Ako vyzerať zdravo, mlado a v top figúre, keď na to nemám čas? Skĺbiť všetky pracovné a súkromné povinnosti je pre mnohé z nás v dnešnej dobe veľmi náročné. Našťastie si môžeš chýbajúce bielkoviny doplniť vo forme morského kolagénu. Pripravili sme pre teba skvelý článok, v ktorom sa dozvieš všetko o zázračnom „elixíre mladosti“.

Prečo je kolagén tak dôležitý?  

Vedela si, že na to, aby si mala pleť bez vrások, pevné vlasy a nechty či zdravé kosti, potrebuješ dostatok kolagénu? Je totiž hlavnou organickou zložkou kostí, chrupaviek, šliach, väziva a kože. S pribúdajúcimi rokmi sa v tvojom tele obsah kolagénu znižuje. Preto sa ti v 25-ťke začínajú objavovať prvé známky starnutia. Práve vtedy dochádza k výraznému poklesu kolagénu. Čím budeš staršia, bude to ešte horšie. Po 40tke si ho naše telo už takmer vôbec nedokáže vytvoriť.

Príčiny poklesu kolagénu môžu byť rôzne, napríklad nezdravý životný štýl – fajčenie, užívanie alkoholu a drog. Ak sa k tomu pripojí stres, prepracovanosť a konzumácia cukru, budeš starnúť oveľa rýchlejšie. Nehovoriac o tom, ako nezdravo sa budeš cítiť. S tým prichádzajú aj rôzne zdravotné problémy – pukanie v kolenách, osteoporóza, artritída.. Našťastie, sa vieš pred týmito následkami efektívne chrániť, a to v podobe doplnenia kolagénu do tvojho tela.

Ako doplním kolagén do tela?

Kolagén si najúčinnejšie doplníš jeho pitím. Aby sa kolagén dobre vstrebal a účinkoval v tvojom tele tak, ako má, musí byť totiž bio aktívny. Vyrába sa výlučne vo forme jednozložkového prášku, ktorý sa rozpustí vo vode a vypije. Dôležitý je aj jeho pôvod, množstvo v dennej dávke a samozrejme jeho kvalita. Najkvalitnejší je bezpochyby čistý morský kolagén vyrobený z rýb.

Zdroj: Inca Collagen

Aby si nemusela pátrať po tom, ktorý kolagén je najlepší, urobili sme to za teba. Najsympatickejšia nám bola značka Inca Collagen. Po našom stretnutí sa nám očakávania aj naplnili. Vysvetlili nám, že ide o výživový doplnok s obsahom 100 % čistého morského bio-aktívneho kolagénu bez prísad. Práve preto je najviac podobný tomu ľudskému. Navyše sa ľahko vstrebáva a má rýchly nástup účinku.

Inca kolagén, ktorý ponúkajú, je vo forme prášok. Stačí ho len nasypať do pohára a zaliať vodou. V jednej dávke obsahuje až 3 000 mg čistého 100 % kolagénu, čo je dostatočná dávka, s ktorou dokáže telo efektívne pracovať. O jeho skvelých účinkoch ťa presvedčia aj recenzie na Inca Collagen od známych Sloveniek, ktoré trápili mnohé zdravotné alebo estetické ťažkosti.

  1. Vyhladí vrásky a zlepší stav pleti

Ešte pred tým, než si kúpite drahé anti-agingové prípravky alebo pôjdete na invázne zákroky, skúste pravidelne užívať kolagén. Ani osobná trénerka, Lucia Mokraňová, neverila, že by jej Inca Collagen mohol pomôcť v boji proti vráskam. Nakoniec, opak sa stal pravdou: „Mám rozžiarenú a vypnutú pleť, ale akože vážne!“  Kolagén ti pomôže aj na iné problémy s pleťou. Biatlonistku, Veroniku Machyniakovú, trápila v sychravom počasí začervenaná pokožka. „Teraz, keď užívam Inca Collagen, je to oveľa lepšie,“ nadšené tvrdí Veronika.

  1. Vyživí kĺby a kosti

Kĺby a chrupavky sú z dlhodobého hľadiska náchylné na opotrebovanie a poškodenie. Preto potrebuješ dopĺňať kolagén, ktorý ich vyživí. „Keď som začala užívať Inca Collagen bolesť kolien a nôh mi reálne zmizla. Necítim ju ani pri zmene počasia,“ hovorí o svojej skúsenosti Zuzana Plačková. Kolagén môžeš užívať aj v prípade vážneho úrazu. Trénerka Di Hochi si zlomila fibulu. Počas liečby si nasadila kolagén. Keď navštívila doktora, čakala ju pochvala: „Pán doktor mal radosť, ako mi kosť zrastá. Verím, že mi k tomu pomohol aj kolagén.“

  1. Pomôže sa ti zotaviť z pôrodu

Pre mamičky je pôrod často vyčerpávajúci, nehovoriac o tom, čo príde po ňom. Mnohé z nich sa rozhodnú pre dojčenie. Práve počas neho ich telo spotrebuje veľa bielkovín a ďalších dôležitých živín. Aj preto sa veľa z nich po pôrode ešte dlho dostáva do pôvodnej formy. Podobnú skúsenosť zažila aj slovenská fashion bloggerka Style of Becca: „Po pôrode prešlo moje telo rôznymi zmenami. Preto som sa rozhodla doplniť kolagén. Nielen kvôli vlasom a pleti, ale aj kvôli zubom a kostiam,“ pochvaľuje si.

Zdroj: Inca Collagen
  1. Návrat k hustým vlasom

Keď doplníš kolagén, prospeje to nielen tvojej pleti, kĺbom či kostiam, ale posilníš tým aj vlasy. „Moje vlasy mávam v katastrofálnom stave a viem, že len s Inca Collagen je cesta pre ich ozdravenie,“  hovorí módna návrhárka, Martina Grešová. Na kolagén nedá dopustiť ani jej kolegyňa z brandže, Jana Pištejková: „Moje vlasy rastú doslova ako z vody.“ Jednou zo spokojných zákazníčok sa je aj zakladateľka portálu Akadémia krásy, Daniela Kmeťová: „Inca Collagen užívam len mesiac a už vidím prvé výsledky. Moje vlasy majú oveľa lepšiu kvalitu.“

Ak aj ty trpíš rovnakými zdravotnými problémami a chceš, aby tvoje vlasy boli krásne pevné, pleť hydratovaná a celkovo si sa cítila lepšie, určite skús podľa hodnotení zákazníkov najlepší kolagén od Inca Collagen. Zoženieš ho v každej dobrej lekárni alebo na stránkach výrobcu.