Ema Müllerová  žije vo Francúzsku. Možno aj preto o nej na Slovensku nie je nič počuť. Prispievaním textov do Vogue CS  sa všetko zmenilo. Získala si nielen naše srdcia, ale aj srdcia iných žien. Texty od sympatickej Slovenky s francúzskym šarmom, by si mala prečítať každá z nás! 

 

Ženy si rady čítajú riadky, v ktorých nájdu kúsok seba. Pocity zo zamilovanosti, povzbudenie, tmavé a svetlé momenty života. Tým všetkým nás zahŕňa Ema vo svojich textoch, ktoré pravidelne píše pre najznámejší magazín všetkých čias Vogue CS.

Jej texty sú autentické a ,,ľudské“. Nájdeme v nich všetko, čo by sme chceli počuť, no nemáme od koho. Dokážu nám dodať sebavedomie, opisujú silu a krásu ženskosti a hlavne to, ako život milovať každý jeden deň. Aj vtedy, keď na to nemáme náladu. Práve svojou povzbudzujúcou energiou sa Ema Müllerová stala vzorom pre mnohé ženy.

 

1.Ako by si nám na začiatok charakterizovala samú seba. Čomu sa venuješ okrem písania?

Ufff, už na začiatok taká ťažká otázka?!

Akoby som sa charakterizovala…podľa toho kedy. Môj pohľad na samú seba sa denne mení. Podľa nálady, počasia, levelu aktuálnej zamilovanosti, úspešných dní, neúspešných dní, ovulačných dní. Niekedy sa milujem, niekedy neznášam, niekedy som na seba hrdá, niekedy na seba vrieskam. Asi preto ma mama volá motýľ.

Okrem písania pracujem v móde, presnejšie v módnom PR. Takže sa starám o komunikáciu značiek so svetom. Predsa len, značka ako taká nevie rozprávať našim jazykom a potrebuje smrteľníkov, ktorí rozprávajú za ňu.

Ema Müllerová: ,, Život je koniec koncov skvelý a zaslúži si našu lásku a jazýčkové bozky''
Zdroj : Instagram @emamuller

2.Musíš byť určite šťastná, keď vidíš ako ťa ženy označujú vo svojich príspevkoch. Tvoje články vo Vogue CS zbožňujú. Ako to celé vlastne začalo ?

Šťastná?! Slabé slovo! Ani si neviete predstaviť, aká som prekvapená zo záujmu o moje články. Zďaleka som si nemyslela, že by som mohla mojimi myšlienkami nejako inšpirovať, alebo ešte viac, dodať iným ženám sebavedomie. Teda aspoň trošku. Asi je naozaj pravda čo sa hovorí, že ,,ženy potrebujú podporu iných žien“. Že sme ako jedno sesterstvo, ktoré sa drží  za ruky a navzájom si pomáha. Je to tak, však ?

Spolupráca začala nečakane. Vedela som, že názov prvého čísla bude ,,Sloboda“, a tak nejako som sa v tom období cítila. ,,Oslobodená“ od toxického muža, ktorého som milovala, ale niekde hlboko v sebe našla silu ,,odmilovať sa“. Doteraz neviem, kde sa vzala. Napísala som o tom text a poslala som ho do Vogue CS. Páčil sa a uverejnili ho.

Ema Müllerová: ,, Život je koniec koncov skvelý a zaslúži si našu lásku a jazýčkové bozky''
Zdroj: Instagram @emamuller

3. Ako vznikajú tvoje články. Plánuješ si čo napíšeš, premýšľaš nad témami, alebo ich píšeš spontánne?

Témy vydaní viem väčšinou dopredu, ale nie vždy sa nimi riadim. Potom si sadnem niekam do kaviarne a začnem písať. Nerada píšem doma, baví ma byť obklopená inými ľuďmi. Pri písaní sa rozprávam sama so sebou. Beriem to tak, akoby klávesnica bola moje druhé ja a ja jej vylievam svoju dušu. Upokojuje ma to a pomáha vidieť moje problémy zvonku. Potom si uvedomím, že nie sú až tak vážne, ako ich vidím, keď nad nimi iba premýšľam. Život je koniec koncov skvelý a zaslúži si našu lásku a jazýčkové bozky.

 

4. Stala si sa vzorom pre mnohé ženy. Svojimi článkami im dodávaš sebavedomie a povzbudzuješ ich k tomu, aby vnímali svoju ženskosť. Kto je naopak vzorom pre teba?

Ženy, ktoré sa neboja vyjadriť vlastný názor a tvrdohlavo si za ním stoja. Ženy, ktoré idú po hlave za vlastnými ambíciami. Tie, ktoré sa nepotrebujú páčiť iným, ale robia všetko preto, aby sa páčili samým sebe. ,,Makajú“ na tom dennodenne, lebo sebeláska je full- time job.

No a samozrejme- moja mama.

 

 

Ženy potrebujú podporu iných žien.

5. Kedy si si začala uvedomovať svoju silu ženskosti. Kedy si si jednoducho povedala, som hrdá na to, že som žena!?

Keď som sa rozhodla uspokojiť sa s tým, ako vyzerám a uvedomila si, že všetky tie nedokonalosti, pred ktorými som vždy zatvárala oči ma robia jednou špecifickou, dokonalou ženou.

 

 

Ema Müllerová: ,, Život je koniec koncov skvelý a zaslúži si našu lásku a jazýčkové bozky''
Zdroj: Instagram @emamuller

 

6. Čo si myslíš o dnešných ženách? Kde majú slabiny, čo sú naopak najväčšie prednosti? Čo by si im odkázala?

Sme silné, nezávislé, nebojíme sa a keď sa bojíme, riskneme to!

Máme gule. Všetky tie naše prednosti a slabiny by sme mali využiť vo svoj prospech. You go girl!

 

7. Aký máš názor na dnešné vzťahy? A čo napríklad ty a muži?

Nemám názor na vzťahy iné ako tie moje. Netýkajú sa ma. Nevidím do nich, nesúdim ich, nemám na to právo. Len tým všetkým našim vzťahom želám čo najviac lásky a čo najmenej trápenia.

O mojich mužoch nabudúce 🙂 .

Ema Müllerová: ,, Život je koniec koncov skvelý a zaslúži si našu lásku a jazýčkové bozky''
Zdroj: Instagram @emamuller

8. Náš magazín je okrem inšpiratívnych žien aj o zdravých tipoch ohľadom stravovania a životného štýlu. Zaujímaš sa o zdravý životný štýl alebo si jednoducho dáš to, na čo máš chuť?

S dietovaním som taaaak dlho bojovala. Myslela som si, že čím som chudšia, tým som krajšia a že nikdy nie som tak chudá, aby som nemohla ísť s váhou ešte nižšie. Stále som sa obmedzovala a nakoniec jedla viac, ako mi bolo treba. Takže som namiesto toho priberala. Bol to taký kolotoč. Päť kíl hore, päť dole nonstop.

Teraz svoje telo vidím z iného pohľadu. Chcem, aby bolo zdravé a spokojné. Šťastné, nie frustrované. Snažím sa jesť čo najzdravšie, ale stále hľadám nové ,,reštiky‘ ‚a objednávam stoly na dlhé večere, plné úžasného jedla. Milujem (jedlo), ale s rozumom. To je podľa mňa najlepšia diéta (alebo recept na lásku).

 

Sme silné, nezávislé, nebojíme sa a keď sa bojíme, riskneme to!

9. Aké sú tvoje vízie do budúcna? Plánuješ zostať ešte vo Francúzsku? Vedela by si si predstaviť život aj v inej krajine? Je ešte nejaká, ktorá je ti blízka?

Zatiaľ áno, je mi tu dobre, cítim sa tu ako doma. Dokonca viac, ako na Slovensku. Mám tu svoj harmonogram, svoje miesta, svojich ľudí, svojich mužov 🙂 .

Ale nebojím sa vrátiť domov k rodine, alebo odísť niekam úplne inam. Len kedy alebo kam, zatiaľ zorganizované nemám. Zatiaľ sa mi tento život páči a je nám spolu dobre, tak ho ešte chvíľku nebudem meniť. (Kým ma teda nezačne nudiť 🙂 .

 

Veľmi si ceníme, že si Ema našla čas na zodpovedanie otázok pre Ženuškáreň. Pevne veríme, že vás jej odpovede inšpirovali minimálne tak veľmi ako nás v redakcií. Ema ďakujeme! Želáme veľa úspechov v práci i v súkromnom živote.