Keď sa nám nedarí, začíname hľadať vinníkov v partnerovi, v šéfovi či v rodičoch. Nora Šulíková, zakladateľka Školy šťastia, nabáda ľudí, aby sa v prvom rade pozreli na seba. Práve v nás sa všetko začína a aj končí. Poďte si prečítať inšpiratívny rozhovor o dosahovaní šťastia v každodennom živote. 

Nora Šulíková je certifikovaná transformačná a vzťahová koučka, mama 13-ročného syna. Je autorkou knihy Šťastie na dosah, Denníka snov, viac ako 120 online vzdelávacích prednášok a 8 špecializovaných online kurzov zameraných na vzťahy, prosperitu, intimitu, vitalitu, objavenie radosti zo života, pochopenie významu vlastných snov, energetickú ochranu a sebavedomú komunikáciu. Vytvorila tiež obrovské množstvo meditácií a kreatívnych vizualizácií a je zakladateľkou online ŠKOLY ŠŤASTIA a online konferencie SAMA SEBOU.

Zdroj: Nora Šulíková

Ste zakladateľkou Školy šťastia, to znamená, že ponúkate ľuďom recept na spokojný život? 

Škola šťastia je online vzdelávacia platforma, ktorá ponúka ženám možnosť osobnostne a duchovne rásť, dopriať si pravidelnú inšpiráciu a motiváciu a duši citeľné odľahčenie a predovšetkým sa uvoľniť zo zovretia negatívnych emócií vďaka Emočným detoxom®, ktoré tvorím pravidelne na rôzne témy. Dáva im tiež priestor na to, aby mohli samé seba oveľa viac spoznať a žiť život, po akom túžia. 

Transformačnú online Školu šťastia som založila predovšetkým preto, aby vznikol priestor, kde sa môžu ženy každý deň zastaviť a načerpať obrovské množstvo energie a inšpirácie. Miesto, kde si môžu odľahčiť svoju dušu od sklamaní, smútku, pocitu osamelosti alebo hnevu, kde môžu prebudiť svoj potenciál a nakopnúť sa k aktivite, cítiť sa bezpečne a od srdca sa vyrozprávať bez toho, aby sa na nich niekto pozeral divne. Jednoducho miesto, kde sa každý deň môže duša rozžiariť.

 

“Škola šťastia neponúka recept na spokojný život, pretože ten si potrebujeme vytvoriť my sami. Avšak ponúka možnosť, ako sa nastaviť na to, dovoliť si vlastný spokojný život skutočne aj žiť.”

 

Čo podľa Vás robí dnešných ľudí nespokojných? Sú to vysoké nároky z okolia, ktoré nestíhajú alebo nedokážu splniť? Honba za dokonalosťou? 

Ľudia bývajú nespokojní z rôznych dôvodov. Väčšinou je to však kvôli tomu, že sa necítia docenení, alebo im chýba uznanie okolia. Či už je to v pracovnej, osobnej alebo aj v intímnej oblasti. Toto je však niečo, čo pramení z útleho detstva, keď im nebola dostatočne prejavovaná láska a z toho nadobudli pocit, že lásku si nezaslúžia. Mohlo to súvisieť s prehnanými nárokmi rodičov, alebo naopak ich nezáujmom o svoje deti, trestami doma alebo v škole, známkovanie ich výkonu, škatuľkovanie alebo prístup učiteľov, ktorí neboli dostatočne empatickí… 

Toto je len zlomok toho, čo všetko mohlo zasiať semienko nespokojnosti u mnohých ľudí. Ale v podstate za všetko môže láska. Teda jej nedostatok. Ten práve potom postupom času môže vyústiť práve do honby za dokonalosťou, prehnanými nárokmi na seba, uprednostňovanie iných ľudí pred sebou samým a celková nespokojnosť so sebou a so svojim životom. 

Zdroj: Nora Šulíková

Kedy teda odbočujeme z cesty šťastia na cestu smútku?   

Keď máme pocit, že máme málo lásky, alebo máme pocit, že nám nie je dopriata. A láska nielen v podobe partnerského vzťahu, ale aj vo forme uznania, docenenia, dopriatia si niečoho pekného. A taktiež, keď si nevážime sami seba, nevidíme svoju vlastnú hodnotu a ubližujeme si sami vlastnou sebaľútosťou.

Hovorí sa, že kľúčom k nadobudnutí našej harmónie tkvie v dobrom vzťahu so samým sebou. Ako by ste opísali ten Váš vzťah s „Norou Šulíkovou“? 

Dobrý vzťah so sebou je najdôležitejším kľúčom k tomu, aby sa nám v živote darilo lepšie vo všetkých oblastiach: partnerskej, finančnej, pracovnej, intímnej. Tak, ako každý vzťah v našom živote sa potrebuje rozvíjať, aby mohol byť krajší, tak aj pre vzťah so sebou to platí rovnako. 

 

“Na čo však veľakrát ľudia zabúdajú je fakt, že najdlhší vzťah v našom živote máme práve sami so sebou. Preto je dôležité prestať tento vzťah podceňovať a dať sa konečne na prvé miesto.”

 

Ja sama som zažila dosť dlhé obdobie v živote, keď som sa veľmi podceňovala, ubíjala, nemala som sa rada a dovolila som iným ľuďom ubližovať mi. Avšak akonáhle som sa dostala z tohto negatívneho rozpoloženia, prečistila si energetické bloky a nánosy, tak sa mi začali otvárať nové nepoznané možnosti, ktoré mi život ponúkal, a ktoré som dovtedy nevidela alebo si ich nedovolila vidieť a dopriať. Takže keby som to mala zhrnúť s skratke, mám so sebou stále lepší a lepší vzťah, na ktorom neustále každý deň pracujem. 🙂

Máte občas krízu? Čo Vám pomáha vysporiadať sa s ťažkými časmi? 

Žiadny človek na svete, ani ten najväčší duchovný majster, sa nevyhne chvíľam, ktoré sú náročné. Je to tak preto, lebo žijeme v ľudských telách a sme emocionálne bytosti. Niekedy som úplne vyčerpaná, naštvaná, smutná alebo nemám vôbec na nič náladu. Čo je však obrovský rozdiel medzi človekom, ktorý na svojom sebarozvoji neustále pracuje a človekom, ktorý sa motá v začarovanom kruhu, je to, že človek pracujúci na vlastnom sebarozvoji sa z rôznych životných situácií dokáže poučiť, odpustiť, uvoľniť zo seba negatívne pocity a pohnúť sa ďalej. Čiže dokáže aj z náročnejších situácií vyťažiť pre svoj duchovný rozvoj čo najviac.

Mnohí z nás sa nevedia vysporiadať so svojimi problémami. Ako sa vieme opäť zamilovať do svojho života a konečne žiť tak, ako sme si vždy priali? 

Pokiaľ sa chcete znovu zamilovať do svojho života, tak prvým predpokladom k tomu, aby sa vám to podarilo, je zamilovať sa znovu do seba. Začnite viac počúvať svoju dušu každý deň a ani nezbadáte, ako rýchlo objavíte odpovede na otázky, ktoré vás trápia, alebo s ktorými si neviete poradiť. Pokiaľ vám na sebe záleží a chcete prehĺbiť vzťah nielen s ľuďmi okolo vás, ale predovšetkým sama se sebou, tak vás pozývam pozrieť si moju bezplatnú online prednášku, počas ktorej vám prezradím 3 tajomstvá, ako otvoriť svoje srdce láske + môžete získať zdarma aj krásnu transformačnú meditáciu OTVÁRAM SVOJE SRDCE LÁSKE.

Nore Šulíkovej ďakujeme za poskytnutý rozhovor.