Trápia ťa polámané nechty, chýba ti lesk vo vlasoch alebo bojuješ s celulitídou? Ak doplníš do stravy kolagén, tvoje zdravie sa môže výrazne zlepšiť. Aká je jeho ideálna dávka za deň, môže sa užívať aj počas dojčenia, pomáha aj na pleť? Viac o kolagéne sa dozvieš v tomto článku.

Benefity pre organizmus

Pravidelným užívaním Inca Collagenu sa ti zlepší pleť, zmiznú vrásku, spevnia sa nechty. Dostatok kolagénu v tele zabezpečí aj vyživenie vlasov, tzn. budú sa ti menej lámať a padať. Odporúča sa užívať aj po úrazoch a popáleninách. Priaznivo pôsobí aj na pohybový aparát a dokonca ti môže po ňom zmiznúť aj celulitída! Ideálny je aj ako regenerácia po náročnom pôrode. Účinky kolagénu na ľudské telo sú naozaj širokospektrálne.

Obsah kolagénu 

Pri výbere výživového doplnku vo forme kolagénu je dôležité, aby si vedela, odkiaľ pochádza. Pre telo je najideálnejší kolagén z morských rýb. Práve Inca Collagen má 100% pôvod v prémiových morských rybách. Ďalším dôležitým faktorom je aj spôsob spracovania kolagénu. Mal by sa totiž vyrábať za studena tak, aby sa u kolagénu zachovala jeho bioaktivita. 

Správna konzumácia

Konzumácia kolagénu je úplne jednoduchá. Obsah vrecúška stačí nasypať do suchej nádoby. Následne ho rozmiešať v 200 – 300 ml pitnej vody. Rozpustný kolagén nemá žiadnu výraznú chuť ani sa nevyznačuje nejakou špecifickou arómou. Ak ho aj napriek tomu ”cítiš na jazyku”, môžeš pitnú vodu obmeniť za ovocnú šťavu, perlivú minerálku, limonádu alebo ho zamiešať do pripraveného smoothie. 

Odporúčané dávkovanie 

Odporúčaná denná dávka kolagénu je 3 000 mg, čo zodpovedá obsahu jedného sáčku. Prvé výsledky uvidíš po intenzívnej 2 mesačnej kúre, tzn. jeden sáčok kolagénu za deň. Po tejto kúre zníž jeho množstvo na 2 až 3 dávky za týždeň. Pri jeho akútnom nedostatku môžeš dávku zvýšiť až trojnásobne, tzn. že za deň vypiješ nie jeden, ale tri poháre s rozpustným kolagénom. Predávkovania sa báť nemusíš. 

View this post on Instagram

DNES JE DEŇ RODIČOV, a tak sa s vami chceme podeliť o skúsenosti čerstvého rodiča, maminky @styleofbecca: "Po pôrode moje telo prirodzene prechádza mnohými zmenami, nehovoriac o tom, ako telo ovplyvňuje kojenie. ? Tak som sa rozhodla dopĺňať kolagén. Nielen kvôli vlasom a pleti, ale aj kvôli zubom a kostiam. Bielkoviny musím teraz dopĺňať omnoho viac ako predtým. A kolagén podporuje aj hojenie po pôrode a pomáha dostať sa rýchlejšie do pôvodnej formy. Začala som ho brať radšej skôr, ako keby som mala čakať, kým prídu problémy, ktorým sa chcem čo najviac vyhnúť, alebo aspoň zmierniť ich dopad. Už nejakú dobu beriem Inca Collagen a som spokojná nielen ja, ale aj manžel, ktorý ho berie kvôli kĺbom a dávame si ho do ranného smoothie alebo keď nestíhame, tak do džúsu. Skúšala som ho aj s čistou vodou, ale to mi moc nešmakuje.?" . . . . . . . #denrodicov #premamu #premamy #incacollagen #kolagen

A post shared by Kolagén pre krásu a zdravie (@incacollagen) on

Tehotenstvo a dojčenie 

Aj keď ide o 100 % čistú bielkovinu, ktorá je ľudskému telu vlastná, nemôžeme potvrdiť, že je užívanie kolagénu vhodné aj počas tehotenstva. Dôvod je jednoduchý a má právny základ. Výživové doplnky musia mať na obale uvedené: “Nie je vhodný pre deti a tehotné ženy.” S dopĺňaním kolagénu do stravy môžete začať hneď po pôrode. Je ideálny pre dojčiace ženy, ktorým sa lámu nechty, vypadávajú vlasy alebo sa im na brušku objavili strie po pôrode. 

Ak aj chceš, aby tvoje vlasy boli krásne pevné, pleť hydratovaná a celkovo si sa cítila lepšie, určite skús podľa recenzií zákazníkov najlepší kolagén od Inca Collagen. Zoženieš ho v každej dobrej lekárni alebo na stránkach výrobcu.