Ako variť zdravšie, ako žiť ekologickejšie alebo ako byť produktívnejší v práci? Vzdelanie aj v týchto oblastiach je veľmi dôležité. Preto sme pre teba vybrali skvelé slovenské a české vlogy, vďaka ktorým sa dokážeš priučiť. A bude to zadarmo 🙂 . 

 

Recepty, ktoré neškodia prírode

Záleží ti na tom, čo ješ a aj na tom, aký to má dopad na životné prostredie? Potom si určite pozri nadanú vlogerku Nikoletu Kováčovú, ktorá pridáva inšpiratívne videá o zdravom varení a pečení nielen pre veganov. Na jej kanály Surová dcérka nájdeš aj najnovšie správy zo sveta bez mäsa, dáva aj tipy na knihy, ktoré sa oplatí prečítať alebo super kuchárky.

Čistá a uprataná domácnosť

Minimalizmus sa začal v posledných rokoch skloňovať čoraz častejšie. V mene celej redakcie môžeme potvrdiť, že zbavenie sa prebytočných vecí z našej domácnosti nám len pomohlo. Kanál Daniela Kurky ponúka rôzne tipy, ako žiť bez čo najviac nepotrebných vecí a pri tom sa cítiť fantasticky. Navyše dáva aj rýchle návody na to, ako si efektívne upratať.

Udržateľný životný štýl

Otázka, či žijeme ekologicky, sa na nás valí z každej strany. Ak naozaj nevieš, ako na to, odporúčame pozrieť tieto videá, ktoré nájdeš na kanály Dewii. Najviac nás asi očarilo video 45 tipov, ako žiť bez plastov, no aj toto o Zero waste cestovaní sa určite oplatí pozrieť.

Cvičenie v pohodlí domova

Nemôžeš si dovoliť fitness trénera? Nevadí! Na internete nájdeš kopec skvelých videí o cvičení. My veľmi fandíme českému kanálu FitnessGo. Skvele spracované vlogy o cvičení, ktoré ti dajú veru poriadne zabrať. Pol hoďka cvičenia plus zdravá strava rovná sa krásna postava za niekoľko mesiacov. Budeme ti držať palce 🙂 .

Lepší pracovný výkon

Kamil Aujeský pravidelne pridáva videá z oblasti marketingu. Páčia sa nám aj rozhovory s úspešnými ľuďmi alebo vlogy z jeho digitálnej agentúry. Ak napríklad nevieš, ako byť produktívny, Kamil ti poradí, ktoré appky ti pomôžu k lepšiemu výkonu. Naučíš sa všeličo. A nebudeš toho ľutovať.

Motivácia, ktorá ťa posunie ďalej

Chcela by si vymeniť pozeranie filmov za dávku motivácie, ktorá by ťa posunula v živote ďalej? V tom prípade ti odporúčame sledovať kanál Umenie byť ženou. Nájdeš tam prednášky zo známej konferencie, ktorá sa stala na Slovensku veľmi úspešná. Umenie byť ženou je akýsi prototyp svetového TEDx-u. Prednášajúci sú ľudia z praxe, ktorí majú dlhoročné skúsenosti. Sú to skvelí adepti, ktorí nám môžu ísť príkladom.

Cestovanie a voľný čas

Tohto mladého Slováčiska sme si veľmi obľúbili! Je autentický, nerobí mu problém povedať, že sa mu niečo nepáči alebo naopak, že je niečo moc super. Jeho vlogy o cestovaní sú úprimné, ale aj vtipné a veľmi poučné. Milan bez mapy máš u nás sto bodov! 🙂

Aké vlogy pozeráš ty? Podeľ sa s nami o tvoje tipy do komentáru. Ďakujeme 🙂 .