Ach, tá naša pleť si každé leto odtrpí svoje. Spotené čelo v MH-dčke, peľ okolo očí počas tréningového behu alebo spečenie nošteka, keď sme si len „nachvíľku“ vybehli von. Doprajme jej za všetky naše podobné úlety trošku relaxu. Hydratácia pleti je veľmi dôležitá. Pripravila som vám zoznam top produktov, vďaka ktorým sa môžete rozmaznávať od júna až do septembra.

1.Najprv pekne očistiť.

Thalgo Eveil a la Mer- čistiaca krémová pleťová pena

Pamätám si, keď nám v parfumérií Marionaud naše obľúbené predavačky, poradili tento výrobok. Pred tým som značku Thalgo nepoužívala, ale s týmto produktom odštartovalo moje (takmer) každomesačné utrácanie na Thalgo. Čistiaca krémová pleťová pena Eveil a la Mer je jednoducho topka! Má výbornú konzistenciu, ktorá sa pri styku s vodou nádherne prispôsobí pokožke a váš makeup bude dokonale odlíčený. Je obohatený aj o morskú vodu Seve Bleue des Oceans, ktorá má za následok krásne rozjasnenie, hydratáciu a tonizáciu. Produkt je vhodný pre všetky typy pleti vrátane zmiešanej, a to bez vysúšania.

Pred samotným nanášaním peny na tvár, vám najprv odporúčam, aby ste si pleť navlhčili vodou. Potom si naneste na tvár penu a jemne ju bruškami prstov rozotierajte. Ja si vždy tento moment vychutnávam,je to niečo ako moja malá odmena v podobe masáže tváre po namáhavom dni. Potom stačí penu spláchnuť studenou vodou a pocit uvoľnenia sa hneď dostaví.

Značka Thalgo sa odlišuje od iných značiek napríklad tým, že nepoužíva žiadne zložky živočíšneho pôvodu, parabény, minerálne oleje alebo geneticky modifikované suroviny. Samozrejme, svoje výrobky netestuje ani na zvieratách. Zameriava sa na kontrolu pôvodu a kvality surovín po celú dobu spracovávania a to za veľmi prísnych podmienok. Hoci ich produkty obsahujú akúsi „ silu mora“, dodržujú striktné pravidlá na ochranu a udržanie biodiverzity mora a jeho bohatstva.

 

2. Namaskovať sa a chvíľku počkať.

ESTÉE LAUDER Perfectly Clean Multi-Action Foam Cleanser/Purifying Mask – čistiaca pleťová pena a pleťová maska 2v1

Pre tie, ktoré sa viac prikláňajú k americkej značke, ktorú založila Estee Lauder, som vybrala tento produkt, ideálny na cestovanie. Je to v podstate penivý krém, ktorý keď necháte pôsobiť na tvári 3 minútky, premení sa na hydratačnú masku. Rýchlo a spoľahlivo vyčistí všetky typy pleti od nečistôt. Ideálny je najmä pre normálnu a zmiešanú pleť. Dokonca redukuje aj nedokonalosti pleti, dodáva jej jas, regeneruje ju a účinne sťahuje kožné póry. Mne táto pena/maska naozaj moc pomáha. Vyskúšané, overené, za mňa 11 z 10.

Použitie tejto čistiacej peny je vhodné raz až dvakrát v priebehu dňa, najlepšie ráno a večer. Veľmi účinná pena 2 v 1 sa dá tiež použiť ako trojminútová hydratačná maska, ktorú je ideálne nanášať dvakrát týždenne pre dokonalý efekt. Výsledkom aplikácie je zamatovo hebká, hydratovaná a regenerovaná pleť bez nedokonalostí, ktorá je dostatočne čistá pre ďalšie líčenie alebo nočný odpočinok.

Možno ste o tom nevedeli, ale Estée Lauder nie je úplne rýdza Američanka. Mama Maďarka, otec Čech. Až jej strýko ju zasvätil do tajov chemických procesov, výrobou kozmetiky bola fascinovaná, vymýšľala, skúšala, obchodovala, taktizovala, až ju jedného dňa, roku 1998, časopis Time zaradili medzi 20 najvplyvnejších obchodných géniov 20. storočia. V zozname bola jediná žena. Naozaj bola dosť dobrá v tom, čo robila. Čoskoro sa stala aj držiteľkou prezidentskej medaile slobody. Zakladateľka značky sa detailne zaoberala designom obalov svojich výrobkov. Typická farba produktov mala podľa Lauderovej ladiť s výzdobou väčšiny kúpeľní a spálni. Takže ak si raz zaobstaráte produkt od Estée Lauder, budete mu v svojom príbytku vedieť nájsť správne miesto.

 

3. Poriadne natrieť a nechať pôsobiť.

Clinique Dramatically Different Moisturizing gel – vysoko hydratačná emulzia

Potrebujem len dve slová – zamilujete sa. Do jeho hydratácie, do zjemnenia pleti, do rýchleho, ale že fakt rýchleho vstrebania. Vaša tvár bude mäkkučká, hydratovaná a viditeľne sa vám zmiernia začervenania a opuchy okolo očí. Ja by som tomu dala ešte jedno synonymum – predmenštruačný krém – lebo vtedy sa zvykneme „vyhádzať“ a veru dali by sme modré z neba za zázrak „červená farba rýchlo preč z mojej tváre“.  Na emulziu od Clinique sa môžete zaručene spoľahnúť.

Ja ho väčšinou striedam aj s ďalšími krémami, ale odporúčam ho aplikovať ráno a večer na vyčistenú pleť. Vhodný je pre všetky typy pleti. Neupcháva póry, nevadí ani okolo očí a nemali by ste na neho zareagovať nejakou alergiou. Nájdete ho na eshopoch alebo v kamenných predajniach parfumérií značky Marionaud.

V roku 1967 časopis American Vogue publikoval článok s názvom „Môže sa vytvoriť skvelá pleť?“, ktorý napísal redaktor Carol Phillips spolu s Normanom Orentreichom a diskutovali o význame rutiny starostlivosti o pokožku. Evelyn Lauderová, švagrová Estée Lauderovej, si prečítala tento článok a diskutovala o ňom s Estée. A potom sa zrodila, v auguste 1968, spoločnosť Clinique, ktorá je v podstate dcérskou spoločnosťou Estée Lauder. Značka Clinique sa vyznačuje produktami, ktoré sú vysokokvalitné, bezpečné, testované na alergie a sú vhodné na každodenné používanie s cieľom dosiahnutia prirodzenej krásy.  Ja chcem byť prirodzene krásna ešte zopár mesiacov, možno rokov, dokým sa nezačne maratón bežiacich vrások na tvári. Zatiaľ to funguje, uvidím, dokedy ?.

hydratácia pleti ženuškáreň

Fotografie pripravila Gabriela Ujcaková.