Trápi ťa, v čom budeš oslavovať Silvestra 2019? Vďaka nám svoj problém vyriešiš rýchlo a jednoducho. Stačí si prečítať rady od osobnej stylistky, Marcely Špalkovej. Prezradí ti, ktoré strihy šiat sa na párty hodia najviac, ale aj to, akými doplnkami môžeš obohatiť svoj outfit. 

Marcela Špalková je osobná stylistka. Ženám ukazuje, aké farby a strihy nosiť, aby boli v súlade s ich telom i vnútornými kvalitami. Ako kombinovať oblečenie, ktoré visí v skrini, pomôže nakúpiť nové tak, aby sa spriatelilo s tým starým a pritom prinieslo žiadané zmeny. Stará sa o to, aby ženy mali z módy radosť a nie problémy typu: “Nemám čo na seba, v obchodoch pre mňa nič nie je a neznášam nakupovanie.”

Zdroj: Marcela Špalková

Kedy je najlepší čas na nákupy outfitov na Silvester? Počas sviatkov sú už asi najlepšie kúsky vypredané, však? 

Kto chce byť pripravený s predstihom, môže nakupovať koncom novembra. Obchody už odvtedy hýria možnosťami silvestrovských outfitov. Ak máte radosť z toho, keď si ulovíte oblečenie vo zvýhodnených cenách, tak pokojne si nakupovanie môžete naplánovať medzi sviatkami. Pri výpredajoch je vždy riziko, že niektoré veľkosti už nebudú a môže sa stať aj to, že top kúsky nebudú vôbec. Tento „problém“ ide vykompenzovať fantáziou a použitím kreativity. Ak jej máte dostatok, dá sa urobiť aj z mála veľa. S ňou sa oblečiete dobre v sekáči aj v luxusnom butiku a to kedykoľvek. 

Koniec roka sme sa rozhodli stráviť na dovolenke napríklad v niektorom z lepších slovenských hotelových komplexov. Čo je vhodné si obliecť na silvestrovskú večeru?

Vediem ľudí k tomu, aby pri obliekaní vždy mysleli na svoju osobitosť aj vnútorne kvality, ktoré chcú obliekaním vyjadriť. Výnimkou nie je ani silvestrovská večera. Napríklad dáma, ktorá má radšej minimalizmus, môže zvoliť jednoduché, univerzálne šaty v neutrálnej farbe a šmrnc im dodať výraznejšími náušnicami, či náhrdelníkom, aby outfit získal slávnostný nádych. Dáma, ktorá je rada stredobodom pozornosti, inklinuje k extravagancii, môže zvoliť napríklad kokteilky s flitrami. Ak sa žena cíti dobre v jemných, mäkučkých materiáloch, možnosťou sú semišové šaty, ktoré sú tiež vhodným kúskom pre silvestrovské aj iné večierky. Ďalšou alternatívou je blúzka z trblietavých, lesklých materiálov, doplnená elegantnou sukňou, či nohavicami. Pri výbere silvestrovského outfitu odporúčam myslieť aj na strihy, ktoré ladia s vašim telom. Vďaka nim sa budete cítiť pohodlne a prirodzene. A výhodu je, že neupozornia na to, že ste si dopriali viac jedla :-).

Do akých farebných tónov by sme mali ladiť naše oblečenie, topánky a kabelky?

Najlepšie do tých, ktoré vám pristanú. Vďaka tomu vyniknete prirodzeným, nevtieravým spôsobom kedykoľvek a kdekoľvek. Čierna nepristane každému a tak to je aj s ostatnými farbami. Výhodou je, že farby, ktoré s vami harmonizujú sa ľahko kombinujú aj medzi sebou. Takže, keď poznáte svoje farby, vytvoríte hravo štýlové s vami ladiace kombinácie, a to aj v prípade, keď ste módny antitalent. Spôsoby ako na to, ukazujem pri farebnej typológii. Napríklad, kým ženy s jemnými črtami tváre sa budú cítiť svojsky a vyniknú v tlmeným alebo svetlých farbách, dynamické ženy tmavšieho typu budú v nich zanikať, cítiť sa bledo, nevýrazne.

Čo by sme si rozhodne nemali dávať na seba? Existujú nejaké kombinácie, ktorým sa treba vyvarovať, aby sme nevyzerali veľmi vyzývavo?

Vždy, keď idete na nejaký večierok, oslavu, či inú udalosť, skúste sa vopred naladiť na miesto, na ktoré idete a v neposlednom rade aj na seba a na to, v čom sa vy budete cítiť dobre. Napríklad, večierok v 5 hviezdičkovom hoteli bude v luxusnejšom duchu, ako večierok v pube. A tomu je fajn aj prispôsobiť outfit a popri tom nezabúdať na svoju osobitosť. Ak ste hostiteľ, či organizátor večierku, je fajn usmerniť hostí a do pozvánky uviesť dress code. Ušetríte tým hosťom veľa času a paniky z toho, čo na seba.

Akými doplnkami si môžeme spestriť náš silvestrovský outfit?

Kabelkou, náušnicami, ozdobou do vlasov, brošňou, náhrdelníkom. Dokonca aj z topánok môžeme urobiť doplnok a vytvoriť z nich nosný prvok outfitu. Hlavne, ak sú nápadné a zaujímavé. To je tá výhoda, keď váš šatník obsahuje univerzálne nadčasové šaty. Môžeme ich dotvoriť doplnkami a zakaždým to bude vyzerať inak. Svet je plný krásnych vecí a výtvorov, stačí opäť použiť fantáziu a kreativitu a vybrať si tie správne pre seba.

Marcele ďakujeme za jej cenné rady. Ak cítiš, že potrebuješ špeciálnu radu, neváhaj sa na  Marcelku obrátiť. Nájdeš ju na facebooku, instagrame aj webovej stránke