Magdaléna Vaľková je zakladateľkou dermakozmetického štúdia v Trnave. Salón navštívili aj slovenské celebrity ako Jasmína Alagič Vrbovská, Mamba Dasha či Dominika Mirgová. V salóne Quir k ošetreniam tela a pleti pristupujú zodpovedne a profesionálne. My sme sa jeho zakladateľky opýtali, čo nám pomôže na odstránenie celulitídy. 

Salón Quir je dermatokozmetické štúdio v Trnave, ktoré sa zameriava na prístrojové ošetrenia tváre a tela. Ich cieľom je poskytovať profesionálny prístup a zachovať súkromie klienta v príjemnom prostredí. Ponúkajú spojenie luxusu a kvality, oázu krásy, relaxu a pokoja, aby klienti dokonale vyzerali a zároveň sa dokonale cítili. Pracujú s kvalitnými a luxusnými svetoznámymi produktami značky Dior, prírodnou a slovenskou kozmetikou àla Palla, probiotickou kozmetikou Esse a japonskou kozmetikou, ktorá získala nobelovú cenu Forlle´d.

Prečo ženám vzniká na tele celulitída? 

Celulitída trápi najmä ženskú populáciu a charakterizovať ju môžeme ako zmenu kožného povrchu (priehlbinky, drobné uzlíky, nerovný povrch kože) najmä v oblasti zadku a stehien. Príčin vzniku celulitídy je mnoho napr.: genetické faktory, ženské hormóny (estrogény), životný štýl, nedostatok spánku a pohybu, tesné oblečenie, ktoré zhoršuje prekrvenie pokožky. To všetko spôsobuje, že tukové bunky sa začínajú hromadiť a zväčšovať svoj objem, čím vytvárajú tlak na kožu a deformujú pokožku. Pokožka prestáva byť prekrvená, obmedzený je prísun živín a odplavovanie škodlivín, narušený je aj odtok lymfy. 

Kedy je najideálnejší čas ísť na prístrojové ošetrenie, ktoré odstraňuje celulitídu?

Prístrojové ošetrenia zamerané na odstránenie celulitídy sa môžu vykonávať celoročne. Najväčší záujem je samozrejme pred letom, ale keďže je vždy potrebných niekoľko opakovaní (podľa závažnosti problému) je určite vhodné začať čím skôr.

Z akých procedúr má žena na výber? 

Vo všeobecnosti sú to rôzne masážne techniky, bandáže, prístrojové ošetrenia alebo liposukcia. V našom štúdiu Quir ponúkame možnosť bandáži (špeciálne bandáže napustené aktívnymi roztokmi, ktoré podporujú chudnutie, zoštíhlenie, spaľovanie tukov a odvodnenie tela) alebo prístrojové ošetrenie „Laserové odbúravanie celulitídy“, kde dodávame laserovú energiu hlboko do tukovej vrstvy, čím podstatne redukujeme veľkosť tukových buniek, zároveň pôsobíme rádiofrekvenciou, za pomoci ktorej zohrievame tkanivo do hĺbky 5 – 10 milimetrov. Poslednou funkciou je vákuové sanie, ktoré zvyšuje krvný obeh rozšírením ciev a zároveň má účinok lymfatickej masáže.  

Prečo je na odbúravanie celulitídy lepšie prístrojové ošetrenie ako napríklad to „domáce“? 

Existuje mnoho kozmetických prípravkov na odstránenie celulitídy. Vo všeobecnosti iba krémy nestačia. Vždy záleží od závažnosti problému ale výsledky, ktoré dosiahneme pomocou profesionálnych prístrojov s domácimi produktami určite nedosiahneme. 

Ako udržať pokožku pevnú po zákroku? Existuje nejaká prevencia voči celulitíde? 

Po dosiahnutí želaného výsledku je potrebné vyhnúť sa faktorom podporujúcim vznik celulitídy – nedostatok pohybu a spánku, nevyvážená strava, nedostatočný pitný režim. Zároveň teraz prichádza správny čas na používanie krémov proti celulitíde. 

Magdaléne Vaľkovej ďakujeme za zodpovedanie otázok týkajúcich sa odbúrania celulitídy. V prípade záujmu o kozmetické procedúry navštívte stránku salóna Quir