“Vymeň vyťahané nohavice a deravé tričko za zvodné domáce oblečenie. Budeš sa cítiť oveľa viac sebavedomejšie a sexy zároveň,” sľubuje prestížna značka slovenského voľnočasového oblečenia. Viac o príťažlivosti, móde a úspechu sme sa porozprávali s návrhárkou a zároveň zakladateľkou značky Bruuuslovakia, Barborou Mudrou.

Čo sa v rozhovore dozvieš?

Kedy vieme, že je čas splniť si svoj tajný podnikateľský sen?
Prečo si zaslúžime byť atraktívne aj v domácom oblečení?
Ako skĺbiť pracovný a súkromný život a pritom nestratiť svoj ženský pôvab? 

Barbora Mudrá vyštudovala odbor fyzioterapia, neskôr v ňom aj pracovala. Cítila, že práca v zdravotníctve nie je pre ňu to “pravé orechové” a tak sa rozhodla splniť si svoj tajný sen. Za pomoci rodiny sa pustila do podnikania a stala sa z nej návrhárka voľnočasového oblečenia a pyžám pre ženy. Jej značka Bruuuslovakia vznikla len pred rokom, no u slovenskej verejnosti zožala veľký úspech. To, že Barbora je nadaná návrhárka oblečenia, potvrdila aj ponuka na spoluprácu pre magazín Playboy. V našom rozhovore nám prezradila recept na úspech, o ktorom sa oplatí vedieť.

Zdroj: archív Barbora Mudrá

Vzdali ste sa práce v zdravotníctve a rozhodli ste sa splniť svoj tajný sen. Na to, aby človek urobil takýto veľký krok vpred, potrebuje nejaké znamenie zhora alebo čo Vás k tomu napokon viedlo? 

Áno, vyštudovala som strednú aj vysokú školu v odbore fyzioterapia. Dlho som aj v tomto odbore pracovala, no nebolo to ono. Počas materskej som si začala uvedomovať, že chcem v živote robiť to, čo ma skutočne baví a napĺňa. Tak som sa za pomoci rodiny pustila do podnikania. 

Ani jeden začiatok nie je ľahký, ani môj nebol. Našťastie, moja vytrvalosť a odhodlanie bolo silnejšie. Som presvedčená, že úspech prišiel až vtedy, keď som pokračovala tam, kde to ostatní vzdávajú. Samozrejme, znamení bolo veľa. Našťastie, prišli vždy, keď som ich práve potrebovala. Za znamenie beriem aj veľa ľudí, ktorí mi vstúpili do života a poskytli rady, ktoré ma posunuli dopredu. 

Bruuuslovakia je slovenská značka nočnej a voľnočasovej módy. Všetky výrobky sú vyrábané ručne. Odmalička ste mali vzťah k šitiu alebo ste sa to naučili “za pochodu” popri materskej? 

Ja šiť vôbec neviem, to je jediná vec, ktorú by som veľmi chcela vedieť, no nejde mi to. Mám moje šikovné dievčatá, ktoré sú so mnou od začiatku. Práve ony tvoria našu výrobnú zložku. Mojou úlohou je navrhovať, tvoriť a vymýšľať a navyše sa starať o všetko okolo toho.  

Vaše pyžamá a nočná bielizeň je zväčša vyrábaná zo saténu, ktorý pôsobí nesmierne sexy. Bol to aj jeden z Vašich cieľov – prinavrátiť ženám šarm aj v domácom oblečení? 

Mojim zámerom bolo, aby sme sa cítili dokonale a jedinečne aj v domácom oblečení či pyžame. V zahraničí je úplne bežná vec, že sú ženy upravené a krásne aj keď idú do postele. Presne toto si zaslúžia aj naše slovenské ženy. 

Neustále držíte krok s módnymi trendmi, Vy totiž každé tri mesiace meníte kolekciu. Nie je to vyčerpávajúce? Nemáte pocit, že Vás niekedy opustil kreatívny duch? Odkiaľ potom čerpáte inšpiráciu?

Chvalabohu, mňa inšpirácia neopúšťa nikdy. Ja sa v tom priam využívam! Už teraz mám v hlave naplánované kolekcie minimálne na dva roky 🙂 ..A jeden veľký projekt, ktorý budeme realizovať už túto jar. 

Množstvo pozitívnych recenzií na Vaše výrobky nájdeme aj na Vašom instagramovom profile @bruuslovakia. Dnes máte viac ako 16 tisíc sledovateľov. Čomu vďačíte za to, že ste sa dostali do povedomia aj na sociálnych sieťach? 

Instagram @bruuuslovakia.sk som založila pred rokom. Začínala som na troch sledovateľoch. Postupne som pridávala fotky oblečenia, neskôr som oslovila aj moju dobrú kamarátku, vizážistku Adelku. Navrhla som jej, aby sa stala ambasádorkou značky. Odvtedy si našu značku začalo všímať viac ľudí. Dievčatá nás začali označovať, postovať svoje fotky v pyžamkách.. Instagramu vďačím za obrovský kus úspechu. 

Čoskoro sa Vaše kúsky objavia aj v švajčiarskom časopise Playboy. Ako sa slovenská “handmade” značka dostane do tak prestížneho magazínu? 

Presne si pamätám na ráno, keď ma oslovil tím svetoznámej modelky Lindy Pavlovej s ponukou, že Lindu moja tvorba zaujala a chce, aby bola značka Bruuuslovakia odprezentovaná v Playboy Magazine. Samozrejme som súhlasila. Pripravili sme pyžamká a už aj cestovali na fotenie do Zurichu. Vďaka tejto spolupráci som načerpala nové skúsenosti, ktoré sú na nezaplatenie. Linda sa so mnou podelila aj o radu, ktorou sa riadim dodnes, a tá znela: “Ak chceš byť úspešná, mala by si pozitívne myslieť a prekročiť hranicu svojej komfortnej zóny.” Odvtedy, ako som sa ňou začala riadiť, prichádzajú mi stále nové ponuky a príležitosti. 

Momentálne máte vlastný ateliér a ľudí, ktorí Vám pomáhajú s výrobou. Váš biznis s oblečením je veľmi úspešný. Ako dokážete skĺbiť pracovný život s tým súkromným a pritom vyzerať stále žensky? Predsa len máte veľa starostí a to sa väčšinou na ženách aj vie odzrkadliť..

Moja značka by neexistovala bez skvelých ľudí, ktorých mám okolo seba. Vďačím najmä za šikovné ruky našej veducej výroby Moniky. A ako viem skĺbiť pracovný život so súkromným aj napriek všetkým povinnostiam? Mám skvelého manžela a krásnu, zdravú dcérku, ktorí ma podporujú a pomáhajú mi. Som spokojná a šťastná, čo sa odzrkadľuje aj na mojom zovňajšku. Snažím sa všetky starosti vypustiť z hlavy a nedusiť to v sebe. Razím totiž heslo, že ak chce byť človek šťastný, musí mať čistú hlavu a pozitívne myslieť. 

Ďakujeme za rozhovor! 

Ak aj ty by si chcela mať takéto krásne domáce oblečenie, choď navštíviť náš profil na Instagrame. Vybavili sme pre teba zľavový kód! 🙂