Niekedy nás stereotyp vo vzťahu omrzí a zrazu zatúžime po dobrodružstve. Nejedna z nás pomyslela na to, aké by bolo mať vzťah s cudzincom alebo aspoň zažiť letný románik. To, že Taliani sú vášniví milenci a Španieli  temperamentní, sme počuli miliónkrát. Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o iných národnostiach, čítajte ďalej. Ponúkame vám totiž špeciálne výpovede žien, ktoré mali s cudzincami skúsenosť.

 

Vzťah s cudzincom  je dnes bežná vec. Svoju lásku pokojne môžeme stretnúť čoraz častejšie na internete. Nie je vôbec divné, že si môžeme s takýmto človekom dokonca založiť aj rodinu. Vzťahy s cudzincami často začínajú aj na dovolenke. Známe ako krásne romantické letné lásky.

 

Vo vzťahu s cudzincom sa nudiť nebudete! Povedali Slovenky o svojich partneroch zo zahraničia
Zdroj: Unsplash.com

Z médií sa na nás valí tok negatívnych skúseností a príbehov, ktoré nás môžu veľmi ľahko odradiť. Sme zástankyne toho, že netreba hádzať všetkých do jedného vreca, no treba byť obozretné. Poďme sa teda pozrieť na vzťahy, ktoré prežili naše Slovenky a či stoja za to, už posúďte sami.

 

Portugalci, výborní tanečníci

,,Portugalci majú už sami o sebe veľké čaro. Sú tmavší, vysokí, s vášnivým pohľadom, ktorý ťa omámi ani nevieš ako a hlavne sú výborní tanečníci. Myslím, že takmer každá žena by sa nechala zlákať touto kombináciou. Preto sa aj možno hovorí, že Portugalci a Taliani sú sukničkári.

Ja som, chvalabohu, našla romantika, ktorý mi navarí, keď som v práci, uprace make-up, čo si nechám rozhádzaný na zemi a je mi k tomu všetkému aj veľkou oporou. To, že vyzerá ako Enrique Iglesias a Luis Fonsi v jednom, je veľký bonus 🙂

Prevažuje u nás slovenská kuchyňa, keďže ja som tá ,,žienka domáca“. Nedá dopustiť na naše rezne, placky a halušky. Všeobecne títo muži preferujú svetlejšie typy žien, napríklad Slovenky. Sme pre nich exotické, tak ako oni pre nás. Toho môjho Slovensko tak zaujalo, že sa začal učiť slovenčinu,, Vanesa (21).

 

Vo vzťahu s cudzincom sa nudiť nebudete! Povedali Slovenky o svojich partneroch zo zahraničia
Zdroj: Pinterest.com

 

Francúzi sú veľkí vtipkári

,,Vzťah s Francúzom som zažila pred niekoľkými rokmi. Ani pri cestovaní a hlavne pri komunikácii to nebolo jednoduché ako teraz. Žiadny telefón s internetom. Pri našej konverzácii sme sa dorozumievali väčšinou po nemecky, tú sme obidvaja ako-tak vedeli.

Veľakrát bola naša konverzácia aj veľmi vtipná, keďže som používala príručný slovník. On, samozrejme, vedel perfektne po anglicky a mňa chcel naučiť po francúzsky. Bol veľmi milý, priateľský a hlavne zábavný. Vedel si zo všetkého urobiť srandu, dokonca aj z toho, akí sú Francúzi prelietaví.

Bol veľmi romantický. Keď ma pozval k sebe na večeru, všetko navaril sám. Večerali sme spolu dlho a veľa. Samozrejme sa u neho prejavila aj žiarlivosť. Scénu vedel urobiť aj pri obyčajnom nákupe v potravinách. 

Náš rozchod bol veľmi vtipný a zvláštny. Po ňom ma kamarátsky pozval na víkend do Strassburgu 🙂 , potom sme sa už nevideli. Pri tomto vzťahu som si uvedomila, že aj pri rečovej bariére sa všetko dá, keď sa chce.“ Milka (44)

 

Vo vzťahu s cudzincom sa nudiť nebudete! Povedali Slovenky o svojich partneroch zo zahraničia.
Zdroj: pinterest.com

Grék sa nikdy nevzdáva

,,Môj priateľ Georg je Grék a sme spolu dva roky. Proti slovenským mužom nemám žiadne negatívne názory, ale vzťah s cudzincom, s horúcou krvou, mi sedí viac. George a celkovo muži z Južnej Európy, sú veľmi temperamentní, energetickí a vždy si idú za tým, čo chcú.

V problematických situáciách sa nedajú odradiť. Majú stále veľa nápadov kam ísť, čo jesť a piť. Je to veľa chutí, vína a morských plodov, na ktoré sú oni zvyknutí. Keď si niečo zaumieni, spraví všetko preto, aby to dosiahol.

Pred pár rokmi som mala priateľa Slováka, skvelý chalan, no nebol príliš odhodlaný. Slováci sa mi zdajú takí, že keď sa postaví do cesty problém, tak to znamená, že výsledok sa nedá dosiahnuť. Veľa z nich nebojuje. Radšej zostanú vo svojej komfortnej zóne než aby spravili niečo viac.“ Simona (23).

 

Vo vzťahu s cudzincom sa nudiť nebudete! Povedali Slovenky o svojich partneroch zo zahraničia.
Zdroj: pinterest.com

Ír je dokonalý gentleman

,,Keďže aj ja sama som mix dvoch krajín, konkrétne Slovenska a Afriky, tak ma akosi prirodzene lákalo cestovanie, spoznávanie nových krajín a zvlášť ma vždy priťahovali muži, ktorí hovorili po anglicky. Predtým som randila iba so Slovákmi, ale ako sa hovorí, nakoniec si do života pritiahneme to, čo chceme.

Môj partner je Ír a sme spolu už viac ako dva roky. Už od začiatku sa líšil od mužov zo Slovenska tým, že bol veľký „old school“ gentleman a pracovitý človek. Všetky tie galantné gestá mu boli, a aj doteraz sú. veľmi prirodzené. To ma ako ženu jednoducho dostalo.

Okrem toho majú muži z Írska vo veľkej úcte svoju mamu, a tým pádom, aj svoju partnerku. Sú to veľmi pokojní ľudia, ktorí na druhej strane milujú zábavu a sú neuveriteľne spoločenskí a priateľskí. Berú život akosi ľahšie než my na Slovensku a hlavne skvelé je, že nie sú negatívni, skôr neutrálni.

Čo sa týka módy, Íri majú veľmi špecifický a trošku netradičný vkus. Nazvala by som to starou a napriek tomu zaujímavou eleganciou, ako z filmu. Vždy do spoločnosti sa doladia do posledného detailu.

V hudbe sa veľmi líšia, teda aspoň môj vkus je úplne iný. On miluje tradičné írske piesne, staršie skupiny a spevákov a ja skôr modernejšie veci.

Ak by som mala porovnať vzťah so Slovákom a Írom, za mňa určite Ír. Pri ňom sa cítim fakt ako žena. Nie je mu cudzia úcta k ženám, „old school“ zvyky, istý druh romantiky a hlavne to „I love you“ znie z jeho úst akosi lepšie.“  Dominika (34)

 

Vo vzťahu s cudzincom sa nudiť nebudete! Povedali Slovenky o svojich partneroch zo zahraničia
Zdroj : Pinterest.com

 

 

Talianska vášeň pre všetko sa nezaprie

,,Spoznali sme sa na dovolenke a už vtedy som vedela, že je to láska na prvý pohľad. Výhodou je asi to, že môžeme veľa cestovať a keďže sa stretávame pomerne často (každý mesiac), tak aj veľa cestujeme . Navzájom spoznávame naše kultúry.

Rozprávame sa, aj píšeme po anglicky, takže si obidvaja precvičujeme jazyk. Pomáha mi aj s Taliančinou. Zaujímavé je, že aj keď sme každý z inej krajiny a máme rozdielne povahy, vieme sa vždy dohodnúť a nie je to také, ako sa to možno opisuje vo filmoch (tam sú Taliani väčšinou tvrdohlaví).  

Pre Talianov je dôležité stravovanie, hlavne večera. To je časť dňa, kedy si človek oddýchne, dá si víno a strávi večer v dobrej reštaurácii s priateľmi. 

Sú veľmi pozorní a milí (teda aspoň môj priateľ) a hlavne romantickí. Vždy, keď sa stretneme, pripraví mi nejaké prekvapenie, buď večera v dobrej reštaurácii, alebo nečakaný výlet. 

No a tiež móda, to je niečo, čo má každý z nich v sebe. Každý musí vyzerať dobre, čo v porovnaní so Slovákmi to až tak nie je.“ Alexandra (21)

Vo vzťahu s cudzincom sa nudiť nebudete! Povedali Slovenky o svojich partneroch zo zahraničia
Zdroj: pinterest.com

 

Žienkam, ktoré sme vyspovedali, veľmi pekne ďakujeme za podelenie sa o skúsenosti so zahraničným mužom. Prajeme vám veľa šťastia a lásky 🙂 .

 

TIP: Zároveň vám odporúčame sledovať krásny párik dvoch rozličných kultúr, ktorý sme si vďaka instagramu obľúbili. Šarmantná francúzska modelka Gabrielle Caunesil  spoločne s jej talianskym priateľom Riccardom Pozzolim tvoria rozprávkovú dvojicu.