Nevieš, kam na zdravý obed počas pracovnej prestávky? Vyskúšaj navštíviť tieto slovenské vegan reštaurácie, ktoré búrajú mýty o tom, že strava bez mäsa nie je chutná.

 

Balans Bistro v Bratislave

Balans bistro bolo vytvorené v decembri 2016.  Tento projekt sme zvažovali už veľmi dlho predtým. Keď sa naskytol vyhovujúci priestor, tak to bol už posledný impulz na reálne uskutočnenie nášho sna a pretavenie životnej filozofie (neubližovanie živým tvorom) aj do našej práce – vytvárania veganskych jedál.  Bistro založili my dve – kamarátky Renáta a Eva.
Naša prevádzka je výnimočná tým, že ako jediné bistro v Bratislave máme otvorené 7 dní v týždni, čo v tomto meste veľmi chýbalo, keďže mimo obedových menu cez týždeň sa vegansky nedalo prakticky nikde najesť.
Všetko u nás je domáce, polotovarov používame veľmi málo, všetko si vyrábame sami a chute sa snažíme doladiť vždy do dokonalosti, aby naše jedlo ulahodilo nielen veganom, vegetariánom, ale aj klasicky sa stravujúcim ľuďom. Tí sa k nám potom radi vracajú, z čoho máme obrovskú radosť.
Výnimočný je aj náš priestor, ktorý vytvára veľmi pohodovú, príjemnú až rodinnú atmosféru.
Človeku, ktorý nás navštívi prvý raz, by sme odporučili určite ochutnať naše burgre, ktoré chutia dokonca aj zarytým mäsožravcom. Placky do burgerov si vyrábame sami, grilujeme ich a následne dávame do domácich špaldovo – pšeničných chrumkavých žemlí s rôznymi ingredienciami, ako je naša domáca salsa, cibuľové chutney.
Špecialitou sú aj naše hranolčeky, ktoré robíme z odrody zemiakov určených na pravé belgické hranolčeky. Robíme ich tou istou metódou dvojitého fritovania, ale na rastlinnom oleji.  Podávame k nim našu domácu majonézu a rôzne ochutené dipy.
Z nápojov by som určite vyzdvihla, obzvlášť teraz v zime, teplé nápoje ako chai latté, kurkuma latté alebo matcha latté, ktoré sú chutné, zdravé a zahrejú počas chladných dní.

SimplyVegan v Prievidzi

Sme dve baby – Petra a Soňa, kde náhoda spojila dve rozdielne osoby s tak blízkym pohľadom na svet. A odvtedy pre vás už tri roky pečieme, varíme a pripravujeme akcie pod našim spoločným názvom Simply Vegan.
Dve slovíčka, ktoré vystihujú pre nás absolútne všetko. Jednoduchosť a ľahkosť pri varení, lásku k živým tvorom, pohľad na svet cez srdce a dokázanie všednému davu, že rastlinná strava je plnohodnotná a ani nespoznáte rozdiel.
Keď rozdiel, tak iba v pozitívnom myslení, menšej konfekčnej veľkosti a zlepšení zdravotného stavu. Veríme, že vám u nás bude chutiť a že spolu spravíme tento svet lepším miestom.
Myslíme si, že naša výnimočnosť spočíva v tom, že sme sa nikdy nesnažili o nič viac ako len o to, robiť čo nás baví a šíriť myšlienku, s ktorou sme zakladali naše Simply Vegan do sveta. Aj dnes, po skoro troch rokoch fungovania, sa neberieme ako podnik, keďže od začiatku až do teraz, sme to len my dve baby, ktoré robia to, čo cítia. A v tom vidíme to čaro. Nehráme sa na podnikateľky a veríme, že keby každý robil to, čo ho napĺňa, bol by svet krajším miestom.

Veľké reštaurácie zívajú prázdnotou. Budúcnosť je v minimalizme, v jednoduchosti, čerstvosti a poctivosti. Preto máme len tie najväčšie nároky na nás a na jedlo, cez ktoré môžeme ukazovať, aké sme naozaj my. Dúhy s veľkou fantáziou.

Budúcemu zákazníkovi by sme odporučili, aby všetky svoje predsudky a mylné predstavy o veganskej strave, ktorá nechutí, nechal za dverami a vstúpil s otvorenou mysľou a naštartovanými chuťovými bunkami. Aký zážitok si z toho odnesie je len na ňom. My sa však pokúsime o maximum.

VegGo v Žiline

VegGo Bistro bolo otvorené 22. augusta 2018 Alicou Goliatovou a Lukášom Hollým. Možno nemáme toľko skúseností, ale sme plní odhodlania. Používame kompostovateľné obaly, varíme z kvalitných surovín a dôležitou súčasťou našej filozofie je aj veľmi osobitý prístup ku každému zákazníkovi.
Tieto vegan reštaurácie na Slovensku ťa presvedčia, že to chutí aj bez mäsa
Každý pracovný deň máme ponuku obedového menu a samozrejme aj sezónnu ponuku, v ktorej máme výborné burgre, wrapy, plnené bagety, šalát či palacinky. Každému môže padnúť do oka niečo iné a naše milé a ochotné dievčatá vedia vždy dobre poradiť.

 

 

Pevne verím, že bol článok pre teba inšpiratívny a dodal odvahu vyskúšať vegansku stravu. V prípade ďalších otázok sa neváhaj kontaktovať s vedúcimi prevádzok napríklad prostredníctvom Facebooku alebo Instagramu.