Nestáva sa často, že by virálny hashtag mal dopad aj na život v realite.  Trashtag výzva šíriaca sa internetom motivuje ľudí k masovému čisteniu pláži, lesov a oceánov. Zapojiť sa môže každý!

 

Naša planéta potrebuje vyčistiť od všetkých plastov a odpadkov, ktoré v nej nechávame. Potrebuje sa zbaviť odpadu, ktorý obyvatelia Zeme produkujú a ona nie je schopná sa ho zbaviť bez našej pomoci. Presne o tomto je výzva #Trashtag.

 

Hasthag pre znudených teenegerov

Trashtag výzva pôvodne vznikla v roku 2015 prostredníctvom spoločnosti UCO Gear na pouličné osvetlenia. UCO Gear použila heslo Trashtag ako súčasť kampane na ochranu divočiny pred odpadkami, ktoré zanechávajú turisti a tak v obrovskej miere znečisťujú prírodu.

Len minulý týždeň sa dostalo heslo #trashtag  do povedomia aj na sociálnej sieti Facebook. Nechýbalo veľa a stal sa z neho virál.

Autor toto heslo adresoval najmä „znudeným teenegerom“, na ktorých apeluje, aby spravili niečo užitočné pre našu planétu.

Výzva, ktorá dáva zmysel

Odkaz výzvy je veľmi jednoduchý. Odfotografujte miesto, ktoré je zahádzané odpadkami a znečistené, potom ho vyčistite a odfotografujte ho zasa. Obe fotky „pred“aj „po“ pridajte na Instagram alebo Facebook s hastagom Trashtag.

 

Povedomie o ekologickej kríze sa zvyšuje

Dobrovoľníci po celom svete čistia svoje okolie či už pobrežie, hory alebo parky v mestách. Okrem toho, že robia dobrý skutok tak pomocou hastagu zvyšujú celosvetové povedomie o ekologickej kríze, ktorou trpíme. Preto neváhajte a zapojte sa aj vy!

Len na samotnom Instragrame je už viac ako 30 000 príspevkov s hastagom #trashtag alebo tiež #trashtagchallenge a #trashchallenge.

 

Zbav sa, recykluj, znovu použi a recykluj

„Dostať odpad preč zo životného prostredia je veľmi dôležité a je to dobrý začiatok“, vyjadril sa Mark Butler riaditeľ kanadskej enviromentálnej charity EAC.

„Ale musíme robiť viac, ako upratovať po tých, čo znečisťujú. Potrebujeme úplne zbaviť planétu tohto masové znečisťovania. Treba sa riadiť pravidlami, ktoré hovoria: Zbav sa, Recykluj, Znovu použi, Recykluj. Ak sa týmto nezačne ľudstvo riadiť tak jediné, čo budeme celý živor robiť, je zbieranie odpadkov.“