Nevieš, ako sa starať o svoju pleť počas chladného počasia? Trápi ťa vysušená a začervenaná pokožka? Inšpiruj sa radami od kozmetičky a vizážistky Ivany. 

V zime zvykne byť naša pleť vysušená. Ako ju vieme dostatočne hydratovať? 

Na zimné obdobie by sme mali vymeniť produkty dennej starostlivosti. Používať hutnejšiu textúru krémov, ktorá viac ochráni pokožku pred neustálou zmenou teplôt. Tak ochránime prirodzenú hydratáciu pokožky pred nadmerným odparovaním medzibunkovej vody. Výborné na hydratáciu sú esencie, tonery bez obsahu alkoholu a séra s nízkomolekulárnou kyselinou hyalúronovou.

Ak sme našu pleť nestihli zachrániť pred vysušením a pokožka sa nám začala lúpať a je začervenaná, aké produkty jej pomôžu k regenerácii?

Upokojujúce hydratačné masky, kvalitné pleťové oleje a celulózne masky pomôžu upokojiť reaktívnu pleť. Šupinky sa nesnažte odstrániť drsnými peelingami, alebo čistiacimi maskami. Podporili by ste nežiadúce prejavy na pokožke.

View this post on Instagram

Menej je viac, a pri líčení to platí obzvlášť. ?Niekedy stačí jeden zlý produkt, prípadne nevhodná farba jedného produktu, a celé líčenie pôsobí nevkusne.? Preto som si pre vás pripravila článok, ktorým najčastejším chybám sa pri make-upe vyvarovať. Link nájdete v profile. ☝️ ?@bibiana_ruzickova_photography . . . . . . #happyodporúča #lebolenzdravápleťjekrásnapleť #dnesblogujem #dnespisem #dnesnablogu #dnesneessentials #dnesniessentials #makeupnadnes #slovakblogger #slovenskeblogerky #slovakwoman #instasvk #igerscz #igerssk #dneslicim #mojelicenie #makeupnadnes #powerofmakeupchallenge #muasfam #bratislava #kozmetička #vizážistka #happynewskin

A post shared by beauty blogerka ?? (@happynewskin) on

Ktorý typ make-upu je najlepší pre pleť počas zimy?

Samotná aplikácia nie je ovplyvnená ročným obdobím. Skôr želaným výsledkom a krytím make-upu. Make-up by sme si mali vyberať podľa typu pleti. Normálna, suchá a zrelá pleť potrebuje skôr krémové textúry s obsahom oleja. Zmiešanej a mastnej pokožke viac sedia make-upy na báze vody.

Líši sa odličovanie pleti v lete a v zime? Ak áno, v čom? 

Odličovanie nie je nevyhnutné meniť počas rôznych ročných období. Vždy by malo byť šetrné s rešpektom k našej ochrannej bariére pokožky. Produkty si už klient vyberá na základe typu pleti a osobnej preferencii.

Aké sú Vaše najobľúbenejšie kozmetické produkty, ktoré používate v zime? Ktoré by ste vrele odporúčili aj našim čitateľkám? 

Cez zimu veľmi rada používam celulózne a hydrogélové masky. Používam ich takmer denne. Sú veľkým pomocníkom pri mojej citlivej pleti. Okrem kórejskych firiem mi vyhovuje aj slovenská firma Envy Therapy, ktorá má vynikajúce hydrogélové masky a aj koncentrát kyseliny hyalúronovej. Ten používam nielen v pleťovej starostlivosti, ale často si pár kvapiek pridám aj do make-upu. Pokožku krásne hydratuje a nemení krytie make-upu.

Ďakujeme za rozhovor!