Vzťah prechádza rôznymi fázami. Na začiatku sme zamilovaní až po uši a o pár mesiacov žijeme v stereotype. Čo robiť, aby rutina vo vzťahu neurobila partnerom peklo zo života?

Ak sa váš vzťah dlhodobo nachádza v zóne pohodlia a vy cítite, ako vám na krk dýcha stereotyp, dávajte si pozor. Riskujete totiž, že sa necháte uniesť rutinou a zo vzťahu sa vytratí iskra, ktorá je potrebná na to, aby ste ho posunuli o krok vpred. Ak chcete zabrániť tomu, aby sa z vášho milostného príbehu vytratila tá správna energia, prečítajte si zopár rád, ktoré istotne ocení aj vaša drahá polovička.

Prebuďte v sebe zvodkyňu

Stáva sa vám, že máte na sobotu večer naplánované rande a príprave vášho zovňajšku venujete maximálne 5 minút? Ak ste na túto otázku odpovedali  “Áno” je to znamenie, že vaša miera angažovanosti v dobývaní klesá. Spomeňte si, ako dlho vám trvalo, kým ste si vyberali šaty na prvé stretnutie. Niet pochýb o tom, že v prirodzenosti je krása, avšak z času na čas venujte pozornosť tomu, aby ste v jeho očiach zostali tou zvodnou bytosťou, ktorú vo vás videl partner na začiatku.

Zdroj: unsplash.com

Nezabúdajte na nežné gestá

Ach, tie začiatky.. Spomínate si, ako ste mu neustále opakovali, že je jedinečný a že ste do neho zamilovaná až po uši? Tou istou lavínou lásky ste boli obklopená z jeho strany. Je prirodzené, že prvotné nadšenie má tendenciu klesať. Dôležité však je neprestávať prejavovať city a  snažiť sa vniesť do bežných okamihov kúsok nehy. Pohladkajte ho na verejnosti, pošlite mu z diaľky bozk alebo mu doprajte krátku masáž pred spaním. Láska sa má predsa dokazovať nielen slovami, ale i gestami.

Vneste do vzťahu viac tajomna

Idete sa sprchovať a nechávate otvorené dvere do kúpeľne? Nie, nie je na tom nič zlého, ale táto nadmerná dôvera a odhalenie svojej intimity tomu druhému bez váhania môže spôsobiť, že z vášho príbehu sa vytratí niečo magické. Existujú určité tajomstvá, ktoré má každá z nás a nie je potrebné, aby partner vedel o všetkých, ktoré v sebe ukrývate.

Hrajte hru zvádzania

Milostný život je rovnako dôležitý ako ostatné zložky vzťahu. Ak pocítite, že vášho intímneho života sa chce zmocniť nuda a stereotyp, neváhajte podniknúť kroky na jeho spestrenie. Provokujte nenápadne partnerovu predstavivosť a nebojte sa vytvárať špeciálne situácie, ktoré vám vzájomne umožnia znovu získať sexuálny apetít. Fantázii sa v tomto smere medze nekladú.

Zdroj: unsplash.com

Robte bláznovstvá ako na začiatku

Buďte občas bezstarostná a hravá. Má rád šteklenie? Smelo do toho! Je to určite zaručený spôsob, ako mu vyčarujete úsmev na tvári, aj keď mal možno v práci ťažký deň.

 

K vzniku tohto článku nás inšpiroval lifestylový časopis Cosmopolitan. Veríme, že vám naše tipy vnesú do vzťahu tú správnu iskru, vďaka ktorej rutina a nuda nebudú mať žiadnu šancu.