Na fotkách vyzerajú high waisted jeans senzačne. Štíhly driek, žiadne bruško, krásny zadok. A potom si ich vyskúšame v kabínke a nakoniec sa rozhodnete odísť bez zaplatenia. Nuž taká Marilyn Monroe vo filme „The Misfits“ stavila na vysoký pás a veru vyzerala famózne. A tak sa stali tieto nohavice slávne. Ja radím, že nemusí byť z teba ani štíhla žena ani žena ako Marilyn, stačí byť so sebou spokojná a high waisted jeans ti budú sadnúť ako uliate 🙂 .

 

Levi´s trafil do čierneho

High waisted nohavice sa stali populárne ešte pred niekoľkými rokmi, najmä v období rozkvetu obliekania v štýlu „vitange“. Práve tieto „jeansy“ sa odvtedy vyrábajú v rôznych veľkostiach, strihoch a sadnú takmer každej postavy. Vedeli to aj vo fabrike Levi´s, a preto ako prvý s nimi vyšli von na trh. Boli určené najmä ženám, ktoré pracovali na poliach a vo fabrikách v štyridsiatych rokoch minulého storočia. Aj napriek rozdielnym trendom vtedajšej módy, sa stali ženskou srdcovou záležitosťou a nechýbali takmer v žiadnom šatníku.

 

Ikonická Marilyn v high waisted jeans

Nohavice s vysokým pásom obliekla na seba aj Marilyn Monroe v roku 1961 vo filme „The Misfits“. Doplnila ich ešte o opasok a tričko zastrčené dovnútra. Ako vždy, pani Marilyn, získala nových obdivovateľov a s ňou si slávu pripísali aj ikonické high waisted jeans. V 80.rokoch rozbúrili vysoké nohavice módne trendy opäť, a to vďaka kampani od svetoznámej značky Guess. Samozrejme, si tieto jeansy prežil aj horšie časy. Napríklad zdolať éru bedráčov a slávu holých chrbtov (niekedy aj zadkov)..

 

Nosiť alebo radšej odložiť v skrini?

No všetko sa dalo do poriadku a dievčatá opäť nosia zakryté kríže populárnymi jeansami. Ja som si ich obľúbila tiež, a teraz by som sa s vami rada podelila o môj letný outfit. Hoci je už najhorúcejšie leto za nami, pevne verím, že príde ešte to „babie“ a my opäť vytiahneme kraťasy, alebo high waisted „mrkváče“ a vyjdeme do ulíc. Z môjho pohľadu to vidím s vysokým pásom nasledovne – zakryjú bruško, zvýraznia boky, zväčšia zadok a pritiahnu nejedno mužské oko. Síce občas, keď si človek dopraje u babky „dupľu“ naviac, potom sa to odrazí na dopnutí gombíka a pri sedení máte trošku problém. Nuž ale čo my ženy pre krásu nevydržíme, však? 🙂

Nenávidené aj milované. To sú high waisted jeans. Nosiť alebo nenosiť?

Nenávidené aj milované. To sú high waisted jeans. Nosiť alebo nenosiť?

Nenávidené aj milované. To sú high waisted jeans. Nosiť alebo nenosiť?

Nenávidené aj milované. To sú high waisted jeans. Nosiť alebo nenosiť?

Fotografie pripravila Gabriela Ujcaková.

Sukňa: New Yorker
Blúzka: New Yorker
Topánky: CCC

 

Kde kúpiš kvetové blúzky?

Kamenné predajne:

Eshopy:

Kde nájdeš ďalšiu inšpiráciu?