Skvelé leto môžete zažiť nielen v zahraničí, ale aj na Slovensku. Piati najznámejší travel blogeri sa s nami podelili o ich obľúbené miesta v rodnom kraji. Toto sú ich ekonomicky výhodné tipy na výlety a dovolenky pre rodiny s deťmi, zaľúbené dvojice i turistov, ktorí chodia osamote. 

Martina Magulová 

Ak chcete pre svoje deti vykúzliť čarovné leto a zmestiť sa do budgetu, nechajte sa inšpirovať cestovateľskými tipmi od Martinky Magulovej  (@cestujemebezcestovky ). Pre rodiny s deťmi odporúča návštevu Liptova. Môžete sa tam ísť okúpať na Liptovskú Maru alebo sa pozrieť do neďalekej kontaktnej ZOO. Nádherná je tiež okolitá príroda, lúky, lesy. Kto chce, môže si tu užiť aj veľké množstvo ďalších atrakcií. Zaujímavým výletom budú tiež Jánošíkove diery pri Terchovej v Národnom parku Malá Fatra, ktoré predstavujú jeden z najkrajších turistických chodníkov na Slovensku s množstvom vodopádov a skalných útvarov. 

“Radi tiež chodíme do Nezbudskej Lúčky, kde je pri Kolibe Panoráma viacero atrakcií pre deti a úžasný výhľad na hrad Strečno. K nemu je to asi 25 minútová prechádzka. Dá sa ísť tiež pozrieť na jazero – lom Nezbud, takže o program na celý deň je postarané, “ prezrádza tip na rodinný celodenný výlet slovenská travel blogerka. 

Martinkin tip: Ak hľadáte ekonomicky výhodné ubytovanie, odporúčam pobyt v chatkách s vlastnou kuchynkou a priestorom na vyšantenie detí. Pre odvážnejších zasa stanovanie vo voľnej prírode alebo v blízkosti farmy so zvieratkami. Deti budú mať z toho skvelý zážitok!

 

Janka Schweighoferová

Skvelé inšpirácie na výlety nielen po Slovensku už roky píše na svoj blog aj Janka Schweighoferová. Jej srdcovými záležitosťami sa stali najmä turistické výlety na Veľký Choč, Zelené pleso alebo Súľovské skaly. Zaujímavými miestami pre rodiny môžu byť aj návšteva Slanického ostrova, Šraneckých pieskov alebo Haluzickej Tiesňavy. 

“Na Slovensku máme toľko miest, ktoré stoja za to, aby sme ich objavili. Preto som sa rozhodla, že pre všetkých fanúšikov cestovania po Slovensku vytvorím špeciálnu mapu s 200 tipmi na výlety,” prezrádza na záver cestovateľka Janka. Túto špeciálnu mapu Slovenska si môžete bližšie naštudovať na jej blogu Travelhacker.blog. 

Jankin tip: Pre tých, ktorí chcú ušetriť odporúčam požičať si obytnú dodávku, či zobrať stan a ísť úplne naslepo, iba so základným itinerárom. 

View this post on Instagram

Slnko príjemne hreje, ja sedím na mojom panoramatickom miestečku a pozerám na môj najobľúbenejší zámok a som rada, že som na Slovensku ?? (viete z fotky uhádnuť, ktorý zámok to je?) . Bojnický ❤️ dnes som si na Bojnice spomenula, keď som videla nové spoje @slovaklines. Medzi inými novinkami spravili pravidelný spoj medzi Bratislavou a Bojnicami, každú sobotu a nedeľu. Ani som vám to nestihla dať vedieť, na Bojnice mám na blogu aj nový článok. Plný tipov na Bojnice – zámok, zoo, či novú vyhliadkovú vežu Čajku. A tiež tajný tip na môj úplne NAJNAJ cocktail bar na Slovensku. a ešte tam hrajú kubánsku muzičku a človek sa cíti ako niekde v exotike ? . Link na článok nájdete v stories alebo na blogu, kto hľadá, ten nájde ? Určite ale choďte do Bojníc, je tam naozaj krásne (tí, ktorí boli, všaaak?). A cez víkend má byť konečne teplo a slnečne ☀️ proste happytime . . #bojnice #slovensko #slovakia #dnescestujem #happytime #slovakiagirl @slovakia.travel #castle #slovenskojekrasne #slovenskonafotke #milujemslovensko

A post shared by Cestuj šikovne a lacno (@janka_travelhacker) on

Andrea Zahurancová 

Aj vášnivá cestovateľka, Andrea Zahurancová, sa s nami podelila o skvelé tipy na dovolenkové destinácie v našom rodnom kraji. Podľa nej krásne chvíle zažiteje v Slovenskom raji. Čakajú vás tam rokliny, vodopády, krasové útvary a dychberúce výhľady. “Je to veľmi tichá a pokojná destinácia, ktorá vám ponúka prekrásne prechádzky a túry v prírode,” opisuje svoje pocity influencerka Andrea.

A kde bude toto leto tráviť Andrea? “Na Slovensku sa cítim skvele. Plánujem trojdňovú hrebeňovku Nízkymi Tatrami, ale kto vie, možno ma kroky zavedú aj inde. Často sa rozhodujem spontánne.”

Andrein tip: Vymeňte toto leto hotely za nocľahy, priváty alebo ubytovne, ktoré sa nachádzajú v blízkosti prírodnej rezervácie. My sme túto možnosť využili v Slovenskom raji a boli sme veľmi spokojní.

Mária Šalagová 

Hoci sú Mária spolu s priateľom zanietení cestovatelia, priznáva, že na objavovanie Slovenska bolo v minulosti menej času, a ak aj niekam išli, užívali si ho bez foťáku. Práve korona kríza im vytvorila príležitosť na to, aby to zmenili a podelili sa o svoje obľúbené miesta s fanúšikmi: “Toto leto máme na pláne okrem výletov do okolia Žiliny, kde bývame, atrakcie na Liptove, v okolí Trenčína či skanzen na Orave.”

Mária s priateľom Danielom si dokonca urobila zoznam takmer 100 rozhľadní, ktoré chcú spoločne na Slovensku navštíviť. Výšľap na rozhľadňu dá občas zabrať aj zdatnejším turistom, no výhľad stojí vždy za to. “Neskutočne si tieto atrakcie užívame a striedame s prechádzkami po prírode,” opisuje svoje dojmy blogerka z portálu www.cestujzamenej.sk.

Máriin tip: Najekonomickejšie sú výlety po okolí do prírody, kam sa dá ísť pešo – jediné, čo človek investuje je čas a energia. Prípadne, môžete využiť dopravu vlakom. Čo sa týka ubytovania, my vždy hľadáme chaty, kde sa zmestí celá partia priateľov alebo rodina. Náklady na osobu sú potom naozaj minimálne. 

View this post on Instagram

Slovensko sa môže pýšiť dlhou a bohatou históriou, ku ktorej jednoznačne patrí aj ľudová architektúra. ❤️ Len nedávno sme navštívili jeden z mnohých skanzenov na Slovensku – Múzeum slovenskej dediny v Martine. ?? Zaujímavosťou je, že je najväčšou národopisnou expozíciou v prírode na Slovensku. ?️? Prostredníctvom usadlostí z Kysúc, Oravy, Liptova a Turca sa môžete na jednom mieste preniesť niekoľko desiatok rokov dozadu, a pozrieť si ako žili ľudia na dedine v minulosti. ? Nám sa asi najviac páčili pece. Človek si tam len tak vyskočil a bol z neho pecivál. ? Máte radi skanzeny? Ktorý je váš najobľúbenejší? . PS: Na našom blogu nájdete článok z tejto návštevy. ? . . #cestujzamenej #dnescestujem #sheisnotlost #smecestovatelky #bloggersre #dnesnosim #femmetravel #citizenfemme #slovenky #dnesletim #wearetravelgirls #iamtb #passionpassport #thediscoverer #cestovanie #cestovani #minveciviczazitku #loudavymkrokem #skanzenmartin #slovensko #praveslovenske #takeslovenske #sturujem #turistavovlastnejkrajine #vyletslovenskom #puresvk #slovenskonafotke

A post shared by Daniel & Majka (@cestujzamenej) on

František Kekely

František Kekely je milovníkom turistiky i hradných prehliadok. Jeho srdcovkou je už od  malička Malá Fatra, jej hrebeňovka a celé prostredie Vrátnej doliny. Zo susedných Tatier má najviac v obľube oblasť Roháče, no aj napriek tomu nedá dopustiť na svoju domovinu: “Moje Kysuce sú výnimočné svojimi kopcami, lesmi, v ktorých sa skrývajú staré, kedysi dávno obývané obydlia a osady. Je to čarovné.”

Známy bloger z Kysúc sa s nami podelil aj o jeho plány na cestovanie počas letných mesiacov. “Chcel by som si urobiť niekoľko výletov po Kysuciach či do Malej Fatry, kde chodím fotografovať lesnú zver. Láka ma aj návšteva Bukovských vrchov na východnom Slovensku,” vymenúva tipy na výletné miesta zakladateľ portálu Travelers.sk.

Františkov tip: Tento rok som si dal výzvu, že vyjdem na Priečne sedlo vo Vysokých Tatrách, o ktorom sa hovorí ako o najnáročnejšej značenej turistike. Ak máte radi prekonávanie vlastných limitov, myslím si, že toto bude stáť za to. 

View this post on Instagram

When you say your girlfriend that your are going for an easy walk on Friday but you will climb 11 hours across the Tatra peaks. ? ? Would you go? ? This picture is from Roháče – western part of Tatra National Park. In my opinion, one of the best tourism in Slovakia! . . . ??: Keď priateľke poviete, že v piatok idete na nenáročnú prechádzku (však @tuky_1908) a potom 11 hodín leziete po tatránskych vrcholoch. ? ? Pridali by ste sa? ? Inak, Roháče pre mňa jedna z TOP turistík na Slovensku! #HighTatras #TatraNationalPark #Tatras #Tatry #WesternTatras #ZapadneTatry #Rohace #Roháče #Slovakia #Slovensko #thisisslovakia #goodideaslovakia #beautifulslovakia #slovakianaturehd #mountians #hory #nature #priroda #yourshootphotographer #photooftheday #travel #travelingram #iamtb #welovemountains #mountaineering #amazingplaces #tourism #turistika #turistikanaSlovensku #travelerssk

A post shared by František Kekely •Travelers.sk (@travelers.sk.frantisek.kekely) on

Radoslav Hoppej

Radoslava Hoppeja mnohí z nás poznajú práve podľa jeho prezývky na Instagrame – Nie je túra bez Štúra. Na svojom profile zverejňuje nielen tipy na výlety, ale aj rady ako na cestách ušetriť. Podľa neho cestovanie po Slovensku prináša z tohto hľadiska viacero pozitív – nemusíme platiť letenky ani zdravotné poistenie. 

Dokonca aj cesta vlakom nás môže vyjsť lacnejšie ako sme predpokladali. “Pri cestovaní vlakom je možnosť zakúpiť si rôzne zvýhodnené lístky, ktoré slúžia zároveň aj ako vstupenky do múzeí či do akvaparkov,” vysvetľuje obľúbený travel bloger. Toto leto sa Radoslav vyberie cestou vlakom napríklad do Slovenského raja alebo do Malých Karpát.

Radoslavov tip: Viaceré mestá a regióny na Slovensku ponúkajú zľavové karty, vďaka ktorým človek získa rôzne zľavy, bezplatné cestovanie či vstupy do múzeí a galérií. A ešte jeden tip – počas každej prvej nedele v mesiaci je po celom Slovensku voľne sprístupnených až 37 expozícií.