Páčia sa nám ženy, ktoré vedia kto sú a čo od života chcú. Kristína Kúdelová je jednou z nich. Odhodlaná, tvrdo na sebe maká a dosahuje skvelé pracovné úspechy. Prečítaj si inšpiratívny rozhovor  jednou z najúspešnejších plus size modeliek na Slovensku. 

 

Čo sa dozvieš v rozhovore: 

Ako sa stať plus size modelkou? 

V čom má plus size modeling výhody oproti “klasickému” modelingu? 

Ako si vybudovať zdravý vzťah ku svojmu telu? 

 

Kristína Kúdelová je dvadsaťjedenročná plus size modelka, ktorá momentálne pôsobí v Taliansku. Začínala v materskej agentúre Mix model managment, no napokon ju to zaviedlo do jej vytúženého Talianska. Mala príležitosť fotiť z rôznych krajín sveta, ako napríklad z Anglicka, Španielska, Nemecka, Talianska alebo Maďarska. Dvakrát predvádzala na módnych prehliadkach Bratislavské módne dni a v Miláne. Exkluzívne nafotila módny editoriál aj pre časopisy Cosmopolitan Italia a Glamour Italia.

Zdroj: Kristína Kúdelová

Máš 21 rokov a za sebou úspešnú kariéru plus-size modelky. Kde sa začal Tvoj príbeh? 

Kariéru plus size modelky som začala v roku 2015 v mojej materskej agentúre Mix model management. V tom čase by mi ani vo sne nenapadlo, že sa o pár rokov zo mňa stane plus size modelka, ktorá sa raz objaví napríklad v časopisoch Cosmopolitan či Glamour. 

Ako Ťa v modelingových začiatkoch vnímali rovesníci? Nestretla si sa s predsudkami alebo s neprajnými komentármi na svoju adresu? 

Samozrejme, na začiatku nebol plus size modeling vôbec “in” a ľudia mali poznámky typu: “Dievča s tvojou postavou nikdy nebude môcť robiť modelku.” Môžem hrdo povedať, že nikdy som si z týchto poznámok nerobila ťažkú hlavu, ignorovala som ich. V škole som o modelingu skoro vôbec nehovorila. Väčšina ľudí to zistila, až keď som bola pozvaná do Telerána a videli ma v televízii.

Dostáva sa plus-size modelkám na Slovensku dostatočná pozornosť? Nemáš pocit, že sú v tomto Slováci ešte stále akýsi konzervatívni? 

Posledný rok ma oslovilo veľa ľudí kvôli rozhovorom. Často vidím aj na slovenských stránkach články o plus size modelingu. Samozrejme, nemôžeme to prirovnávať k pozornosti takého Nemecka, Anglicka či Ameriky, ale myslím si, že sa to zlepšuje.

Zdroj: Kristína Kúdelová

Taliani si Ťa veľmi obľúbili až si tam nakoniec zakotvila. Čo sa Ti na spolupráci s temperamentnými cudzinacmi páči najviac? 

Pravdupovediac som zakotvila v Taliansku, lebo to bol odmalička môj sen. Došla som do Talianska kvôli vysokej škole. Keď som prišla do Milána, zobrali ma hneď do jednej talianskej agentúry. Bola som si istá, že v Miláne plus size modeling nikdy nebude fungovať. Pár mesiacov po tom prišiel “boom” a začala som okamžite pracovať v rôznych talianskych mestách.

V čom má plus-size modelka “navrch” oproti “xs” modelkám? 

Neporovnávala by som tieto dva typy modeliek. Pokiaľ je klasická modelka sama sebou a nedrží drastické diéty, pričom rešpektuje seba a svoje telo, tak je to potom v poriadku. Samozrejme, že normálny modeling má úplne iné kritéria. Plus size modeling je o prirodzenosti. Modelka sa má usmievať, byť sama sebou a aj keď priberie, nie je to problém. Netreba zabúdať, že aj tento druh modelingu má určité kritéria, ktoré by modelka mala dodržiavať. Môžeme povedať, že kritéria na plus size modelky sú menej prísnejšie oproti normálnemu modelingu.

Srší z Teba zdravé sebavedomie a šarm. Určite si už pomotala hlavu nejednému mužovi, však?

Ďakujem za kompliment. Niektorým som ju pomotala ja, no nejeden Talian ju pomotal aj mne (smiech).

Mnoho žien rieši každé jedlo, ktoré má zjesť, ostošesť cvičí a priberania sa bojí ako čert kríža. Potom sú z nich “kôpky nešťastia”. Aký máš vzťah so svojim telom Ty?

Doprajem si všetko a jem všetko. Ženy by mali pochopiť jednu vec, že každá jedna z nás je jedinečná (áno, viem, že to znie veľmi tuctovo, no je to tak). Na svete neexistuje ani jedna identická kópia. Prečo by sme chceli byť niekým, kým nie sme? Niektoré ženy môžu jesť koľko chcú, no vďaka rýchlemu metabolizmu či genetike, nikdy veľa nepriberú. Ja k týmto “ šťastlivým” nepatrím, ale to neznamená, že budem teraz trpieť a držať jednu diétu za druhou. Baby, treba cvičiť, mať dostatok pohybu, piť veľa vody, no treba si aj dopriať, keď to potrebujeme. Aj ja mám veľa vzorov, ktoré ma inšpirujú, ale chápem, že som, aká som. Makám na sebe tvrdo, no nie s cieľom, aby som sa raz podobala na svoj vzor, ale preto, aby som na konci môjho “maratónu” bola sama sebe vzorom.

Čo by si odporúčila ženám, ktoré sa túžia stať plus-size modelkou? 

Skúsiť to 🙂 . Stačí poslať fotky do mojej materskej agentúry: Mix model management.

Kristíne ďakujeme za rozhovor a želáme jej veľa úspechov! 

 

Páčia sa Ti naše rozhovory s talentovanými Slovenkami? Ak máš ešte chvíľku čas, určite si prečítaj aj tento! 

Ema Müllerová: ,,Život je koniec koncov skvelý a zaslúži si našu lásku a jazýčkové bozky”