S pribúdajúcim vekom meníme životný štýl a raňajky už nie sú základom dňa. Našťastie, niekto šikovný vymyslel brunch. A už aj u nás vznikol brunchbar, v ktorom #kašujeme.

 

Bar s jedlom, ktorý ponúka kvalitu počas celého dňa. Tento koncept sa nachádza v Bratislave a ak nestíhaš dobehnúť osobne, navrhni svojmu zamestnávateľovi, aby zorganizoval takéto firemné raňajky. Kašičky do firmy privezú a to, že ich dostaneš v sklenenom zálohovanom pohári, je samozrejmosť.

Nestíhaš raňajky? Navštív pestrý brunchbar a daj si kašu z bodkovanej misky
Zdroj: varilakasicku.sk

 

Okrem zero waste prístupu k planéte majitelia zodpovedne pristupujú aj k svojím hosťom. Chcú ulahodiť všetkým bez rozdielu, a preto mysleli aj na zákazníkov s rôznymi potravinovými intoleranciami. V ich ponuke sú kaše vegánske, bez lepku, bez cukru a aj v bezlaktózovej verzii.

Nás v redakcii tento koncept nadchol, a preto sme vyspovedali Daniela Wyku a Filipa Henčeka, zakladateľov a majiteľov projektu Varila kašičku.

 

Pripravujete kaše iba na raňajky a brunch alebo je ponuka dostupná počas celého dňa?

Naše kaše varíme od skorého rána a dovárame priebežne celý deň. Začíname variť okolo 6:00 ráno, tak aby bolo prvá várka hotová na otvorenie prevádzky o 7:30. V sobotu otvárame o 9 hodine, čiže máme trochu viac času na spánok. Sledujeme, ako sa kaše míňajú a podľa toho dovárame priebežne celý deň až do záverečnej. Čo znamená cez týždeň do 19:00 a v sobotu do 16:00.

 

Máte okrem kašičiek v ponuke aj iné jedlá?

Áno. V ponuke sú husté zeleninové polievky varené bez laktózy a bez lepku. Zeleninu nakupujeme každý deň čerstvú od overeného zeleninára priamo v bratislavskom Fresh Markete, kde aj máme prevádzku.

 

Finalizujeme obedové menu, ktoré sa skladá z polievky, sladkej kaše alebo kaše na slano. Menu je v dvoch variantoch. Malá za 3,50 € s objemom 150 ml polievky a 150 ml kaše. Veľké menu za 5 €, kde zákazník dostane 250 ml polievky a rovnako 250 ml kaše.

 

Okrem iného máme v ponuke aj ovocné poháre preliate horúcou 70,4% čokoládou a samozrejme u nás nájdete vynikajúce paleo koláče.

 

Aké potraviny tvoria základ kaší?

Momentálne varíme z 3 rôznych obilnín, máme pšenové, ryžové a ovsené kaše. Každý typ kaše si nájde svojho kašožrúta. Sú bez laktózy, ryžová a pšenová kaša sú dokonca aj bez lepku. Ovsená má prirodzený obsah lepku. Všetky kaše varíme vo vode so štipkou himalájskej soli a lyžičkou za studena lisovaného slnečnicového oleja bez arómy. Kaše sú bez pridaného sladidla. Každý si ich môže dochutiť kokosovým cukrom z Indonézie.

 

Aké ďalšie ingrediencie sú voliteľné?

Voliteľných ingrediencií máme asi 30, každý deň sa niektoré striedajú a obmieňajú. Medzi najzaujímavejšie patria: modrý mak, arašidy v karameli, pražené mandle, granátové jablko, konopné semienko, maqui berry, horúca čokoláda na zaliatie 70,4% s naším ryžovým mliekom, ka-kavko Pure Nuts, 100% arašidové maslo Pure Nuts, 100% mandle z Kalifornie Pure Nuts, vegan protein 81%, malinový med či pražená káva.

Zákazník má na výber v cene malej alebo veľkej kaše 4 ingrediencie.

 

Nestíhaš raňajky? Navštív pestrý brunchbar a daj si kašu z bodkovanej misky
Zdroj: varilakasicku.sk

Vedia sa ľudia u vás najesť alebo balíte kašičky so sebou, príp. rozvážate? Kde všade vás nájdu?

Prevádzku máme vo Fresh Markete v Bratislave. Samozrejme, u nás si človek môže pochutnať na kaši, ale balíme kašu aj so sebou a robíme rozvozy do firiem.

U nás dostane zákazník kašu do smaltovanej rozprávkovej misky. Ak ju chce zabaliť so sebou, používame zálohované sklenené misky.

 

Sme zero waste pozitív, a preto minimalizujeme odpad.

Ako funguje zálohovanie misiek?

Záloha za sklo je 0,50 €, ktoré vrátime zákazníkovi pri odovzdaní skla v našej prevádzke. My tie sklené misky následne dezinfikujeme a umývame v špeciálnej umývačke.

Zákazník pritom reálne nemusel zaplatiť nič za obal a navyše ani nevytvoril odpad.

Nestíhaš raňajky? Navštív pestrý brunchbar a daj si kašu z bodkovanej misky
Zdroj: varilakasicku.sk

Vedia sa s vašou ponukou zoznámiť zákazníci aj online?

Áno, sme na Facebooku, Instagrame a máme aj svoju vlastnú stránku varilakasicku.sk

Taktiež nás môžete nájsť pod hastagom #kašujeme.

 

Ktorá je vaša najobľúbenejšia kaša?

Zaujímavá je naša kaša, ktorá pribudla do ponuky ako posledná, a to pšenová. Pšeno je jediná zásaditá obilnina čo znamená, že neprekysľuje organizmus.

A dokonca je prirodzene bez lepku. Výborná kombinácia na ňu je malinový med, jablčné kocky, horúca čokoláda 70,4% kakao a naša lesná zmes, všetko redukované s kokosovým cukrom.

 

Rozmýšľate aj nad rozšírením ponuky v budúcnosti alebo ostanete pri kašičkách?

Základom budú vždy kaše, lebo na tom je postavený náš koncept  Varila kašičku. Rozširovať plánujeme prevádzky a chceme sa zamerať aj na firemné raňajky.

 

Varila kašičku prináša nielen zaujímavý vizuál a dizajn, ale aj kvalitné potraviny pre tvoje telo. A to nielen na raňajky. Ochutnáš?