Rukami jej prešlo viac ako 2 500 žien. Talentovaná Lucia Šenková je dôkazom toho, že z každej ženy sa môže stať famme-fatale, ak vie, čo na svojej tvári podčiarknuť. “Treba si povedať, že mám na to, aby som vyzerala ako to dievča z obálky časopisu!” prezradila slávna slovenská make-up artistka špeciálne pre Ženuškáreň. 

Ako sa nalíčiť na prvé rande, aby sme svojho nápadníka hneď neodstrašili? 

Slovenky majú tendenciu prepísknuť hranicu toho, čo pôsobí prirodzene a čo už veľmi zmaľovane. Muž totiž veľa vecí nevidí, čo vidíme my, ale keď už zaregistruje, že máte nejakú hrubú vrstvu make-upu, tak je zle. Alebo to môže byť silný červený rúž, ten si rozhodne na prvé rande nedávajte! Vyhnite sa aj umelým mihalniciam. 

Preto odporúčam jemnejšie líčenie – ľahký make-up, ktorý aplikujete hubkou, na očné viečka naneste broskyňový alebo ružový tieň, namaľujte si mihalnice a dajte lesk na pery. Muži totiž majú radi, keď sa žene lesknú pery, no už menej, keď sa bozkávajú (smiech). Líčením treba docieliť to, aby si opačné pohlavie povedalo, že: “Veď ona vyzerá úplne prirodzene!” 

Kedy sa teda žena môže nalíčiť výraznejšie? 

V prvom rade chlapi na nás vnímajú črty tváre, preto sa treba na ne zamerať a trošku ich podčiarknuť. Už keď vás muž pozná namaľovanú aj nenamaľovanú, a teda nemá ho už čo prekvapiť, až potom by som zvolila výraznejšie líčenie. 

Napríklad, ak pôjdete na nejakú slávnostnú príležitosť, skúste ho spracovať na to, že si chcete dať aj ten červený rúž. Je predsa škoda, aby sme občas nezvýraznili naše ženské črty, len kvôli tomu, že to naši chlapi nemajú radi. Treba si partnera zo začiatku trošku opantať, chvíľku ísť jeho smerom a potom ho zmeniť na ten náš. 

Ako vnímajú muži “ženské vylepšováky”, napríklad také umelé mihalnice?

Už som od mužov viackrát počula, že ak by mali ísť na prvé rande so ženou, tak ju zoberú na kúpalisko alebo na plaváreň. Potrebujú si totiž overiť, ako  vyzeráme v skutočnosti, pretože už máme toľko veľa vylepšovákov, že prestávame byť samé sebou. Meníme sa na obraz toho, čo je “páčivé” na internete, v magazínoch, v televízii.. 

Slovenské ženy totiž chcú mať všetko a chcú mať toho veľa. Sama sa stretávam s tým, že príde ku mne zákazníčka a povie, že chce umelé mihalnice, aj napriek tomu, že má 3D mihalnice, do toho chcú mať výrazné obočie, dymové oči, silné kontúrovanie a ešte silnejší rúž. My sme také, že buď všetko alebo nič. To nie je správna voľba. Muži to nevnímajú veľmi pozitívne. 

View this post on Instagram

|| P I N K ‘N’ R O L L ||

A post shared by Lucia Šenková Official IG (@lussimakeupartist) on

Odkiaľ vzniká ten tlak na ženy? Robíme si to navzájom? 

Určite ten tlak vzniká zo strany žien. Veď muži si častokrát ani nevšimnú, že si prefarbíme vlasy z čiernej na blond. Len nám letmo povedia, že: “Ty si trošku iná.” Pritom my to vnímame ako  jednu z najväčších zmien v živote.. Za to ženy si na sebe všímajú každý detail. 

Súťažia medzi sebou, predbiehajú sa, ktorá má čo pekné, štíhlejšie, krajšie. Ak vidíme, že má dotyčná veľa followerov na Instagrame, tak sa hneď pozrieme, ako vyzerá. Samozrejme, má umelé mihalnice, vlasy, nechty, kadejaké plastiky. Povieme si, že: “Aj ja chcem byť slávna!” A tak ideme urobiť to isté. 

Chlapi sa síce za týmito vyumelkovanými kráskami na ulici otočia, no doma chcú niečo, čo nevytŕča až tak z radu, jednoducho to tak nekričí. Veď aj my ženy sa častokrát obzrieme za vymakaným fešákom, no ani za nič by sme ho nevymenili za toho nášho s pár kilami navyše. Muži to vnímajú rovnako ako my. 

Takže Váš odkaz znie, aby sme si boli navzájom väčšie priateľky? 

A aby sme sa miesto bojovania medzi sebou viac pochvaľovali. Žijeme totiž v krajine, kde si ľudia všetko závidia a nikdy nedajú žiaden kompliment. Keď som sa raz prechádzala na Times Squere, počas jedného dňa ma zastavilo vyše 60 ľudí, ktorí mi niečo pochválili. Z toho viac ako polovica boli ženy. 

Na Slovensku nám chýba bezprostrednosť a uznanie. Preto, ak v najbližšej dobe na ulici stretnete peknú ženu, pochváľte ju alebo sa opýtajte, odkiaľ má ten šál, lebo jej veľmi pristane. To úplne stačí na to, aby sme sa zmenili nielen my, ale aj naše okolie. 

Ak sa ti rozhovor s talentovanou Luciou Šenkovou páčil, určite ju nezabudni sledovať na jej Instagrame. Momentálne pracuje na jednom skvelom projekte, ktorý pomôže nájsť ženám stratené sebavedomie (a omnoho viac). My jej budeme držať na tejto inšpiratívnej ceste palce. Lucka, ďakujeme za rozhovor!