Značka Dedoles sa nebojí robiť veci inak. V októbri 2018 vytvorili kolekciu veselých ponožiek, o ktorých nám prezradili viac. Prečítaj si zaujímavý rozhovor. 

 

Nenájdeš rovnaký pár

Poslaním značky Dedoles je neustále podporovať ľudskú jedinečnosť tým, že v ponuke si každý nájde to, čo vyjadrí jeho pravé JA. Preto sme sa rozhodli v mene hesla : “všetci sme iní, každý je výnimočný“ vytvoriť značku veselých ponožiek Good Mood.

Naše veselé ponožky sú dizajnované na Slovensku dizajnérmi, ktorí sa prihlásili do verejnej výzvy. Typickým znakom veselých ponožiek je to, že každá z nich je iná, no spolu tvoria pár. Sú hravé a farebné a pomocou dizajnov rozprávajú príbeh. Príbeh o každom jednom z nás, o našej kreativite a o tom, čo máme radi.

Symbol Svetového dňa Downovho syndrómu

Veselé ponožky môžeme považovať za dokonalý trendový kúsok, nie za nudný vianočný darček. Majú poslanie šíriť povedomie o výnimočnosti každého jedného z nás a spraviť každý jeden deň ešte o kúsok veselší. S úsmevom na perách sa predsa všetko podarí.

Symbol rôznych ponožiek sa spája aj so Svetovým dňom Downovho syndrómu, ktorý si každoročne 21.3. pripomíname “ponožkovou výzvou”. Ponožky sa stali symbolom tohto dňa aj preto, že chromozóm pripomína ich tvar. Hovorí nám o tom, že aj napriek tomu, že ľudia s Downovým syndrómom sú iní, no výnimoční a vedia nás v mnohom inšpirovať.

Ponožky na mieru pre svadobných hostí

Čo sa týka najlukreatívnejšej zákazky – tá bola asi na svadbu pre Milana Lieskovského, Každý svadobný hosť dostal od nevesty a ženícha darček na mieru podľa toho, čo ich vystihuje. Ale ponožky sa nám predávajú veľmi dobre, nakoľko každý si tam nájde to svoje.

Aby bolo ešte upresnené, na Slovensku nám neboli spoločnosti schopné vyrobiť ponožky podľa našich požiadaviek, tak sme našli výrobcu, ktorý má certifikované dielne a máme ho overeného. Niekoľkokrát sme dielňu v Turecku navštívili osobne, k čomu sa verejne priznávame a je to uvedené aj priamo na ponožkách. Máme totiž radi transparenstnosť.

Za našu redakciu dávame tomuto projektu palec hore. Ďakujeme za rozhovor a veríme, že sme vás inšpirovali a možno aj povzbudili k tomu, nebáť sa robiť veci inak. 🙂