Vyjadrenie ženskej sily a emancipácie. „Pánsky štýl“ zmenil nielen šatník, ale aj správanie žien. Vďaka odvážnej Coco Chanel a jej saku a nohaviciam vieme zažiariť aj v niečom inom, ako sú šaty. Ako ich kombinovať dnes, sme sa opýtali najlepšej stylistky na Slovensku Zuzany Kanisovej. 

Čierne sako, biela košeľa a nohavice by mali dopĺňať nielen mužský šatník. Dôkazom toho sú aj mnohé slávne ženské osobnosti, ktoré pánsky štýl hrdo reprezentujú. Najznámejšia priekopníčka tejto módy je Victoria Beckham.

Victorii to nesmierne sekne a nám ostáva len súhlasiť, že vhodne zvolené nohavice so sakom vedia dodať žene ten správny šarm. Tu si môžeme dovoliť aj zaexperimentovať. Či už s farbami alebo topánkami, podľa toho, či chceme pôsobiť ležérne alebo naopak sexy a rafinovane.

 

Vďaka Coco Chanel za sako a nohavice!

Za zrodom dnešného pánskeho štýlu stojí ikonická Coco Chanel. Práve Coco Chanel bola prvá, ktorá ,,dovolila“ ženám obliecť si sako a nohavice. Svoje prvé sako navrhla v roku 1954. Hlavnou myšlienkou bola sloboda a elegancia. Dnes môžeme povedať, že sa práve sako stalo symbolom ženskej emancipácie. Za nohavicami stojí taktiež Coco Chanel. Prvé navrhla v 20. rokoch 20. storočia a niesli sa v „námorníckom duchu“.

Nesmrteľná kombinácia saka a nohavíc. Pánsky štýl ako prejav ženskej emancipácie
Zdroj: pinterest.com

 

Podpätky dodajú ženskosť, tenisky naopak mladistvý a svieži look!

Je dôležité, aby sme vedeli pánsky štýl správne kombinovať. To, čo je ideálne a vkusné, sme sa spýtali vyhľadávanej slovenskej stylistky Zuzany Kanisovej. Tá pánskemu štýlu dáva zelenú a tvrdí, že nežnejšiemu pohlaviu dodáva ,,inú“ ženskosť , sofistikovanú, sebavedomú, a tak trochu drzejšiu.

Ďalej radí, že: ,,Ideálna je kombinácia sako + nohavice. Nie však v klasickom poňatí nohavicového kostýmu, pod ktorým si väčšina predstaví formálne oblečenie do práce. Sako by malo byť ľahko „oversized“ alebo na dvojradové zapínanie, s výraznými ramenami. K tomu nohavice so zvýšeným pásom dole sa zužujúce alebo širšieho strihu.

A čo dáme pod sako? Uznávaná stylistka radí nasledovné: ,,Kostým sa výborne kombinuje s klasickým bielym tričkom, rolákom alebo košeľou v pánskom strihu. Hodia sa k tomu tenisky, lodičky na vysokom podpätku alebo aj členkové čižmy‘.‘

Nesmrteľná kombinácia saka a nohavíc. Pánsky štýl ako prejav ženskej emancipácie
Zdroj : pinterest.com

A čo robiť s dámskym smokingom?

,,Osobitnou kapitolou je dámsky smoking, ktorý je ideálnou náhradou koktajlových šiat. Nosí sa v jednoradovom alebo dvojradovom prevedení. Buď na holé telo, alebo s hodvábnym tielkovým topom či smokingovou košeľou.

Nohavice môžu byť široké alebo naopak úzkeho strihu. Odporúčam kombinovať so sandálmi alebo špicatými lodičkami a psaníčkom“, radí ďalej Zuzana Kanisová.

Ak chceme poňať pánsky štýl športovo a trendy, stačí si obuť tenisky, trochu experimentovať a vymeniť klasickú čiernobielu kombináciu za živšiu a sviežu.

Nesmrteľná kombinácia saka a nohavíc. Pánsky štýl ako prejav ženskej emancipácie
Zdroj: zara.com

Pri hľadaní kúskov pánskeho štýlu Vám odporúčame navštíviť tieto nasledovné predajne, ktoré ponúkajú naozaj kvalitné odevy za prístupné ceny.

Inšpirovať sa môžete aj u slovenských módnych návrhárok, ktoré majú veru čo ponúknuť.

Mária Grešová  www.belvoirboutique.com

Zuzana Háková  www.zuzanahakova.com