Nie nadarmo sa hovorí, že láska prechádza cez žalúdok. Poteš svojho partnera doslova chutným darčekom – domácim jedlom a koláčom. Na recepty sme si išli ku ostrieľanej kuchárke Lucke Súkeníkovej z blogu Moje jedlo

Na raňajky 

Ak má tvoj partner mlsný jazýček priprav mu sladké raňajky. Lucka odporúča recept na kakaové vafle, ktoré sú navyše vhodné aj pre bezlepkáčov a neobsahujú kravské mlieko. 

Zdroj: moje-jedlo.sk

Na obed alebo večeru 

Vymeň tradičný zeleninový alebo kurací vývar za originálnejšiu polievku. Priprav svojmu milovanému napríklad krémovú tekvicovú polievku s hokaido. Nielen, že je zdravá, ale aj veľmi chutná. 

Zdroj: moje-jedlo.sk

Má rád jemne pikantné jedlá? Ak áno, priprav pre neho výborné jedlo inšpirované exotikou. Recept na kuracie prsia na orientálno slovenský spôsob nie je vôbec náročný, či už na čas, alebo na suroviny. 

Zdroj: moje-jedlo.sk

Ak chceš staviť radšej na klasiku, odporúčame ti tento recept na zapečené mäsové guľky s mozzarelou. Je to taký tradičný pokrm, no v zdravom šate. Výborne zasýti, no pritom nebudeš mať pocit plného bruška. 

Zdroj: moje-jedlo.sk

Valentín môžete stráviť aj s pizzou v ruke a bez výčitiek. Áno, dá sa to! Avšak musíte zmeniť recept. Kúzlo minipizze od Lucky Súkeníkovej spočíva v tom, že je pripravená z baklažánu, ktorý nie je veľmi kalorický.

Zdroj: moje-jedlo.sk

Dezerty a koláče

Zamatová roláda – klasika, ktorá nikdy nesklame. Stav na istotu a napeč si ju podľa receptu z blogu Moje jedlo. Tvoj muž sa bude po nej oblizovať až za ušami. 

Zdroj: moje-jedlo.sk

A teraz recept pre náročnejších – srdiečka z odpaľovaného cesta, ktoré sú plnené tvarohovo-kakaovým krémom. Srdiečka sú pripravené v zdravšej verzii, ktoré ocení každý chlap – fitnessák. 

Zdroj: moje-jedlo.sk

Na záver sme pre teba vybrali naozaj jednoduchý recept, ktorý zvládne každá (ne)gazdinka – malinový koláč s vanilkovým snehom. Tento koláč je naozaj famózny, určite ním svojho milovaného muža nesklameš!

Zdroj: moje-jedlo.sk

Lucke ďakujeme za inšpiráciu na chutné recepty a prajeme vám krásneho a sladkého Valentína!