov a prezentácií rôznych značiek spodnej bielizne, s ktorými sme spolupracovali alebo spolupracujeme.

Viete nám opísať, ako to prebieha na podprsenkovom poradenstve?

Zákazníčky, ktoré sa prihlásia na poradenstvo, chodia ku mne do hotela, kde mám prenajatú miestnosť. Sme tam len my dve, takže majú absolútne súkromie. Pred stretnutím sa vždy pýtam, s čím majú najväčší problém, čo sa týka výberu podprsenky. Na základe nejakých základných informácií si pre ne pripravím veci.

Poradenstvo trvá niekedy 20 minút, inokedy hodinku. Vždy sa najprv zoznámime, porozprávame, čo asi ideme riešiť, poukazujem im, čo mám pre nich pripravené. Nasleduje skúšanie bielizne, ktoré opäť môžu robiť v absolútnom súkromí, pričom ja im už počas celého fittingu ukazujem, na čo si dať pozor, čo je, alebo nie je správne na tom ako skúšajú, obliekajú, nosia alebo nastavujú podprsenky.

View this post on Instagram

Ahojte? Konečne máme termín podprsenkového poradenstva v Bratislave? Dátum: 20. Máj 2018 (nedeľa) Miesto: hotel Bratislava Čas: v čase od 10.00-18.00 Objednávky a informácie na t.č.: 0908964799 alebo na julia.kasencakova@gmail.com ? keďže väčšinou pracujem,najlepšie je,ak mi len pošlete SMS a ja vám zavolám späť ? Cena: 30€ Poradenstvo trvá rôzne, podľa potreby, väčšinou 30 – 60 min? Výhody? ? INDIVIDUÁLNY prístup a SÚKROMIE ?Brafitting na mieru pre vás ? Množstvo rád a informácii o nákupovaní, obliekaní a starostlivosti o bielizeň ?Rôzne značky spodnej bielizne na jednom mieste, všetky si môžte samozrejme vyskúšať, zakúpiť alebo objednať ? Každá žienka dostane odo mňa aj malý darček ???️? #brafitting #braexpert #braproblems #bratislava #women #support #advice #helpingwomen #lovemyjob #lingerielover #slovenky #confidence #followme

A post shared by podprsenkoveporadenstvo.sk (@brafitting_by_july) on

Úplne prirodzene preberáme jednotlivé veci ako starostlivosť o bielizeň, úprava pŕs v podprsenke a viac-menej všetky otázky, ktoré prirodzene vyplynú z konverzácie. Skúšame rôzne strihy a typy podprseniek, aby zákazníčka sama zistila, v čom sa cíti dobre a je sama sebou.

 

Je to podobné ako u lekára a výsledkom je krásne padnúca podprsenka a spokojná zákazníčka, čo je vždy veľmi príjemný pocit!

Čo všetko potrebujete zistiť na to, aby ste diagnostikovali klientke správnu podprsenku?

Najlepšie poradím vždy osobne. Uvažovala som aj nad službou online poradenstva, ale nestotožňujem sa s tým a nedokážem nikomu poradiť online tak, ako osobne. Na základe indícií viem ale určiť, v čom bude problém, čo môžu byť dôvody, že žena nie je spokojná a nenosí správnu podprsenku.

Rovnako ako viem od oka niekedy odhadnúť, v akej veľkosti približne sa pohybujeme. Chcela by som upozorniť, že pri bielizni je to s veľkosťou obzvlášť komplikované a naozaj sa NEDÁ zadefinovať jedna presná veľkosť, ktorá žene v každej značke a v každom modely sadne.

Ako podľa Vás vyzerá dobrá podprsenka? Aké všetky atribúty by mala spĺňať?

Dobrá podprsenka je taká, ktorá nedeformuje postavu a vytvára krásny dekolt bez zbytočných previsov a dvojitých prsníkov, nevyťahuje sa na chrbte príliš hore a nepúta pozornosť tým, že v nej prsia jednoducho nedržia.

 

Dobrá podprsenka dodáva žene pocit istoty a sebavedomia, zároveň zvýrazní alebo schová to, čo má.

Ako si vybrať správnu podprsenku? Expertka na brafitting ti poradí, ako na to
Zdroj: Archív Júlia Kasenčáková

Na čo by sme si mali dať pozor pri výbere podprsenky?

Treba myslieť na to, že do dobrej podprsenky sa oplatí investovať. Nie preto, že by som bola zástanca drahých vecí, dá sa zvoliť zlatá stredná cesta. Je potrebné si uvedomiť, že podprsenka má funkciu opory. Prsia musí fyzicky držať a tvarovať, a to všetko sa dá dosiahnuť správnou veľkosťou a strihom. Treba dávať pozor i na to, aby postavu nedeformovala. Takéto požiadavky môže splniť len kvalitná značka.

 

Netreba si vyberať len okom podľa obrázku, plagátu či reklamy.

Rovnako sa ženy veľmi často nechajú odradiť tým, že majú zafixované veľkosti a s ostatnými bojujú. Podstatné je, aby podprsenka sedela, na čísla sa úplne vykašlite, tie aj tak nie je vidieť. Na mojej stránke mám ebook 4 tipy pre jednoduchšie nakupovanie podprsenky, ktorý je dostupný na čítanie aj stiahnutie.

S akými najčastejšími problémami u žien sa stretávate na poradenstve?

Najčastejší problém je, že ženy si jednoducho nevedia vybrať správnu značku, veľkosť alebo typ podprsenky. Jednoznačne odporúčam vyhľadať špecializovanú predajňu, ktorá ponúka viacero značiek a absolútne neriešiť písmená a čísla, tie nás často mýlia a desia.

Treba si nechať poradiť a vždy sa spoľahnúť na svoj konečný pocit v podprsenke. Najčastejšie nosia ženy široké obvody pod prsiami (vtedy sa podprsenka vyťahuje dohora a prsia nedrží) a malé košíčky (prsia z každej strany vypadávajú, utekajú a dvíhajú celú podprsenku od tela).

Vie nesprávne zvolená podprsenka spôsobiť zdravotné problémy?

Nesprávna podprsenka okrem veľkého pocitu nervozity, diskomfortu a nepohodlia vie pekne znepríjemniť deň a spôsobiť škaredé odreniny v prsníkoch, vie sa škaredo zarezať na ramenách a pri dlhodobom nosení spôsobiť v ramenách trvalé dierky a deformácie. Dokáže zaťažiť krčnú chrbticu, krk a spôsobiť bolesti chrbtice, ktorá nosí prsia a celú ich váhu namiesto podprsenky.

Hovorí sa, že šaty robia človeka. Myslíte, že to isté sa dá povedať aj o oblečení, ktoré nie je na prvý pohľad na nás vidieť? Ako dokáže ovplyvniť psychiku ženy dobrá podprsenka?

Jednoznačne! Mňa vždy veľmi mrzí, keď sa ľudia vyjadrujú o podprsenkách, ako o zbytočnom luxuse alebo o niečom, do čoho sa neoplatí investovať, lebo to nie je vidieť. Nie je to pravda a povedala by som, že dobrá podprsenka je práve základom dobrého šatníka ženy.

Menej je viac. Pokojne stačí mať 2-3 dobré podprsenky a raz za rok, jeden až dva kvalitné kúsky doplniť. Správne zvolená bielizeň dokáže ubrať na váhe, opticky zmenšiť alebo zväčšiť prsia, absolútne zmeniť to, ako sedí oblečenie na žene. Celková postava pôsobí tak oveľa krajšie a „upratanejšie“.

O pocite ani nehovorím. Zákazníčky, ktoré roky hľadajú a riešia dobrú podprsenku sú nadšené, šťastné a veľmi vďačné, že môžu mať pocit istoty, sebavedomia, pohodlia. Konečne sa cítia príťažlivo.

 

Júlii ďakujeme veľmi pekne za rozhovor a želáme jej veľa pracovných úspechov.