Maľované hanmade hrnčeky sú momentálne v kurze. Stačí navštíviť kolegyňu z vedľajšej kancelárie alebo otvoriť kamoške skrinku na riad. Všade na vás vykúkajú roztomilé maľované hrnčeky. Jedny také vyrába aj Hanka, ktorú sme dnes vyspovedali.

Začiatok príbehu jedného hrnčeka

Nápad o ručne maľovaných hrnčekoch sa vyskytol v čase, keď som rozmýšľala nad darčekom pre moju kamarátku, ktorá mala narodeniny. Hľadala som rôzne hrnčeky s originálnym nápisom – vhodným pre ňu, ale žiadny nespĺňal moje náročné požiadavky.

Nakoniec som si povedala, že prečo by som neurobila handmade hrnček ja? Trvalo nejaký čas, kým som našla ten správny postup. Nakúpila som si potrebné farby, čistý biely hrnček, a môj prvý výtvor bol na svete.

Bolo to v roku 2015, avšak samotný názov Hrnčeky od Hanky vznikol až o rok neskôr. Hrnčeky som spočiatku robila iba ako darčeky rodine a kamarátom. Po čase som si vytvorila FB stránku, neskôr aj Instagram a fungujem doteraz, za čo všetkým zo srdca ďakujem.

 

Žiadna odbitá práca

Čo sa týka výroby, tak nie je taká jednoduchá, ako sa niekomu môže na prvý pohľad zdať. Hrnčeky robím predovšetkým na želanie. Niekedy vytváram aj vlastné motívy, ak niekto nemá konkrétnu predstavu.

Aký je presný čas potrebný na výrobu maľovaného hrnčeka, je ťažké odhadnúť. Môže to byť polhodina, hodina, ale niekedy aj dve hodiny. Všetko záleží od motívu a požiadaviek zákazníkov.

Pred finálnym dokončením zákazníkovi posielam fotku na odsúhlasenie, či hrnček spĺňa všetky očakávania. Hrnček je potrebné vypáliť, aby sa mohol denne používať.

Každý hotový hrnček dostane nálepku s logom a na uško pribudne farebná stužka, ktorá dozdobí celý hrnček. Potom ho zabalím a pošlem budúcemu majiteľovi.

 

Najzaujímavejšia zákazka

Asi nemôžem povedať, že som mala nejakú „lukratívnu“ zákazku na hrnček, ale bola jedna taká, čo mi utkvela dodnes v pamäti. Bola to šálka, na ktorú chcel muž nápis Povieš áno?  Táto šálka mala byť súčasťou žiadosti o ruku.

Mal to všetko perfektne premyslené. Dokonca chcel uviazať na uško snubný prsteň! Podľa mňa skvelý nápad. Tomu sa hovorí originalita 🙂 .

 

Hanke ďakujeme za rozhovor a želáme jej veľa spokojných zákazníkov a ďalších pracovných úspechov.