Poznáš ten pocit, keď si stanovíš nový cieľ, napríklad “Schudnem päť kíl. Naučím sa po anglicky. Prestanem fajčiť.” Lenže jeho splnenie nie je vždy tak jednoduché, ako si  si predstavovala? Preto sme oslovili osobnú koučku Darinu Peniaškovú, ktorá nám prezradila skvelý postup na to, ako dosahovať vytýčené ciele a tajné sny. 

Je nejaký rozdiel medzi víziou a cieľom?

Každý z nás má v sebe niečo, čo chce zmeniť, uskutočniť, dosiahnuť na svojej životnej ceste. Sú to vízie a predstavy o tom, ako by mal vyzerať náš život. Ľudia si však často neuvedomujú, že medzi víziou a cieľom je značný rozdiel.Ten  spôsobuje, že nie každý si splní svoje vízie, pretože sa nepretavia do jasného cieľa. Vízia nás ženie dopredu vďaka túžbe, nasmeruje nás za tým, čo chceme, ale nemá hmatateľný výsledok. Ten získame vtedy, ak sme schopní víziu premeniť na konkrétny cieľ, ktorý sa dá realizovať, má svoje kroky a hlavne termín.

Prečo sa nám nedarí splniť naše sny? 

Koľkokrát ste si niečo vysnívali, v hlave naplánovali šťastnú budúcnosť a zrazu bum. Nič z toho sa nestalo a vy ste ostali sklamaní. Bol to krásny plán so šťastným koncom, tak kde sa stala chyba? Hovorí sa, že všetko, čo si dokážeme vysnívať, dokážeme aj uskutočniť. Je to pravda, ale iba v prípade, ak vystúpite z komfortnej zóny snívania a začnete na svojom sne reálne pracovať. 

zdroj: unsplash.com

Ako postupovať, aby sme dosiahli vytýčené ciele?

Urobte si zo svojej vízie reálny cieľ, ktorý by mal spĺňať nasledujúce kritéria:

  • mal by byť natoľko silný, aby vás motivoval a vytiahol z vašej komfortnej zóny, mohli ste rásť a učiť sa nové veci,
  • dosiahnuteľný z dôvodu, aby vás časom nezačať limitovať a vytvárať vo vás zbytočný stres,
  • merateľný a s konkrétnym termínom, aby sa dal vyhodnotiť a mali ste jasnú métu, dokedy ho uskutočníte,
  • zadefinujte si detaily, ktoré chcete a potrebujete dosiahnuť. 

O akú radu na záver by ste sa podelili s našimi čitateľkami?

Pokiaľ dodržíte postup, ktorý som vyššie spomínala, stanovíte si cieľ, po ktorom naozaj túžite, ste na najlepšej ceste dosiahnuť všetko, čo si zaumienite. Stačí sa rozhodnúť, vykročiť a neostať iba v hladine snívania.

Darine Peniaškovej veľmi pekne ďakujeme za jej podnety. Pevne veríme, že ti pomôžu na ceste za úspešným splnením tvojho tajného sna. Ak by si sa však chcela s niečím poradiť, neváhaj sa na Darinu obrátiť. Nájdeš ju na jej webovej stránke www.peniaskova.sk