Hračiek a vecičiek pre deti nie je nikdy dosť. Trendy sa každý rok menia, ale aj hračky smerujú k ekológii a trvalej udržateľnosti. Vybrali sme pre vás inšpirácie, ktoré stoja za povšimnutie, sú bezpečné a rozhodne zaujmú aj vaše ratolesti.

 

KORKII

„Pod značkou Korkii prinášam na trh korkové hračky a detský nábytok z korku,“ hovorí zakladateľka značky Jana Troppová. Korok je vo svojej podstate ľahký, pórovitý a stlačiteľný materiál, čo je veľká bezpečnostná výhoda oproti iným materiálom na výrobu hračiek. Snažím sa priniesť na trh práve produkty, kde môžem maximálne využiť prednosti tohto materiálu a preniesť ich na výhody pre finálneho klienta, teda dieťa.“

Čím sa Korkii odlišuje od konkurencie?

Okrem hračiek na doma máme široký sortiment aj pre škôlky a jasle. Snažíme sa o to, aby sme prostredníctvom hry dokázali maximálne využiť detský potenciál a naštartovať zmyslové vnímanie detí. Preto je každá jedna hračka konzultovaná s pedagógmi a množstvo edukačných pomôcok vyrábame na mieru.

Aký produkt by ste odporučili zákazníkovi?

Jednoznačne stavebnice! Práve tento produkt prináša tie najväčšie výhody. Kocky stavebníc sú ľahké, tiché počas hry. Ostré miesta na rohoch kociek sú dôkladne ručne obrúsené, vďaka čomu sa minimalizuje možné nebezpečenstvo pre dieťa.

Pri akomkoľvek náraze je korok stále mierne stlačiteľný oproti napr. drevu. Ďalšou výhodou korku je pórovitosť materiálu, čo umožňuje stavať kocky pod uhlami. Deti sa učia pri stavaní rovnováhe, využívajú obe ruky. Je to, samozrejme, pre dieťa náročnejšie, ale rôznorodosť a variabilita stavania je nekonečná.

 

BEKVÅM

Bekvåm je mladá rodinná firma so zameraním na jednoduché a pohodlné odevy.

„Pre naše výrobky používame iba certifikované kvalitné prírodné tkaniny a materiály. Na zabezpečenie trvalej udržateľnosti sú dizajny šité v spojených veľkostiach a môžu byť preto nosené aj viac sezón. Naše výrobky sa ľahko kombinujú, pretože sú navrhnuté minimalisticky,“ vysvetľuje Martina Kráľová, ktorá stojí za zrodom značky.

Čím sa Bekvåm odlišuje od konkurencie?

Priamu konkurenciu zatiaľ na Slovensku nemáme. Kúpacie pončá či osušky, ktoré sa predávajú na slovenskom trhu, sú väčšinou potlačené s obrázkami či rozprávkovými postavičkami. Chceli sme priniesť na trh iný typ výrobku, funkčný a pohodlný, ale zároveň dizajnovo jednoduchý a minimalistický.

Aký produkt by ste odporučili zákazníkovi?

Pre deti by som jednoznačne odporučila pončo po kúpaní, ktoré sa dá naozaj veľmi všestranne využiť, nielen po kúpaní pri mori, vo vode či v bazéne, ale aj doma ako domáce oblečenie. Pre maminky máme k dispozícii osušky alebo kimoná, ktoré sú veľmi pohodlné.

Väčšinou máme rovnaký dizajn výrobkov od osušiek pre bábätká až po kimoná pre maminky, takže sa môže zladiť celá rodina. Na leto plánujeme aj pončá pre dospelých.

 

MOJTOJ

V našom internetovom hračkárstve MojToj nájdete hračky z ekologických materiálov, ktoré rozvíjajú fantáziu, zručnosť a polichotia interiéru detskej izbičky. Presne takéto hračky chýbali na našom trhu, keď sme založili značku MojToj,“ ozrejmujú zakladatelia internetového obchodu.

„Do nášho e-shopu vyberáme svetové, ale aj lokálne originálne značky vysokej kvality s jasným pôvodom. Hračky majú pekný dizajn, pretože okrem kvality je dôležitý aj rozvoj estetického cítenia detí. Ako prví sme na Slovensko priniesli anglickú značku Le Toy Van, Bajo, Magni,  Les Jouets Libres, či unikátnu magnetickú stavebnicu Tegu.“

View this post on Instagram

Kto by nechcel byť múdry ako sova? ? A kto chce byť múdry ako sova, musí poznať hodiny!⌚ Veselé farebné hodiny v tvare sovy pomôžu aj tým menším naučiť spoznať čísla ?a rozoznávať čas ?. Že veľká ručička ukazuje minúty, malá hodiny, jeden dielik znamená 5 minút a čo je to štvrť, pol a trištvrte – to všetko sa dá naučiť s >>múdrymi sovými hodinami. <<⭐ Táto sova dokáže aj žmurkať, keď sa teda malý výmyselník bude chystať do postieľky ?, sova môže zatvoriť oči spolu s ním. . . . #mudriesoviehodiny #drevenahracka #zdravahracka #rozumnehracky #zdravahracka #predeti #vnimavehracky #peknedetskehracky #originalnehracky #hrackybezplastu #hrackypredeti #naucnehracky

A post shared by MojToj – Pekné detské hračky (@mojtoj.sk) on

Čím sa MojToj odlišuje od konkurencie?

Predávame výlučne hračky vyrobené z ekologických materiálov s minimálnou environmentálnou stopou, pretože nám záleží na životnom prostredí. Zaujímame sa aj o to, ako a kde sa hračky vyrábajú. Vyberáme len hračky s jasným pôvodom a kvalitným spracovaním, ktoré boli vyrobené v etických podmienkach.

Pri našom výbere volíme jednoduché hračky, ktoré dávajú dieťaťu priestor, aby prevzalo nad hrou kompletnú kontrolu, a tým si cibrilo svoju predstavivosť. Vydávať zvuky, či rozprávať musí za ne dieťa, čím rozvíja svoje rečové schopnosti a slovnú zásobu. Naše hračky deti nabádajú na interakciu a učia ich spoznávať svet tým najprirodzenejším spôsobom.

Aký produkt by ste odporučili zákazníkovi?

Dieťa nepotrebuje veľa hračiek, ale správne hračky, ktoré budú rozvíjať jeho schopnosti v danom štádiu vývoja. My sa také snažíme prinášať, a sme radi, ak výberom hračky z nášho e-shopu rodičia vedú deti od útleho veku k vnímaniu krásy a pozitívnych hodnôt.

Najviac sú však u rodičov a detí obľúbené Petilou senzorické tvary, Kávovar, Doktorský kufrík, Najlepšie priateľky a stolové hry, čomu sa veľmi tešíme.

ZVEROŠI

„Nad detskou knižkou sme obaja (ja aj manžel grafický dizajnér – Peter „Pyppo“ Dlhopolček) rozmýšľali už dávno. Na začiatku materskej dovolenky som zrazu mala priestor a začala som písať o zvieratkách. Keď som básničky Pyppovi ukazovala, veľmi sa mu páčili. Prišiel s konceptom ilustrácie, a aj tým, že by to nemuseli byť ozajstné zvieratká, lebo takých knižiek je celkom dosť, ale že by mohli byť zábavné a vymyslené,“ spomína na začiatky autorka Linda Dlhopolčeková.

Doniesol skice, ako by mohli vyzerať a mne viac nebolo treba. Hneď mi napadlo, že to budú Zveroši, budú to kamoši a samozrejme s nimi bude zábava.

Čím sa Zveroši odlišujú od konkurencie?

Od konkurencie sa odlišujeme mnohým. Knižka je jedinečná, je to autorské dielo v limitovanom vydaní 450 kusov. Zveroši sú zábavné zvieratká z krajiny na okraji fantázie, majú svoje nálady aj maniere, ktoré občas pripomínajú aj tie malé zveroše, ktoré máme doma.

V knižke je 23 originálnych ilustrácii, vždy so sprievodnou básničkou. Deti ich zbožňujú a rodičov bavia, takže čítanie Zverošov je ozajstná spoločná zábava. Vďaka premyslenej grafike a pútavým farbám sú Zveroši vhodní už pre naozaj malé detičky, pokojne aj od jedného roku.

Staršie deti už bavia texty a ocenia aj vtipy a pointy. Školáci si ich už môžu čítať aj sami a na Hviezdoslavov Kubín sa ich naučia naozaj ľahko. Formát knižky je minimalistický, aby si ho mohli deti zobrať všade zo sebou. Zmestí sa do vrecka a ostane aj miesto na hračku.

Aký produkt by ste odporučili zákazníkovi?

Samozrejme odporúčame Zveroše, okrem toho nás však baví veľmi veľa ďalších „produktov“, hlavne nápaditých a kreatívnych, za ktorými stoja reálni ľudia. Uznávame detský časopis Bublina, páčia sa nám Korkii – korkový nábytok a hračky, svietiace tričká od Lemur, pančucháče od Mile, celá produkcia Retart a veľa ďalších úžasných produktov.

 

Toto sú naše odporúčania pre vaše detičky, ktoré môžu uľahčiť hľadanie vhodného darčeka na blížiaci sa Deň detí.